Закінчується червень і пора вже опублікувати календар квітникаря на липень. Час плине швидко, тому треба встигнути послідовно виконати всі рекомендації календаря. До речі, якщо є свої власні спостереження, то можете розповісти про них нижче у коментарях.

Календар квітникаря на липень

Календар квітникаря на липень

У відкритому ґрунті всі квіткові культури регулярно і рясно поливають. Після підсихання:

  • ґрунт спушують;
  • видаляють бур’яни;
  • підживляють не рідше одного разу на тиждень розчином повного мінерального добрива;
  • підживляють настоєм коров’яку.

Троянди поливають не рідше двох разів на тиждень, ґрунт спушують на глибину 8–10 см, видаляють слабкі пагони, порість шипшини на прищеплених рослинах. Задля профілактики появи борошнистої роси та іржі троянди обприскують 1-відсотковою бордоською рідиною і колоїдною сіркою (80 г на 10 л води).

На квітучих жоржинах видаляють зайві пагони. Це дозволяє одержати великі квітки. До цвітіння кущі жоржини обгортають на висоту 10–12 см, що сприяє утворенню великої кількості сплячих бруньок.

Викопують цибулини лілій ранніх сортів, просушують і закладають на зберігання до садіння в ґрунт. Сховище регулярно провітрюють, цибулини перекладають, уражені хворобами знищують.

На окремих видах багатолітників і літників у кінці місяця збирають насіння, сушать його і доводять до кондиції.

Календар квітникаря на липень радить також у закритому ґрунті доглядати за горщиковими культурами — глоксинією, цикламеном, фіалкою, декоративно-листяними рослинами. Укорінені живці саджають у горщики. Зразу ж після пересаджування починають підживлення рослин і продовжують їх до цвітіння. Здійснюють захист гвоздики від фузаріозу, іржі, трипса, павутинного кліща, котрі особливо сильно уражають цю квіткову рослину в жаркий час.

Хризантему великоквіткову поливають часто і рясно, але тільки під корінь, щоб вода не потрапляла на листя. Щотижня хризантему підживлюють сумішшю органічних та мінеральних добрив у рекомендованих дозах.

У липні найбільш жарка літня спека. Головна умова для активного росту і пишного цвітіння квіткових рослин — водозабезпечення, адже вода — основа життя. Квіти тішать нас своєю чудовою красою завдяки живильній волозі і працелюбним рукам людини. Усі наші аспекти і технології квітникарства так само потрібні, але вони носять прикладний характер. У спекотному липні все вирішує полив.

Час викопувати цибулини

Також календар квітникаря на липень сповіщає про ро те, що початок липня — час викопування цибулинних.

Тюльпани викопують, коли листя починає блякнути, а покрівельна луска цибулини стає світло-коричневою.

Нарциси, гіацинти та дрібноцибулинні викопують при засиханні листя.

Якщо ж немає можливості дочекатися потрібного стану рослин (наприклад, потрібно звільнити місце під садіння і сівбу інших культур), цибулини можна викопати й раніше. Штиковою лопатою вийміть цибулини з великою грудкою землі, стараючись зберегти листя, і прикопайте рослини в іншому місці або посадіть в ящики з-під фруктів.

Відтік поживних речовин у цибулинних рослин після цвітіння йде від листя до цибулини, тому, аби цибулина встигла визріти, важливо зберегти листя. Коли воно засохне, беріться до збирання (краще в сонячний день). Ретельно вибирайте цибулини та дітки із ґрунту, складаючи кожен сорт окремо.

Цибулини тюльпанів і нарцисів просушіть при температурі +22–24°C упродовж 1,5–2 тижнів, але не на відкритому повітрі, щоб не привабити шкідників та збудників хвороб. Потім очистіть цибулини від старих лусок, сухого коріння та землі, відсортуйте за розмірами і зберігайте до садіння при температурі +18–20°C.

Цибулини гіацинтів перші 10 днів після викопування бажано прогріти при температурі +30°C, після чого знизити її до +17°C і зберігати цибулини при такій температурі до садіння.

Дрібноцибулинні культури найкраще саджати зразу після викопування, але за потреби цибулинки можна зберігати 1–2 місяці при температурі 18–20°C.

Під час зберігання періодично оглядайте цибулини. М’які в’ялі знищуйте, оскільки вони, як правило, уражені шкідниками або хворобами. Так само вибраковуйте цибулини тюльпанів, якщо на зовнішній лусці з’явились жовтуваті, білі плями або ділянки гнилі. Знищенню підлягають і потемнілі цибулини нарцисів, заражені фузаріозом, і м’які, із неприємним запахом цибулини гіацинтів, уражені бактеріальною гнилизною.

От і весь календар квітникаря на липень. Шановні читачі, якщо є що додати від себе, то прошу це зробити в коментарях нижче. Всі будуть вам дуже вдячні.

Поділитись: