Волинська область        14 Вересня 2018        2224         0

Селище Олика

Селище Олика знаходиться на відстані 40 км на сході від Луцька. Доїхати до селища можна на автобусі з луцької автостанції, або на автомобілі, прямуючи по трасі Н 22 Луцьк — Рівне до правого повороту на Олику.

Селище Олика

Селище Олика

У селищі Олика, по вулиці Замкова, 24, до цього часу стоїть замок Радзивілів, який був колишньою резиденцією магнатів. Він є одним із найперших в Україні замків прямокутної форми бастіонного типу. Його спорудили в середині XVI століття. На сьогоднішній день в замку розмішена психіатрична лікарня. Із міських фортифікацій, що були зведені довкола містечка ще в 1630 році, дожила до наших днів лише одна в’їзна брама, яка знаходиться поряд із сучасною дорогою, або як ще її називають — Луцька.

Троїцький собор, який був побудований за замовленням того ж таки Радзивіла в 1640 році, знаходиться по вулиці Шевченка, 4. Це гарний костел у стилі бароко. Авторами архітектури були італійські архітектори Б. Моллі і Д. Маліверні. Вони прагнули скопіювати римську єзуїтську церкву Ель Джезу.

По вулиці Шевченка, 4, знаходиться Петропавлівський костел, який побудував в 1450 році литовський гетьман П. Білим. Протягом тривалого часу він був головним кальвіністським храмом країни, тому що Ян Радзивіл, який був володарем цих місць, лояльно відносився до протестантизму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *