Овочівництво та городництво в Україні має давню історію. Коли первісні племена перейшли від кочового способу життя до осілого, виникла потреба у вирощуванні овочів неподалік житла.

Городництво в Україні
Городництво в Україні

Городництво в Україні

І ось настав той час, коли з’явилися перші городи. Пізніше розвитком городництва у певному сенсі зумовлювався ступінь формування цивілізації. Наприклад, у Стародавньому Римі вирощувалась найкраща на той час капуста, а давні греки довели спосіб вирощування часнику до рівня справжнього мистецтва.

У Стародавній Русі городництво було дуже прибутковим заняттям. Навіть монастирі мали власні ділянки, чия продукція призначалася як для власного вживання, але й продажу. До появи картоплі найпопулярнішими культурами були:

  • ріпа;
  • морква;
  • буряк;
  • капуста та інші.

Поява картоплі викликала справжню революцію у городництві. Стало можливим отримувати великі врожаї без особливих зусиль та спеціальних агротехнічних прийомів. Пізніше широкого поширення набули такі городні культури як огірки та помідори.

Що таке сучасна присадибна ділянка землі

Сучасна присадибна земельна ділянка може бути справжньою лабораторією для сміливих експериментів. Останнім часом на території нашої країни почали щеплюватись прогресивні європейські агротехнології, завдяки яким якість та обсяг врожаю основних городніх культур значно підвищилися. Але й ті, хто городить по-старому, отримують непоганий приварок до сімейного бюджету: на подяку за турботу земля дарує їм солідні врожаї. Проте науковий підхід не завадить і городникам-аматорам із багаторічним стажем.

Городництво в Україні потребує працьовитості та терпіння. Однак хорошому городнику знадобляться також глибокі та ґрунтовні знання у галузі біології, агрономії, меліорації.

Друзі, знайомлячись з опублікованими матеріалами на сторінках цього проекту, ви зможете заповнити прогалини у знаннях та через недовгий час отримати щедрий та високоякісний урожай. Щедрих вам врожаїв!

Поділитись: