Багато людей займаються розведенням кролів в домашніх господарствах. Тому ця коротенька публікація про умови утримання кролів призначена саме для них, а також для тих, хто збирається розводити вуханів.

Умови утримання кролів, чим годувати кролів, бельгійський фландр, приготування мішанки, домашній комбікорм, кормова суміш для кроликів, парування кролів, гілковий корм для кроликів

Умови утримання кролів

Зараз ви пізнаєте, як правильно годувати кроликів, щоб тваринки добре росли і не хворіли, як їх утримувати.

Не давай кролеві моркву стерегти.

Як стверджують спеціалісти, кращою породою вважається бельгійський фландр. При правильному догляді, середня жива вага цих тварин — 8-9 кілограмів. Якщо кроленята харчуються материнським молоком перші три місяці, то за чотири місяці вони набирають 4-6 кілограмів ваги. Тримають тварин у звичайних клітках, взимку — у сараї.

Чим годувати кролів

Щоб малеча не хворіла і не пропадала від здуття живота, досвідчені господарі додають до корму біоміцин. Годують тварин двічі на день, сіна дають досхочу, зерна — по жмені (приблизно 30 грамів) кожній тваринці, самкам, які годують кроленят — по 2-3 пригорщі і вологу мішанку.

Приготування мішанки

Беруть одну частину вареної картоплі, одну частину кормового гарбуза, п’ять частин цукрових буряків, можна додати моркви, капусти. Овочі треба подрібнити на крупній терці, картоплю нарізати, перемішати з комбікормом домашнього приготування, присолити. Обід готовий!

Чому краще годувати мішанкою? Тому що, при потребі, в неї можна додати ліки, а крім цього, їжа виходить збалансованою.

Домашній комбікорм

Змішайте:

  • 4 відер вівса;
  • 2 відер пшениці чи ячменю;
  • відро кукурудзи;
  • відро макухи.

Більше цієї кількості за один раз готувати не варто, бо при довгому зберіганні суміш стає гіркою.

Кормова суміш для кроликів

Досвідчені господарі на двоє відер вологої мішанки беруть 2 кілограми сухого комбікорму. А в комбікорм перед цим додають:

  • 3 чайні ложечки солі;
  • 2 чайні ложечки біоміцину;
  • 5 чайних ложок м’ясо-кісткового вітамінізованого борошна.

Біоміцин слугує не лише для профілактики хвороб, але й стимулює ріст. М’ясо-кісткове борошно потрібне для нарощування м’яса і для поповнення організму кальцієм (особливо це важливо для кролиць-мам).

Звертаючи увагу на умови утримання кролів, то у клітках обов’язково повинна бути вода, яку треба щодня міняти. Кролиці, що п’ють достатньо води, мають більше молока, а значить, малеча швидко росте.

Парування кролів

Не можна парувати родичів. Рекомендується на 10-15 самиць тримати двох самців різної крові. Парувати самку треба не раніше, ніж у 6-7 місяців. А самець цієї породи повинен бути 8-9-місячним. Давати їсти вдосталь самцям не варто. Бо важкий угодований кріль — неактивний.

Гілковий корм для кроликів

Що роблять господарі з гілками після обрізування плодових дерев в саду? Найчастіше — спалюють.

А тим часом ці гілки можуть стати непоганою підгодівлею для кролів. Особливо смакують вухатим молоді галузки яблунь, вишень, черешень, які кролики поїдають дотла. Із старих гілок вони обгризають кору.

От і все коротенько про умови утримання кролів.

Поділитись: