Багато хто любить тільки смажене м’ясо. Але у них воно виходить інколи сухим і жорсткуватим. Тому зараз я розповім, як правильно смажити м’ясо і, що ви робите неправильно під час цього процесу.

Як правильно смажити м’ясо, як запікати м’ясо в духовці, як правильно зберігати м’ясо

Як правильно смажити м’ясо

Якщо у вас щось не виходить, то причин цьому може бути декілька. Насамперед, само м’ясо. Для смажіння зазвичай вибирається краще м’ясо (вирізка, кострець).

Способи смажіння так само мають велике значення. Смажити треба обов’язково в киплячому жирі (сало, олія тощо), щоб пори в м’ясі відразу закупорювалися і м’ясний сік не витікав. Якщо температура смажіння буде надто низькою, то м’ясо всотає багато жиру і стане важким для засвоєння.

Пласкі шматки м’яса (шніцель, котлети, ромштекси, філе) слід класти відразу в киплячий жир і обсмажувати з обох боків, після цього їх доводять до готовності на слабкому вогні.

Великі шматки м’яса (близько 500 г) можуть смажитися на плиті в посуді без кришки. Ще більші шматки (1 кг і більше) найкраще смажити в духовці, але при цьому дуже важливо, щоб жир добре розігрівся. Рекомендується використовувати жири, які мають високу точку кипіння (смалець, олія).

Пісне м’ясо обсмажується з усіх боків і кілька разів поливається жиром. Якщо м’ясо жирне, то його можна готувати з невеликою кількістю води. При цьому м’ясо кладеться жирним боком униз і після того, як вода википить, смажіння відбувається у власному соку.

Як запікати м’ясо в духовці

При запіканні у духовці м’ясо поміщається в киплячий жир або на порізаний соломкою і розтоплений шпик і поливається жиром зверху. Сковороду або лист відразу ж ставлять у духовку. М’ясо час від часу варто поливати гарячим жиром. Після первинного обсмажування температуру слід знизити, аби внутрішня частина м’яса просмажувалася під скоринкою поступово.

І ще декілька порад, як правильно смажити м’ясо на рештці. Його можна також покласти на решітку, під якою встановлюється піддон, у нього наливається небагато води. М’ясо можна періодично змазувати олією, від цього воно стане тільки соковитішим.

Готовність м’яса перевіряється ложкою, якщо при натисканні воно піддається, виходить, що воно готове. Різати смажене м’ясо потрібно не раніше, ніж через 10 хвилин після того, як його дістали з духовки, — тоді сік не витече.

Вузлики на пам’ять: як правильно зберігати м’ясо

Якщо вам доведеться якийсь (нетривалий) час м’ясо зберігати поза холодильником, то скористайтесь одним із цих способів:

  1. Насухо витріть м’ясо, обмажте його з усіх боків розтопленим яловичим, свинячим або баранячим жиром, загорніть у пергаментний папір і підвісьте в прохолодному місці.
  2. Опустіть м’ясо на кілька секунд в окріп.
  3. Розтопіть на сковороді масло, покладіть у нього м’ясо й обсмажте з усіх боків його верхній шар, потім облийте м’ясо киплячим маслом і тримаєте в прохолодному місці. Перед вживання в їжу приготуйте таке м’ясо звичайним способом.
  4. Потримаєте м’ясо, обертаючи над палаючим газовим пальником чи над іншим вогнем, доки на всій його поверхні не утвориться тонка суха кірочка, потім обв’яжіть м’ясо мотузкою і повісьте на протязі.
  5. Загорніть м’ясо в чисту тканину, добре змочену в міцному розчині оцту, зберігайте в закритому посуді, а перед приготуванням ретельно промийте м’ясо холодною водою.
  6. Залийте м’ясо сирим молоком так, щоб воно було повністю занурене. Молоко затримує розмноження гнильних бактерій.
  7. Наріжте м’ясо великими шматками, ретельно натріть сіллю, покладіть у скляний посуд і закрийте кришкою. Також можна помістити м’ясо в міцний сольовий розчин.

От тепер ви знаєте, як правильно смажити м’ясо та зберігати його.

Поділитись: