Зараз ви взнаєте як влаштувати дитячий садок для утримання індичат. Але спочатку почну свою розповідь з того, що індики — птиця вигідна, і ось чому. Її перевага в тому, що вона найбільша в домашньому господарстві — важить до 30 кг. У «товарному» віці (3–4 місяці) самці важать 5–7 кг, самки — 4–5 кг. Яка ще живність росте так швидко?

Утримання індичат, вигул індичат, годування індичат

Створюємо умови для утримання індичат

Щоб індичата росли швидко і набирали таку вагу як сказано вище, вирощувати їх з першого дня життя потрібно у приміщенні із твердим покриттям, розміщаючи на кожному квадратному метрі не більше 4–5 пташенят. Їм потрібен простір, аби можна було побігати. А ще їм необхідне тепло. У перші 2–3 дні температура у приміщенні має бути 33…35°C. Затим її повільно знижують і доводять до 21°C у п’яти тижневому віці.

При локальному обігріві в зоні комфорту підтримується температура 36…37°C, а в усьому приміщенні — не менше 27°C.

Індичата самі «підкажуть» уважному господареві, холодно їм чи жарко. Якщо вони малорухливі, збиваються в купу, їх терміново потрібно обігріти. Коли їм жарко, вони розпускають крильця, розкривають дзьобики і часто дихають.

У перші чотири дні вирощування світловий день для індичат триває 23 години, а ніч — усього одну годину. 3 5-го до 14-го дня освітлення поступово зменшують до 18 годин, затим — до 14 годин.

Свіже, без запахів повітря, чиста суха і пухка підстилка збережуть індичатам здоров’я, гарний апетит. І тоді вони стануть рости швидко, не завдаючи господареві прикрощів.

Годування індичат

Правильне утримання індичат також передбачає їх годівлю якісними кормами. Індичата чутливі і до умов годівлі. Не слід ускладнювати їх доступ до годівниці. Краще зробити годівниці та напувалки довгими, аби на кожне пташеня в перший місяць припадало по 3–4 сантиметри, до 9 тижнів — не менше 8–10 см. Верхній край годівниці має бути на рівні спини пташеняти, напувалки — трохи вище.

Для годівлі індичат використовують легкоперетравні корми:

  1. Кукурудзяну і пшеничну дерть.
  2. Соєвий і соняшниковий шроти або макухи.
  3. Рибне і люцернове борошно.
  4. Кормові дріжджі.
  5. Ніжну зелень.

Усі корми мають бути свіжими та доброякісними. Згодовування залежаних, затхлих, цвілих і закислих кормів викликає масову загибель птиці.

У перший-четвертий день господареві доведеться вчити індичат клювати корм і навіть пити воду. Інакше багато з них, не з’ївши корму і не напившись води, загине. Дати корм і воду у дзьобик, постукати пальцем по дну годівниці, імітуючи клювання, як зробила б це мамка-індичка, просто необхідно. Пташенята вчаться «на прикладі старших». Без цього не розуміють, що варто робити.

До п’ятиденного віку згодовують суміш:

  • із кукурудзяної і пшеничної дерті;
  • свіжого сиру;
  • круто зварених яєць;
  • сухого молока.

До неї додають:

Корм насипають у годівниці, застелені м’яким папером або тканиною.

Годують індичат 5–6 разів на добу, прибираючи при цьому недоїдене від попередньої годівлі. Для покращення апетиту у воду додають глюкозу чи цукор (1 ст. л. на 1 л води) або аскорбінову кислоту (1 ч. л. на 1 л).

Після чотиритижневого віку індичат поступово переводять на комбікорм заводського приготування або використовують як основу раціону дроблені зерносуміші з додачею преміксів. Спеціальні додачі потрібно купувати тільки і спеціалізованих магазинах. Кількість пшеничної дерті, трав’яного борошна збільшується. Уводяться ячмінна і вівсяна дерть, просо.

Вигул індичат та запобігання захворювань

За теплої погоди індичат місячного віку випускають на прогулянки на сонечко. Бажано, щоб на вигульному дворику був притінок.

Маленькі індичата легко підхоплюють хвороби. Тому утримання індичат повинно бути окремим від іншої птиці. Приміщення під час підготовки до прийому молодняку обов’язково дезінфікують хлорним вапном. Розчин готують із розрахунку 400–600 г хлорки на 10 л води. Через 3–4 дні після обробки приміщення білять гашеним вапном. Підлогу застеляють чистою крупною деревною стружкою.

У перші 3–5 днів у питну воду додають антибактеріальні препарати бактрил або енроксил згідно із рекомендованими на упаковці дозами. З 5-го по 12-й день — нутрил Se або тривіт. Задля профілактики появи паразитів застосовують попільно-піскові ванни.

У процесі вирощування треба уважно слідкувати за поводженням ваших плеканців. Здорові пташенята рухливі, у них гарний апетит, блискучі оченята, гладеньке оперення. Хворі індичата малорухливі, скуйовджені, очі у них запалі, крила опущені, хода млява. Їх потрібно негайно помістити в окреме приміщення, почати лікувати рекомендованими препаратами. А краще звернутися за консультацією до ветеринарного працівника.

От і все щодо утримання індичат.

Поділитись: