Не випадково травень має таку назву, адже цього місяця буйно ростуть і пахнуть трави. Такої соковитої зелені не побачиш в іншу пору року. Тому місячний календар квітникаря на травень вам допоможе налагодити і вчасно виконати роботи у квітнику.
Цибулинні
Місячний календар квітникаря на травень рекомендує: на початку місяця подбайте про цибулинні, які ще цвітуть. Якщо навесні немає дощів, необхідні один-два щедрі поливи, особливо на легких ґрунтах. Після закінчення цвітіння цибулинні поливайте ще протягом двох тижнів. У період цвітіння проведіть вибракування хворих рослин.
Бузок
Цвіте бузок. У цей час місячний календар квітникаря пропонує розпушувати ґрунт у пристовбурних кругах на глибину не більше 4–7 см, підживити азотними добривами, полити і замульчувати.
Посів трав на газонах
Приступайте до посіву трав на газонах, де ґрунт підготовлений ще у квітні. Щоб виявити бур’яни, не сійте відразу трави. Полийте ділянку і залиште на 1–2 тижні. За цей час земля осяде, проростуть бур’яни. Тепер ви можете їх видалити. Потім остаточно розрівняйте поверхню і починайте посів.
На 1 кв. м буде потрібно 30–50 г травосуміші. Якщо ґрунт на ділянці глинистий і після дощу довго стоять калюжі, потрібен дренаж. Якщо погода суха, зрошуйте засіяну травосумішшю ділянку 2–3 рази на тиждень.
Місячний календар квітникаря на травень щодо багаторічників
Розділіть і пересадіть багаторічники з осіннім або пізнім цвітінням (хризантеми, хости тощо). Висадіть клематиси. За день до посадки ґрунт зволожте так, щоб він повністю просочився водою. Коренева шийка повинна знаходитися нижче рівня землі на 15 см. Чим легший ґрунт, тим глибше садіть клематиси.
Травневі квіти: гладіолуси, айстри… та холодостійкі однорічники
У першій половині травня висадіть у відкритий ґрунт гладіолуси. Якщо встановиться гарна погода, вже на початку травня можна висаджувати в квітники розсаду холодостійких однорічників. Але попередньо загартуйте розсаду. Коли висадите квіти у відкритий ґрунт, деякий час укривайте їх увечері нетканим матеріалом, а вранці відкривайте. Це дуже важливо зробити, якщо очікуються заморозки. А в другій половині травня можна посадити:
- айстру;
- вербену;
- гайлардію;
- космос;
- рудбекію;
- скабіозу.
Висівайте у відкритий ґрунт однорічники:
- амарантус;
- алісум;
- антиринум;
- чорнобривці;
- бальзамін;
- жоржини посівні;
- календулу;
- космею;
- мак;
- матіолу;
- мальву;
- люпин;
- настурцію;
- резеду;
- цинію.
Бульби жоржин і канн
Займіться посадкою у квітниках бульб жоржин і канн у другій половині травня. Молоді рослини жоржин, вирощені з насіння або живців, залиште для висадки в червні. Також у другій половині місяця можна живцювати жоржини.
Флокси і півонії
На кущах флоксів видаліть усі старі пагони, це необхідно для їх більш пишного цвітіння.
Півонії підживіть органічними добривами і прищипніть верхівки молодих пагонів.
А ще місячний календар квітникаря на травень рекомендує у суху спекотну погоду добре поливати поділені кореневищні багаторічники, а також посіви літників, цибулинні й троянди. Розпушуйте ґрунт, знищуйте бур’яни, повторно підживіть рідкими добривами багаторічники у співвідношенні 1:10 з додавання 10 г аміачної селітри, 20 г суперфосфату, 10 г сірчанокислого калію на відро води з розрахунку на 1 кв. м.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.