Селище Олика знаходиться на відстані 40 км на сході від Луцька. Доїхати до селища можна на автобусі з луцької автостанції, або на автомобілі, прямуючи по трасі Н 22 Луцьк — Рівне до правого повороту на Олику.

Селище Олика

Селище Олика

У селищі Олика, по вулиці Замкова, 24, до цього часу стоїть замок Радзивілів, який був колишньою резиденцією магнатів. Він є одним із найперших в Україні замків прямокутної форми бастіонного типу. Його спорудили в середині XVI століття. На сьогоднішній день в замку розмішена психіатрична лікарня. Із міських фортифікацій, що були зведені довкола містечка ще в 1630 році, дожила до наших днів лише одна в’їзна брама, яка знаходиться поряд із сучасною дорогою, або як ще її називають — Луцька.

Троїцький собор, який був побудований за замовленням того ж таки Радзивіла в 1640 році, знаходиться по вулиці Шевченка, 4. Це гарний костел у стилі бароко. Авторами архітектури були італійські архітектори Б. Моллі і Д. Маліверні. Вони прагнули скопіювати римську єзуїтську церкву Ель Джезу.

По вулиці Шевченка, 4, знаходиться Петропавлівський костел, який побудував в 1450 році литовський гетьман П. Білим. Протягом тривалого часу він був головним кальвіністським храмом країни, тому що Ян Радзивіл, який був володарем цих місць, лояльно відносився до протестантизму.

Поділитись: