Приготування бетонного розчину в принципі нескладний процес, але досить трудомісткий. Складнощі зазвичай виникають через те, що в індивідуальному будівництві часто доводиться використовувати матеріали, зібрані, що називається, з миру по нитці, в різний час і різної якості. Тому виникають помилки, посилені неточним розумінням того, що повинно знаходитися в розчині, в якому пропорційному співвідношенні, і яку функцію виконувати.

Приготування бетонного розчину

Необхідні компоненти

Щоб приготувати бетонний розчин, перш за все, потрібні:

  • пісок;
  • цемент;
  • щебінь;
  • вода.

В особливих випадках додаються мінеральні наповнювачі, але це краще залишити професійним будівельникам. Цемент, розчинений у воді, при висиханні твердне і міцно пов’язує всі частини розчину між собою. Щебінь і пісок є наповнювачами, і роль піску полягає в основному в тому, щоб рівномірно заповнювати проміжки між щебенем. Тому пісок бажано мати максимально однорідний, не злежаний, а для поліпшення якості розчину його непогано б просіяти, якщо є така можливість.

Процес приготування бетонного розчину

Робота починається зі змішування цементу і піску. Змішувати треба в широкому ящику з металевим дном. Суміш піску та цементу потрібно ретельно перемішати, домагаючись максимально однорідної структури, і тільки потім додати щебінь, і знову ретельно перемішати нову суміш. Тільки потім додають воду і перемішують.

Все це — трудомісткий процес, який забирає багато сил і займає час. З іншого боку, часу на заміс відведено не так багато, тому що розчин тут же починає укріплятись. Рекомендується норму приготування розчинів вибирати в залежності від числа робочих рук, так, щоб отриманий розчин можна було повністю використовувати протягом однієї години.

При додаванні води потрібно пам’ятати дві речі:

  1. Занадто велика кількість води призведе до неминучих тріщин при висиханні і усадці.
  2. У вологу похмуру погоду піском вбирається в себе волога з повітря, тому води в розчин потрібно додавати менше, ніж в суху погоду приблизно на 10-15 відсотків.

Правильне приготування бетонного розчину, надає вам змогу:

  1. самостійно заливати фундаменти;
  2. виробляти монолітні цоколі;
  3. бетонувати доріжки;
  4. зводити надвірні споруди.

Непогано бути господарем, який не тільки планує, але й самостійно виконує всі конструктивні рішення на своїй присадибній ділянці.

Поділитись: