Прямо тут і зараз для вас, шановні читачі блоґу, я розкрию секрети смачного м’яса. Ми разом замахнемся на таємниці української кухні.
Таємниці української кухні
М’ясо, як відомо, цінний продукт харчування, насамперед, завдяки наявності у ньому великої кількості білків, які вкрай необхідні людському організму. Воно затребуване будь-коли, але найбільше м’яса ми споживаємо холодної пори року. Та чи правильно ми його готуємо?
В українській кухні більшість продуктів для м’ясних страв заведено спочатку обсмажувати, затим тушкувати. Іноді відразу тушкують, шпигуючи окремі шматки м’яса цибулею, часником, салом, що надає страві приємного смаку й аромату. Великий асортимент страв готують із подрібненого м’яса (січеники, биточки), з м’яса з різною начинкою (крученики, завиванці), роблять із нього ковбаси. Різні страви готують із птиці та кролика. Але найулюбленішим м’ясом українців є свинина.
Секрети смачного м’яса
- Свинина легко всотує в себе різні запахи, тому її краще зберігати в закритому емальованому чи скляному посуді. У холодильнику свинина залишається свіжою від 3 до 5 днів.
- Великі шматки свинини слід мити під струменем холодної води, а маленькі краще пошкребти ножем, оскільки при митті м’ясо втрачає забагато корисного соку. Вимите м’ясо необхідно витерти насухо, позаяк мокре погано засмажується.
- Порційні шматки свинини смажать безпосередньо перед подачею на стіл. Навіть нетривале зберігання погіршує смак м’яса.
- Щоб запечена свинина була смачною і соковитою, перед тим, як поставити її в духовку, слід вістрям ножа зробити кілька глибоких надрізів на поверхні.
- Якщо готується яловичина, то для того, аби відварене м’ясо залишалося соковитим, його треба зберігати в бульйоні, закривши посуд кришкою.
- М’ясо кролика стане смачнішим і соковитішим, якщо після маринування нашпигувати його замороженим свинячим салом, нарізаним брусочками.
- Якщо кроляче м’ясо старе, його треба змазати розтопленим вершковим маслом і дати полежати якийсь час.
- Щоб тушка курки, качки або іншої птиці гарно підрум’янилася, її треба попередньо змазати сметаною, а перед закінченням смажіння полити холодною водою.
- При маринуванні свійської птиці оцет краще замінити білим сухим вином.
- Смак котлет по-київські значно покращиться, якщо їх фарширувати сумішшю вершкового масла з нарізаною петрушкою та сирими жовтками.
От і всі секрети смачного м’яса. Якщо у вас є інші рекомендації та рецепти, яких немає в цьому списку, то поділіться ними в коментарях до цього допису.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.