Годування є важливим аспектом життя кожної собаки. Тому, тут і зараз, буде невелика розповідь про те, як правильно годувати цуценя. Сподіваюся, що ці поради допоможуть вам правильно організувати харчування вашого вихованця.

Як правильно годувати цуценя, їжа для цуценяти, раціон цуценяти

Їжа для цуценяти. Яким повинен бути раціон цуценяти?

Як правильно годувати цуценя під час адаптації? Їжу для собак можна придбати в спеціалізованих магазинах або ж приготувати самостійно. Якщо ви тільки що придбали цуценя, то постарайтеся дотримуватися аналогічного раціону і їжі, які були до моменту покупки. Це сприятиме адаптації цуценяти до нового місця і незнайомих умов. Оптимальний варіант буде полягати в тому, що заводчик, який продав вам собаку, надасть повний перелік продуктів і денний раціон для цуцика.

Таким простим способом ви зможете частково нівелювати стрес отриманий переїздом, а можливо і відлучення від матері. Як правило, відповідальні заводчики надають такий список продуктів самостійно, без зайвого нагадування до моменту фактичного від’їзду. Втім, навіть якщо вам відомий колишній раціон цуценяти, то не варто його дотримуватися ґрунтовно, постарайтеся дотримуватися тільки основних норм. Така відповідність раціону дозволить починаючому власнику собаки частково перейняти досвід заводчиків, які, як показує практика, вирощують кілька собак однієї породи і мають значний досвід в правильному підборі і складанні раціону цуценяти.

Як правильно годувати цуценя?

Новий раціон слід вводити поступово. Більшість власників собак вважають за краще використовувати готові спеціалізовані корми, які вже містять в собі весь спектр необхідних і корисних речовин, про це також слід пам’ятати. Годуючи собаку такими кормами необхідно попередньо уважно прочитати склад і інструкцію по годівлі. Дотримуватися рекомендацій і раціону, зазначеного на упаковці слід найретельнішим чином. Категорично заборонено проводити підгодівлю цуцика іншими продуктами, оскільки інгредієнти в цих продуктах можуть викликати дисбаланс в організмі молодого собаки, що загрожує додатковими проблемами.

Взагалі, у всі часи всім цуценятам, незалежно від породи і величини, рекомендують добавки у вигляді вітамінів групи «D», а також кальцію, який сприяє зміцненню кісток молодого цуцика. І зараз такі добавки також застосовують, хоча і з оглядкою на потребу самого цуценяти. Як би там не було, але важливість присутності фосфору і кальцію в організмі собаки, що росте переоцінити важко. Незалежно від вибору корму і раціону для годування собаки слід взяти до уваги той факт, що кожного тижня ваше щеня повинно набирати у вазі близько півкілограма, але це ще залежить і від породи.

Ось коротко і все. Тепер ви знаєте як правильно годувати цуценя, щоб воно росло здорове і радувало вас.

Поділитись: