Зараз мова піде про один з важливих аспектів в нашому житті, про ощадливість. А точніше — виховання ощадливості у дітей, оскільки це навіть не так важливо для навколишнього суспільства, як для самої дітвори в їх майбутньому житті.

Виховання ощадливості, ощадливість, як навчити дитину ощадливості, розвиваючі ігри для дітей

Про виховання ощадливості у дітей

Для того щоб навчити дитину ощадливості, існує велика кількість різних методик, починаючи від цікавих казок і оповідань, і закінчуючи проведенням різноманітних ігор та вікторин. Наприклад, педагог під час проведення навчальних бесід та уроків з учнями молодших класів, може підводити дітей до потрібного прийняття рішень за допомогою поставлених завдань і питань. Давайте розглянемо приклад такого заняття.

Педагогу потрібно розділити дітей на кілька груп і роздати учням різноманітні предмети, які обов’язково привернуть їхню увагу і зацікавлять, при цьому ці предмети повинні бути як цілими і новими, так і зношеними, і поламаними. Далі педагог пропонує кожному учневі по черзі від імені кожного предмета або іграшки розповісти, як їм живеться. І в подальшому вся група разом з учителем повинна буде скласти основні правила ощадливості. Вони, на їхню думку, зможуть допомогти акуратно і дбайливо ставиться до всіх речей і предметів, чим продовжать їхнє життя.

Розвиваючі ігри для дітей: як навчити дитину ощадливості

Для виховання ощадливості у дітей можна використовувати такі методи, як розвиваючі ігри. Наприклад, давайте розглянемо таку гру: «Хто навчить акуратності». Для цього вихователю потрібно розділити групу дітей на кілька частин і роздати їм коробки з різними предметами. Серед цих предметів обов’язково має бути кілька речей, які допомагають бути дітям в повсякденному житті і навчанні охайними і акуратними. Наприклад, це можуть бути такі предмети як гребінці, серветки, мило, гумки, дзеркала та інше. Учні в свою чергу повинні будуть знайти ці предмети в своїх коробках і розповісти педагогу, про те для чого призначені ці предмети, і як вони зможуть їм допомогти бути не тільки акуратними, а й ощадливими.

Також можна скористатися ще одним ефективним способом. Для цього потрібно роздати заздалегідь підготовлені малюнки, на яких будуть зображені поламані предмети або іграшки. Завдання дітей буде полягати в тому, щоб полагодити ці предмети. Наприклад, домалювати двері відламану вхідну ручку або автомобілю виправити спущене колесо. Також, як домашнє завдання, вихователь може поставити дітям підготувати розповідь про те, як вони акуратно і дбайливо ставляться до своїх речей.

От і все щодо виховання ощадливості у дітей. Коротко і зрозуміло. Дуже добре було б, якби ви додали в коментарях нижче ще свої варіанти, стосовно цієї теми.

Поділитись: