Кожна справа, яку затіває людина, має певний ризик. А якщо ви вирішили купити квартиру, то ризик тут присутній обов’язково. Отже, чи є ризики при купівлі житла, і в чому вони полягають?

Ризики при купівлі житла

В чому полягають ризики при купівлі житла

Цікаво, які можуть бути ризики при купівлі житла?

  1. Ви можете втратити всі гроші, які були вкладені в покупку квартири чи то будинку.
  2. Можуть виникнути додаткові нюанси в процесі фінансових операцій, і з’явитись позапланові витрати.
  3. Ви можете бути обмежені в експлуатації житлового приміщення.
  4. У процесі укладання угоди можуть зрости часові рамки, і ви можете стати власником нерухомого майна набагато пізніше, ніж очікували.
  5. Угода може бути зупинена і не доведена до кінця з вини або покупця, або продавця.

Ці ризики при купівлі житла не охоплюють всі можливі ситуації, які можуть у вас виникнути. Ви можете також зіткнутися з тим, що, наприклад, квартира, яка продається, могла раніше піддаватися декільком арештам, або ж в квартирі можуть проживати неповнолітні діти.

Проблеми можуть бути і з спадкоємцями які не можуть між собою домовитися про право власності на квартиру. І, врешті-решт, може статися, так що ви не зможете домовитися з господарем квартири. Єдине, що вас може захистити в разі ризику — це укладення договору, в якому будуть обумовлені всі можливі негаразди.

Як купити житло без обману, або угода з гарантією

Дуже багато людей ганяються за покупкою житла саме в новобудовах і більшість з них виявляються в кінцевому підсумку обдуреними. Як же цього можна уникнути при покупці квартири? Які ризики при купівлі житла?

Найоптимальніший варіант — це укласти угоду. Але це може виявитися обманом, так як головний в цьому плані забудовник і він вже вам пропонує той договір, який вигідний безпосередньо йому. Так часто використовують таку схему, що ви купуєте у забудовника вексель на певну суму, який передбачає, що після побудови квартири ви його обміняєте на квартиру.

Ви укладаєте два договори: перший — попередній договір, де фіксується повна вартість квартири після закінчення будівництва, технічні характеристики і умови, на яких покупець стане власником. Але тут є нюанс, що забудовник може змінити ціну в процесі будівництва.

Другий договір — договір про купівлю-продаж квартири. У ньому теж встановлюються технічні характеристики квартири, що купується, вказується дата, коли договір був укладений і коли приблизно квартира буде готова. В даному випадку є певні ризики при купівлі житла, і ви просто не маєте права вибору, а погоджуєтеся з умовами, які вам диктує продавець. Частково ви вже ознайомлені з тим, які можуть бути ризики при купівлі житла. Але це ще не все.

10 головних помилок при покупці житла

Про те, які вас чекають ризики при купівлі житла, і як їх уникнути.

  1. Безпечність. Обов’язково перевірте всіх господарів, можливих власників і тих, хто претендує на квартиру. Особливо ретельно перевірте всі документи. Найкраще в даному випадку розпитати у тих, хто вже купував квартиру.
  2. Надмірна самовпевненість. Не думайте, що ви все знаєте і що вас обдурити неможливо. Не полінуйтеся розпитати і проконсультуватися у фахівця в цьому питанні. Не намагайтеся купити швидше і дешевше, так як потім ви пошкодуєте про це.
  3. Фінансова халатність. Завжди перераховуйте і перевіряйте гроші, щоб не залишитися в дурнях.
  4. Невдалий час для покупки. Краще трохи почекайте і подумайте, не приймайте поспішних рішень.
  5. Вибір місця, а не будинку. Зверніть увагу на район, в якому будинок знаходиться.
  6. Поверховий підхід. Ретельно перевірте, в якому стані будівля, скільки їй років, якої якості ремонт.
  7. Недооцінка державних властей. Якщо в квартирі проводилася перепланування, перевірте достовірність усіх документів.
  8. Юридична необізнаність. При зверненні до агента упевніться, що у нього є агентський договір, та до якого терміну він дійсний.
  9. Невміння торгуватися. Торгуйтеся, але робіть це з розумом так, щоб не перегнути палицю.
  10. Безлад в квартирі. Зверніть увагу, щоб квартира була чиста і прибрана.

Міфи про продаж квартир

А тепер декілька міфів про ризики при купівлі житла.

Міф 1: дуже часто ми користуємося пошуком агентств за принципом «брат», «сват». Але саме в виборі агента вам варто бути уважними. Ви повинні вивчити саму фірму, скільки років вона працює в цій сфері, який у неї послужний список, які відгуки. Щоб зменшити ризики при купівлі житла і не залишитися ні з чим в результаті.

Міф 2: багато хто думає, що якщо вам описали квартиру по телефону, то ви можете відразу визначити, який її стан і чи відповідає вона вартості. Але це не так! Так як кожен господар каже про свою квартиру, тільки хороше, прагнучи продати її за вигідною ціною! Потрібно обов’язково оглянути квартиру.

Міф 3: існує думка, що якщо питанням пошуку житла буде займатися відразу кілька агентств, то так ви швидше знайдете відповідний варіант. І тому коли в договорі з агентством є графа, яка говорить про неможливість співпрацювати з іншими агентствами, це вас відштовхує. Не думайте, що кілька агентств вам допоможуть краще, ніж одне. Краще вибрати одне, але надійне агентство, так як всі агентства працюють з однією і тією ж базою даних, і ви не виграєте при виборі декількох фірм.

Міф 4: ви вважаєте, що якщо ви вибрали квартиру для покупки, то неважливо, що було з квартирою в минулому? Ви дуже сильно помиляєтеся, так як може статися, так що квартира знаходиться в заставі або в кредиті або в арешті.

Як ріелтори обманюють клієнтів?

Ви думаєте, що якщо звернулися в агентство нерухомості, то відсутні ризики при купівлі житла і вам гарантована на 100% безпека і захист від аферистів? Але це не завжди так. Ось деякі хитрощі, які провертають агентства з продажу квартир.

  1. Агентства стверджують, що можуть запропонувати приголомшливий варіант, і він не буде з’являтися на самому сайті з продажу нерухомості. Так це частково правдиво. Але це може не з’являтися протягом кількох днів, а потім ви можете цей же варіант спокійно самі знайти на сайті.
  2. Агентства доводять, що вони по своїх каналах пробивають стан квартир і перевіряють на наявність додаткових власників. Але насправді вони обмежуються лише, перевіркою архівної виписки, яку вам можуть безкоштовно видати в житлово-експлуатаційній конторі.
  3. Всі агентства запевняють вас, що вони можуть вас захистити, в разі якщо угоду захочуть визнати недійсною. Але це не так. Тому що агентство в договорі взагалі не фігурує і довести нічого не зможе, а тільки потисне плечима.
  4. Ще одна хитрість в агентстві — це аванс або завдаток. Адже здається все домовлено, і ви дали завдаток власнику квартири і убезпечили себе в разі чого, вам його повернуть без проблем. Але не так все просто, справа в тому, що завдаток йде агенту за його послуги, і в разі неуспішного результату угоди, повернути аванс або задаток назад буде дуже важко.
  5. Але найстрашніше це те, що ви знайшли квартиру і домовилися про зустріч, але, виявляється, потрапили на агентство, яке вимагає укласти договір, а потім оплатити їхні послуги, та ще й після укладання угоди ви платите відсотки від суми.

Ось такі ризики при купівлі житла вас можуть підстерігати. Тому будьте завжди уважні, запитуйте, консультуйтесь, підозрюйте і все у вас буде в порядку.

Поділитись: