Перша вулична новорічна гірлянда була вироблена в Америці більше 100 років тому. Власники магазинів, салонів і кафе стали прикрашати ними фасади будівель та віконні прорізи, а відвідувачі і цікаві перехожі довгий час просто милувалися незвичайним видовищем. Але з року в рік зростало нестримне бажання заможних господарів прикрасити до свят Різдва Христового та Нового року власні особняки. Широкий попит породив небувалу пропозицію, і незабаром купити вуличну гірлянду за помірною ціною міг кожен середньостатистичний американець. В Україні популярність таких систем виросла набагато швидше. Хоч гірлянди для вуличного використання з’явилися у нас відносно недавно, з приходом зими чи не всі будинки та громадські будівлі вбираються в мерехтливі стрічки, каскади і сітки. Всі вироби доступні на відстані кроку і в широкому асортименті. Головне — як правильно вибрати вуличну гірлянду!
Чим відрізняється вулична новорічна гірлянда від кімнатної
Для декоративного оформлення об’єктів поза приміщенням використовують переважно світлодіодні гірлянди. На відміну від ламп розжарювання, вони мають більш тривалий термін експлуатації, низьку енергетичну ємкість, високу яскравість світіння і частоту мерехтіння. Навіть якщо пара діодів зіпсована, гірлянда продовжує функціонувати без відчутної втрати якості. При цьому одні й ті ж led системи для внутрішнього і зовнішнього використання можуть разюче відрізнятися.
У порівнянні з домашніми гірляндами вуличні:
- мають високий клас захисту від пилу і вологи (IP44 — IP65);
- безперебійно функціонують в широкому температурному діапазоні (в середньому від -30C до +30C);
- оброблені каучуковою, силіконовою або ПВХ ізоляцією;
- мають більш значні розміри;
- оснащені міцною вилкою і створені на базі товстих дротів.
Щоб знати, як правильно вибрати вуличну гірлянду, варто максимально серйозно ставитися до технічних характеристик виробу. Щоб не виникало ризику аварійної ситуації.
Вулична новорічна гірлянда: як правильно вибрати
Почніть вибір вуличної морозостійкої гірлянди на Новий рік з огляду упаковки. На коробці повинні бути вказані:
- назва;
- потужність;
- розмір;
- спосіб застосування;
- фірма-виробник.
Аналогічна інформація, як правило, дублюється на вилці або коробці-регуляторі. В упаковці з порушеннями цілісності, вм’ятинами, слідами недбалого транспортування можливо зберігається вже неробоча або дефектна вулична новорічна гірлянда.
Також грамотний підбір гірлянди для вулиці залежить від ряду таких факторів:
- Матеріал корпусу. Дешевий пластик в ході експлуатації на морозі (жарі) швидко потріскається і прийде в непридатність. Оптимальний варіант — каучук або гума.
- Розмір виробу. Для декорування будинку і двору випускають гірлянди довжиною від 5 до 20 метрів. Рідше зустрічаються 50-метрові моделі. Перед покупкою оцінюйте масштаб об’єкта для прикраси: дерева, фасаду, вікна і т. д.
- Наявність маркування IP44 — IP65. Неодмінно має бути вказана на коробці або вилці для сертифікованих вологостійких приладів.
- Тип живлення. З однаковою частотою застосовують гірлянди з автономним живленням (від сонячної батареї або на звичайних акумуляторах) і працюючі від мережі.
- Режими роботи. Зустрічаються моделі зі статичним світінням і з набором запрограмованих режимів. Таких як: chasing (чейзінг), flash (мерехтіння), chameleon (хамелеон), multichasing (мультічейзінг). Для останнього необхідний контролер.
- Форма і різновиди. Сьогодні популярні прості лінійні гірлянди з лампами різної конфігурації (круглими, яйцевидними, зірками, сніжинками і т. д.), гірлянди-штори, гірлянди-сітки, дюралайт (прозорий різнокольоровий шнур з лампочками всередині) та інше.
Види морозостійких світлодіодних гірлянд для вулиці
Продовжуємо детальний розбір, як правильно вибрати вуличну гірлянду. Залежно від функціонального призначення, світлодіодні гірлянди виробляють в тому чи іншому форматі. Найпопулярніші товари в Інтернеті і спеціалізованих відділах магазинів наступні:
- Кліп-лайт (clip light) — вулична новорічна гірлянда — це товстий шнур зі світлодіодами підвищеної потужності, розташованими з інтервалом в 10 см. Такий вид гірлянди оптимально підходить для оформлення вуличної ялинки або нехвойних дерев уздовж дороги, біля входу в будинок, магазин тощо.
- Плей-лайт (play light) — унікальна декоративна система «завіса», що складається з горизонтального шлейфа з кріпленнями для вертикально звисаючих ниток. Сполучені по черзі, кілька таких завіс ідеально прикрасять фасад будівлі, вхід в альтанку, вуличний намет і т. д.
- Нет-лайт (net light) — оригінальна вулична гірлянда у вигляді тонкої сітки. У місцях перетину дротів розташовані 1-2 світлодіода з яскравим монохромним або кольоровим світлом. Нет-лайт ідеально підходить для декорування вітрин, віконних прорізів з внутрішньої і зовнішньої сторони, стель і зводів дахів, великих чагарників, білбордів і т. д.
- Твінкл-лайт (twinkle light) — зазвичай чорний, захищений від вологи провід з розгалуженими у різні боки незнімними дрібними джерелами світла (діодами) на коротких проводках. Вуличні варіанти такої гірлянди повністю пристосовані для використання в агресивному середовищі (в умовах підвищеної вологості, різких температурних стрибків, поривів вітру).
- Вуличні гірлянди Белт-лайт (belt light) — система з вологостійкого ПВХ кабелю і рідко розташованих цоколів Е27 для установки знімних лампочок. Белт-лайт незамінний для прикраси вивісок, фасадів, арок, альтанок, мостів, паркових алей.
- Вулична гірлянда Дюралайт (duralight) — гнучка пластикова трубка з вмонтованими всередину дрібними діодами. При включенні прозора оболонка стає непомітною, тому гірлянда виглядає акуратно і ефектно.
Тепер ви знаєте, що таке вулична новорічна гірлянда та як правильно її вибрати. Використовуйте своє придбання з розумом! Не порушуйте правил безпеки експлуатації виробу і нехай ваші свята будуть яскравими і веселими.
Треба мати на увазі, що якісь птахи можуть спробувати вашу гірлянду на смак. Тож автоматичні пробки вкручуйте на вище за 10 А.
Слушна порада, дякую!