Деякі люди скептично відносяться до того, коли їм кажеш, що грип небезпечний своїми ускладненнями. Тому ця стаття призначена для попередження ускладнень цієї каверзної хвороби, а скептикам раджу більш серйозно відноситись до власного здоров’я.

Грип небезпечний своїми ускладненнями, народні засоби від грипу, для зняття головного болю, народні засоби лікування нежиті, сік ріпчастої цибулі, ментолова олія, лікування кашлю народними методами, відхаркувальний засіб рослинного походження, щоб заспокоїти сухий кашель

Грип небезпечний своїми ускладненнями

Грип — гостре інфекційне захворювання, що швидко поширюється. Збудник — вірус, котрий розмножується в слизовій оболонці дихальних шляхів, поширюється хворими при чханні, розмові, кашлі. Передвісники:

  1. Погане самопочуття.
  2. Слабкість.
  3. Відсутність апетиту.
  4. Легкий озноб.

Після скритого періоду (не більше двох днів) з’являються озноб, головний біль, наростання температури, відчуття розбитості, ломоти в суглобах, м’язах, у кістках. Потім з’являються нежить, охриплість, кашель, біль у горлі. Висока температура (до 39…40°) звичайно тримається 3–6 днів. Після грипу зазвичай спостерігаються різні ускладнення (бронхіт, запалення легень, менінгіт, запалення нирок тощо).

У сучасних умовах провадиться медикаментозне лікування грипу. Але мати напохваті рекомендації лікування цієї серйозної недуги народними засобами не завадить.

Рекомендації для зняття головного болю

Ментолова олія. При застуді та нежиті з головним болем змастити ментоловою олією лоб, скроні, за вухами, потилицю. Цей засіб швидко знімає головні болі на початку захворювання.

Лимон. При сильному головному болю змазувати лоб і скроні лимоном, протертим зі шкіркою. Якщо у хворого дуже висока температура, м’якоть краще трохи підігріти.

Народні засоби для лікування нежиті

Зразу ж після появи нежиті прикласти гірчичники до п’ят і прибинтувати фланеллю. Надіти вовняні шкарпетки і тримати гірчичники, скільки можливо (зазвичай 1–2 години). Потім гірчичники зняти і швидко походити деякий час. Цей засіб краще застосовувати ввечері, перед сном. Нежить припиниться на світанку.

На самому початку нежиті, якщо тільки він не супроводжує таку хворобу, як грип, допомагає, якщо випити пів склянки води з п’ятьма краплями йоду. З’їсти зубчик часнику. Змазувати в носі соком свіжого листка каланхое перистого (кімнатна рослина) по двічі-тричі на день. Можна так само закапувати в ніс по 3–5 капель цього соку.

Ментолова олія. Закапати в ніс 3–5 капель ментолової олії, одночасно змазувати нею лоб, скроні, ніс. Ментолову олію можна змішати навпіл із камфорою.

Сік ріпчастої цибулі. Увести в ніс при нежиті по 1-2 краплі з олією у співвідношенні 1:1.

Лікування кашлю народними методами. При виснажливому кашлі рекомендується пити гаряче молоко з лужною мінеральною водою (0,5 склянки молока і 0,5 склянки боржомі) або медом ( 1 ч. л. меду на 1 склянку молока). Маленьким дітям як смачний і дуже корисний засіб рекомендується при сильному кашлі пити відвар інжиру в молоці (1 плід інжиру на 0,5 склянки).

Особам, які легко застуджуються і від цього постійно кашляють, корисно замість чаю пити настій суниці або полуниці.

Старовинні селянські народні засоби від грипу

Про те, що грип небезпечний своїми ускладненнями, люди знали ще із сивої давнини. Тому добре себе зарекомендував кип’ячений сік ріпи з цукром або медом (краще з медом). Слід пам’ятати, що від некип’яченого меду кашель посилюється.

Лікування кашлю у дітей. Одним із найбільш популярних засобів від кашлю, особливо у дітей, є сік чорної редьки. Узяти очищену редьку, натерти на терці і відтиснути сік. Змішати його з 1 столовою ложкою меду. Приймати по 2 столові ложки за 15–20 хвилин до вживання їжі 3–4 рази на день. Можна так само вирізати в редьці заглиблення, заповнити медом, накрити зрізаним шматочком, настоювати 4 години, сік злити. Приймати по 1 столовій ложці тричі на день.

Нарізати чорну редьку дрібними шматочками, покласти в каструлю і засипати цукром. Пекти в духовці впродовж 2 годин. Процідити, шматочки редьки викинути, а рідину злити в пляшку. Приймати по 2 чайні ложці 3–4 рази на день перед вживанням їжі і на ніч, перед сном. Застосовувати для лікування кашлю і бронхіту, особливо у дітей.

Відхаркувальний засіб рослинного походження. Водний настій і сік хрону звичайного: 1 столова ложка тертого хрону ­— на 0,5 склянки води або 1 столову ложку хрону змішати з 1 столовою ложкою олії (будь-якої). Приймати 4 рази на день по одній столовій ложці.

Щоб заспокоїти сухий кашель. Скип’ятити 60 г коренів перцю в 0,5 л білого виноградного вина, процідити. Пити гарячим тричі на день. На додачу до цього засобу потрібно взяти велику цибулину, натерти її на терці змішати з гусячим жиром. Втирати цю суміш у груди і горло ввечері, перед  сном. Хворий так само має з’їдати ложку цієї суміші щоранку.

От і всі поки що засоби проти грипу. Отже, потрібно завжди не тільки пам’ятати, а й знати, що грип небезпечний своїми ускладненнями. Тому легше цю хворобу попередити, ніж запустити і потім лікувати.

Поділитись: