Зараз ми всі разом попробуємо розібратись в такій нелегкій справі та вияснити, навіщо слону хобот та яку роль він відіграє в повсякденному житті слона.

Навіщо слону хобот, слони — нащадки мамонтів

Слони — нащадки мамонтів

Десятки тисяч років тому нашу Землю населяли гіганти під назвою мамонти. Ті чи інші позбавлення життєво важливих для них факторів, а також непереборні труднощі, яких вони зазнавали, поступово витіснили мамонтів з поверхні Землі. Але вони залишили нам двох нащадків — африканського і азіатського слонів.

Слони вважаються найбільшими з усіх сухопутних тварин. Хоча вони і мають зайву громіздкість, але славляться піддатливістю до приборкання, розумом, терплячим і м’яким характером. Якщо не враховувати собаку, то слони вважаються легко дресированими тваринами.

Тіло слона незвичайно важке. При відносно невеликих розмірах вони можуть важити 5-6 тон. Тому природа і наділила цих тварин колоноподібними ногами, що додають їм необхідну міць, тому що по-іншому утримати таку тяжкість просто неможливо.

Бивні, що стирчать з верхньої щелепи тварини, є перерослими зубами. Слони використовують їх як засіб захисту і для викорчовування дерев і їх коренів в пошуках їжі.

В цьому плані індійські слони відрізняються тим, що їх бивні — це свідчення того, що ти самець.

Навіщо слону хобот?

Але що ж можна сказати про хобот? Цей дивовижний орган життєво важливий для тварини, адже він виконує практично ті ж функції, що і руки для людини. Хобот є продовженням верхньої губи і носа. Виходить, що він для слона і рука, і ніс, і губа.

Хобот має безліч м’язів (приблизно 40 000). Це сприяє посиленою гнучкості і вантажопідйомності органу. Тому слони часто використовують свій хобот як напрочуд ефективну зброю. Дуже дивно, що такий потужний апарат може відчувати найменші дотики своїм кінчиком.

Ось навіщо слону хобот: найчастішими процесами, якими він займається — це:

  • доставка їжі і води в рот;
  • чухання;
  • обливання тіла водою;
  • викорчовування дерев.

Потужність всмоктування води через трубочки в хоботі досягає іноді нереальних показників. Слон в лічені хвилини може заповнити кубові ємності рідиною. Вода для слонів є найбажанішою розвагою, тому вони приймають ванну, як тільки трапиться така можливість. Дивно те, що навіть багатотонна вага цих тварин не заважає їм бути прекрасними плавцями. Часто під час купання самка садить собі на спину слоненя і все одно утримується на плаву. Це дійсно вражаюче.

Вчені висували припущення, що слони можуть доживати до сотні років, але, позбавлені волі, вони рідко перетинають віковий рубіж в 90 років.

Тепер ви знаєте навіщо слону хобот. А у вас були інші варіанти?

Поділитись: