Повне ім’я знаменитого актора і режисера, дане йому при народженні Гарі Леонард Олдман. Народився в простій родині, його батько був звичайним зварювальником, а мати тимчасово не працювала. Батько покинув сім’ю, коли Гарі був ще маленький, і майже не з’являвся в житті сина. Тільки ставши дорослим Гарі Олдман випадково дізнався, що його батько помер від алкоголізму.

Гарі Олдман: цікаві факти з життя актора

Почав Гарі Олдман грати ще в шкільному театрі, а вже у віці чотирнадцяти років його приймають в трупу Молодіжного театру Грінвіча. Але в сім’ї катастрофічно не вистачає грошей, Гарі кидає школу і йде працювати. У низці робіт, були:

  • продавець спортивного спорядження;
  • різноробочий;
  • розвізник піци.

Але трохи зібрав грошей, він їде в Лондон і поступає на курси акторської майстерності. Уже в середині вісімдесятих років Олдман потрапляє на роботу в театр і майже відразу стає провідним актором англійської сцени.

Гучна театральна слава і великі гонорари стали причиною алкоголізму. У 1991 році Гарі перший раз арештовують. Він сів зовсім п’яний за кермо автомобіля.

До середини 90-х проблеми з алкоголем приймають страхітливі розміри, і Гарі лягає в реабілітаційну клініку, сам з хворобою він уже не міг впоратися.

У Гарі Олдмана було чотири дружини. Найвідомішою з його дружин стала знаменита Ума Турман, відома актриса Голлівуду. Вона була другою дружиною Гарі, їх шлюб тривав лише півтора року, і був розірваний навесні 1992 року.

Гарі Олдман все життя захоплювався музикою, непогано грає на музичних інструментах, на бас-гітарі і піаніно. Він навіть записав одну пісню зі своїм другом Девідом Боуї. Із захоплень Олдман найсильніше любив займатись фотографією. Так одного разу в Англії пройшла благодійна фотовиставка робіт Гарі, а кошти від проданих фоторобіт були переведені в фонд товариства анонімних алкоголіків.

Пристрасний футбольний фанат, Олдман є давнім шанувальником клубу «Манчестер Юнайтед».

Серед режисерів за Гарі Олдманом закріпилася легенда, про можливості його перевтілень до невпізнання.

А яке ваше відношення до актора? Чи подобаються вам фільми з його участю? Напишіть про свої враження в коментарях до цього допису.