28 червня — День Конституції України. Це Основний Закон, за яким живе Народ України. Свято Конституції відзначається в багатьох країнах нашої неосяжної планети Земля.
Ура! Є Конституція!
Цікавим моментом є те, що 28 червня — День Конституції України, єдине державне свято, яке закріпили в тексті самої Конституції України.
Пригадаємо як це було. У 1996 році 27 червня парламентом було прийнято рішення що до розгляду проекту Конституції протягом одного засідання без перерви.
Голосували депутати за кожну окрему статтю і цілі розділи. А вже вранці 28 червня 1996 року о 9:18 було проголосовано за Конституцію України в цілому. Цим голосуванням, 321 голосом при необхідності 300, був введений в дію наш Основний Закон України.
Міжнародним співтовариством визнана українська Конституція однією з найбільш демократичніших у світі.
Витоки української Конституції: історичний екскурс
Українці можуть пишатися багатовіковим історичним досвідом яким є конституційний процес. Знамениту Конституцію, створену українським гетьманом Пилипом Орликом, опублікували ще у 1710 році. В документі був перелік прав та обов’язків, що стосувались Війська запорозького. Істориками була дана висока оцінка цьому документові. Це була одна із перших в Європі конституцій Нового часу. Але, на жаль, конституції Пилипа Орлика так і не судилося вступити в дію.
Як тільки розвалилася Російська Імперія, в України був величезний шанс на отримання незалежності. Центральною Радою УНР була таки спроба реалізації незалежності з введенням в дію власної Конституції, яка була затверджена 29 квітня 1918 року. Але не так сталося, як гадалося. Цим днем закінчилось існування Центральної Ради, бо її повалив гетьман Української Держави Павло Скоропадський.
Апаратом Скоропадського було опубліковано «Закон про тимчасовий державний устрій України», який був установчим документом, в якому були закладені фундаментальні правила української державності.
Коли прийшла радянська влада, то із їхнім приходом був припинений і процес незалежності України. Конституції УРСР були опубліковані в 1919, 1929, 1937 і 1978 роках. І тільки з розпадом Радянського Союзу відновилась робота над розробкою власної Конституції, яка завершилась її затвердженням у 1996 році.
28 червня — День Конституції України
У 2011 році 22 серпня в Києві презентували першу мініатюрну Конституцію України. Цим задумом авторами ідеї було заплановано привернення більшої уваги народу України до Основного Закону. Розмір рукописної книжечки складає 2×3 см, куди увійшло 160 рукописних сторінок. Висота літер до 1 мм, тому текст можна читати без окулярів.
У кожного із нас є прагнення і бажання, щоб весь перелік задекларованих в Конституції прав став реальністю. Щоб у народу України було відчуття захищеності і впевненості в майбутньому. Коли кожного громадянина України не буде покидати відчуття, що його життю, здоров’ю, честі і гідності, недоторканності і безпеці нічого не загрожує, і все це дійсно визнано найвищою цінністю. Тоді ми гордо заявимо: «Україна — демократична держава».
Не забувайте, що 28 червня — День Конституції України. З Днем Конституції, Українці!
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.