Люди просто намагаються дивитися тільки той канал, де йде улюблений телесеріал. На інтризі створюється утримання і залучення аудиторії каналами телебачення. Всі телесеріали мають характерну особливість — ніхто з телеглядачів не знає, якою буде заключна серія.

Телесеріал, створення телесеріалу, задоволення інформаційних потреб громадян

Телесеріал і глядач

У серіалах частіше показують рекламу. Сюжет у них нехитрий і сильно розтягнутий. Навіть маленька подія відбувається протягом кілька серій. У глядачів є можливість, навіть якщо пропустив кілька серій, не випадати з серіалу, тому що і так все по сюжету буде зрозуміло. Начебто нічого не змінилося. Матеріал серіалу підноситься глядачеві в маленьких дозах.

Процес створення телесеріалу

Найчастіше буває, що режисер, починаючи знімати, ніколи точно не знає, чим закінчиться його серіал. Розвиток сюжету частіше непередбачуваний. Актори, які знімаються в серіалі, можуть покидати, або можуть приходити в нього. І від цього теж змінюється сюжет. Сценарії нових серій пишуться по ходу. Іноді буває, що серіал вже запустили в прокат, а всі інші серії створюються в міру можливості.

До проникнення серіалу на екрани нашої країни поняття телесеріал — як особливий вид жанру, не виділявся. Тільки з приходом західних серіалів під час перебудови з’явилися різні тематичні серіали: про війну, детективні, мелодраматичні та інші. Так поступово в маси входила чужа культура, чужий історичний досвід. Глядач став пізнавати світ шляхом перегляду серіалів. Популярністю у більшій частині глядацької аудиторії користуються мелодраматичні і сімейні серіали. Можна відзначити серед них і комедійні, тільки ось у ситкомів (ситуаційна комедія) не така вже й гарна якість постановки і виконання.

Сприйняття телесеріалу

У телесеріалі розкриваються зрозумілі глядачам загальнолюдські теми — смерть і життя, добро і зло, ненависть і любов, відносини між близькими людьми і так далі. Серіали не просто так стали популярними: в них життя показано досить реально, що кожному глядачеві буде просте і зрозуміле. Сюжет завжди реалістичний. Характери героїв переконливі і неоднозначні. Це теж додає популярності серіалам.

Серіал вчить людей про те, як вести себе в суспільстві. Свого роду так званий звід законів і правил. У кожній серії підбирається і програється певна життєва ситуація і пропонується певна модель за рішенням ситуації, що склалася. Кожен глядач, сидячи біля телевізора, не просто залишається пасивним спостерігачем, він ще й порівнює себе, думає, як же він вчинив би в тій чи іншій ситуації. Приміряє на себе роль того чи іншого героя. Знаходить найбільш близького за характером своїм персонажа. І далі співпереживає, співчуває йому.

Так і виходить, що серіал глядач любить не за сюжет, а за персонажа, який чимось так схожий на глядача. А коли персонажі програють можливий варіант виходу з певної ситуації, що склалася, то глядачеві здається, що цей варіант і буде максимально правильною нормою поведінки в сучасному житті. Ситуацій, що вимагають якогось конкретного рішення, в серіалі велика кількість. Спостерігаючи за улюбленим героєм, глядач вибудовує певну модель поведінки соціальної позиції персонажа.

Телесеріал, як задоволення інформаційних потреб громадян

Телеглядачі, які мають досить вузьке коло спілкування, шукають інформацію, здатні задовольнити певний інформаційний голод за рахунок перегляду телесеріалів. Серіал можна вважати своєрідною енциклопедією про сучасне суспільство, з питаннями і відповідями, які неодмінно виникають, якщо людина живе і спілкується в суспільстві.

Випуск серіалів зараз поставлено на потік. Виникають нові і нові серіали, їх важко визначити і кваліфікувати. Найчастіше деякі відрізняються низькою якістю, побитим сюжетом, відсутністю художнього смаку. Але, як би там не було «мильні опери» живі і продовжують жити, радувати свого глядача. Є деякі серіали, які виглядають цілком гідно і заслуговують глибокої поваги і шани.

Сказати — чи несуть серіали зло, або приносять користь, важко. Нехай кожен глядач вибере своє.

Поділитись: