Хочете ви того, чи ні, але знати як доглядати за новонародженою дитиною — складна справа, оскільки від якості його виконання багато в чому залежить як розвиток, так і здоров’я дитини. Тому необхідно пунктуально дотримуватися стандартних рекомендацій, що включають в себе щоденні прогулянки з дитиною на свіжому повітрі, виконання вимог гігієни тощо.

Як доглядати за новонародженою дитиною

Як доглядати за новонародженою дитиною

Не допускайте того, щоб шкіра дитини пріла. Щодня обмивайте її або розчином (слабким, 1–2 краплі на склянку чистої води) йоду, або просто водою, обсушити її гарненько без посиленого протирання і присипати тальком або картопляним борошном дрібного помелу. Не завадить під час купання дитини додавання в ванночку таніну, або відвару кори дуба.

Дуже пильно стежте за пупком немовляти. При появі з пуповини крові через кілька годин після пологів, знайте, що в пологовому будинку перев’язали її погано. Зазвичай кровотеча при поганій перев’язці швидко закінчується. Найнебезпечніше виглядає ситуація, коли, після відпадання пупкового відрізу, на третій або четвертий день після народження з’являється кровотеча. В цьому випадку слід присипати пупок паленим галуном теж дрібного помелу, або розчином йоду, описаним вище.

Після того, як пупковий відріз відпав, в пупку залишається іноді невелика грудочка м’яса червоного кольору, що нагадує ягоду, яка звисає з тонкого стебла. У народі це зветься «дике м’ясо». Не лякайтеся, у вас вийде від нього легко позбутися. Для цього перев’яжіть стеблинка, або ніжку, стерильною ниткою, але не тонкою, і через 2–3 дні це м’ясо саме відпаде. Є й інший варіант щодо позбавлення від нього: робити присипку з палених галунів, присипайте ними кожен день і незабаром воно зникне.

Рецепти по догляду за новонародженим та рекомендації матерям

Отже, ви в черговий раз впевнились в тому, що догляд за новонародженим — це серйозна справа. Тому тут і зараз публікуються деякі рекомендації, як доглядати за новонародженою дитиною. Для того, щоб у дитини не виникали проблеми, яка годується груддю матері, доведеться ввести режим обмеження на різного роду продукти харчування і напої. Цим мати зможе позбавити дитину, як від запорів, так і від проносів, зробить її спокійною, принесе їй міцний і здоровий сон. Обмеження для мами в першу чергу стосуються, природно, спиртних напоїв, їй також не рекомендується вносити в свій раціон багато м’яса.

Що робити у тому випадку, якщо материнського молока не досить для повноцінної годівлі дитини. Їй можна для збільшення його кількості пити трохи пива з оселедцем, вживати продукти, багаті крохмалем і рідиною, такі як:

  • картопля;
  • виноград;
  • сливи.

З цією ж метою час від часу до грудей прикладайте теплі хустки. Крім того, пийте парне молоко.

У зворотному випадку, коли в матері молоко в надлишку і необхідно зменшити його приплив, допоможе вживання чаю з перцевої м’яти або листя вільхи. Також, щоб зменшити активність процесу лактації, до грудей слід прикладати компрес на основі камфорного масла.

Існує також рекомендація, коли ви змушені взяти годувальницю. Вона полягає в тому, що різниця у віці її дитини і вашої не повинна перевищувати восьми тижнів.

Підгодовують зазвичай дитину молоком тваринного походження. Козяче молоко використовуйте з цією метою лише в крайньому випадку, оскільки склад білків в ньому набагато відрізняється від їх складу в жіночому молоці. А найкраще для підгодовування служить осляче молоко, потім, трохи гірше, кобиляче, за яким слідує молоко корови. Оскільки при кип’ятінні молоко втрачає магній і кальцій, краще за все воно підходить в сирому вигляді, злегка підігрітому. Але це робіть тільки при наявності впевненості в тому, що молоко дала здорова корова.

Шлунок дитини легше переварить коров’яче молоко, коли в нього додані слабкі по густоті відвари рису, ячменю або вівса.

Тут далеко не повністю описується як доглядати за новонародженою дитиною, лише невеличка часточка. Якщо у вас є свої народні рецепти та рекомендації стосовно цієї теми, то поділіться ними к коментарях нижче.

Поділитись: