Спрощено серіал — це твір кінематографічного мистецтва, який показують по телевізору. Складається з певної кількості серій. Їх буває і кілька сотень, але частіше кілька десятків. Залежить від популярності сюжету. Бувають фільми документального змісту і художнього. До впровадження серіалів в масову культуру суспільства, існували кіносеріали, призначені для демонстрації в кінотеатрах. Але спочатку були радіосеріали, які слухали по радіо.

Серіал: що це таке, класифікація серіалів

Телесеріал

Телесеріал має особливий формат. Його створено для показу по телевізійним каналам кілька разів, частіше два рази на добу. Має певний інтервал показу — ранковий показ і вечірній показ. Телесеріали розраховані для залучення найбільшої аудиторії глядачів. До того ж додається характерна особливість серіалів — спочатку глядач не може передбачити чим серіал закінчитися. Він може тільки робити припущення. А потім, під час перегляду, може перевірити правильність своєї версії. Тому дана особливість — невідома кінцівка серіалу — прекрасно утримує і приваблює глядачів. В такому випадку, людина частіше переглядає той телеканал, на якому йдуть його улюблені серіали. Канал стає популярним. Є можливість показувати рекламні блоки та новини.

Мильні опери

Ми вже знаємо, що серіал — це загальна назва фільму, який має кілька десятків і більше серій. Але існує жанровий поділ серіалів. Серіали, сценарії яких створюються під час зйомок, і кількість серій спочатку невідома, називають «мильними операми». Демонструють по телебаченню 4-5 разів на тиждень, вранці і ввечері. Для перегляду визначені будні дні.

Мелодрама або теленовела

Багатьом знайоме слово — мелодрама. У телевізійному форматі вона звучить як теленовела. Це теж телесеріал. В основі сюжету історія кохання, частіше спочатку нещасна. Додаються елементи детективу і драми. Але в підсумку щаслива кінцівка. Серій в теленовели багато — 200–300 серій. Показ здійснюється в робочі дні. Сюжет відомий заздалегідь — чітка логічна кінцівка.

Класичний серіал

Якщо серіал має чіткий сюжет, знімається за заздалегідь написаним сценарієм, тоді це буде класичний серіал. Він складається з декілька блоків. У кожному з блоків по кілька десятків серій. Блоки ще називають сезонами. Показують одну серію або 1-2 рази на певний день тижня, або тільки у вихідні. На каналах остання умова практично не дотримується. Сезонні серіали показують, втім, як і звичайні серіали.

Ситком

У класичному серіалі виділяють підвид — ситком. Вважається популярним комедійним жанром. Хоча ситкоми порівняно недавно стали показувати по телебаченню.

Ситком — це комедія, яка побудована на різних ситуаціях. Тобто — це ситуаційна комедія. Сюжет крутиться навколо головних героїв і в постійному місці дії. Появу їх відносять до 20-х років 20 століття. Спочатку звучав по радіо, а потів вже перекочував на телебачення. Батьківщиною вважається США. За 70 років все того ж минулого століття жанр ситкому зміцнів, став популярний. Його показували по телевізійним каналам. Став широко розповсюджуватися. Серія ситкому, як правило, розрахована на півгодини показу, але є і виключення із правила. Сюди входить реклама і титри. Часто під час перегляду можна почути характерний сміх, як відповідну реакцію на смішну подію або жарт, сказаний за сюжетом. Даний факт свідчить про те, що серія знімалася в студії при безпосередній участі публіки-глядачів. Але для останніх ситкомів відзначається відсутність закадрового сміху. Відомі ситкоми — «Татусеві дочки», «Інтерни», «Клініка», «Слуга народу», «Свати» та інші комедійні серіали.

Міні-серіали та багатосерійні фільми

Фільми, в залежності від кількості серій, називають ще багатосерійними або міні-серіалами. Для фільму характерний чіткий, заздалегідь прописаний сюжет. Створюється серіал найчастіше за мотивами будь-якого літературного твору. До зйомок приступають за заздалегідь створеним сценарієм. Для даної підгрупи частіше буває виділення фільмів, у яких висока художня цінність. Багато фільмів глядачі з радістю і задоволенням переглядають декілька разів. Міні-серіали — це як явище певної епохи, певного часу.

Серйозне зауваження. Наведена вище класифікація все-таки носить умовний характер, тому що для одного і того ж серіалу характерно переплетення кількох жанрів.

Дорама — японські серіали

І на завершення серіал — дорама або драма. Це японські серіали. В Японії вони популярні. Їм відводять основний ефірний час. Рейтинг дуже високий. Характерно створення дорам в різних жанрах. Тривають сезон — три місяці. Створюють серіали — дорами — китайці, японці, тайванці.