З днем Святого Миколая, одним із найбільш очікуваних свят нашою малечею. Тай дорослі до нього готуються з усією серйозністю.

З днем Святого Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця

В Ім’я Отця і Сина і Святого Духа! Чесна перед Господом смерть преподобних його.

Псалом 115:6 пророка Давида.

З днем Святого Миколая, одним із найбільш очікуваних свят малечею

Православна Церква згадує і вшановує Святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, двічі на рік — 19 грудня, в день успіння, і 22 травня, в день перенесення мощей його з Мир Лікійських у Барі. Тому він іменується в народі як Миколай зимовий і Миколай літній.

Жив і служив він у місті Патарі. Ще з юних років був відданий на служіння Богу під керівництвом свого дядька, єпископа. При висвяченні Миколая єпископ у пророчому дусі сказав, що він буде великим пастирем, приведе до істини багатьох заблудлих і дасть розраду всім скорботним. Святий Миколай оселився в монастирі в Палестині, але одного разу вночі під час молитви почув голос: «Миколай, піди у всенародний подвиг, якщо хочеш отримати від мене вінець». Він зрозумів, що Господь потребує від нього не чернечого служіння. Він вирушив до Мир. Саме в цей час тут обирали нового єпископа. Люди, на знаючи, кого обрати, молили Бога, щоб Він Сам вказав гідного. Тоді одному з єпископів сказано було уві сні, щоб він став біля церковних дверей і спостерігав: людина на ім’я Миколай, котра першою увійде в церкву, і є обранець Божий. Так і сталося, Святий Миколай прибув до Мир і другого дня пішов до церкви. Він перший увійшов у неї. Єпископ пізнав у ньому обранця Божого. Собор архіпастирів поставив його у Мирах, хоча він і відмовлявся.

Ставши єпископом, Святий Миколай  присвятив усі свої труди на благо пастви. Він приймав з батьківською любов’ю, вислуховуючи прохання і скарги, твердо захищав безневинних  гнаних. Під час Діоклетіанового гоніння його ув’язнили, і там він утішав в’язнів. З воцарінням Константина Великого був повернутий своїй пастві. Відома участь Святого Миколая у І Вселенському Соборі і ним була відкинута єресь Арія. Одного разу, дізнавшись, що троє з громадян безневинно засуджені на смерть, вирвав меч із рук ката і врятував невинних.

Святий Миколай зробив багато чудес

Святий Миколай помер у глибокій старості, мощі його було покладено в соборній Мирській церкві. Зробивши багато чудес за життя, він не перестає здійснювати їх і після смерті. 1087 року, після того, як Мири Лікійські розорили турки, мощі Святого Миколая були перенесені в італійське місто Барі, де вони знаходяться й дотепер. Він є великим у всьому світі, дуже шанований людьми, навіть інославними. Адже багато хто з нас знає про нього не тільки завдяки свідченням Церкви, не тільки за переказами, а й за живою його участю в нашому житті. Із сонму шанованих святих мало таких, хто постав би в нашій свідомості як жива особа. Разом з пам’яттю 12-и апостолів щочетверга Церква святкує пам’ять Святителя Миколая. Його життєві діла зберігаються в переказах, Господь же зберіг для нас беззаперечний доказ щирості та величі цього життя в ого святих нетлінних мощах, які виділяють святе миро, і свідчення про те, що земне життя, необмежено прожите в Бозі, є безсмертним.

Нелегким виявився історичний шлях Православної Церкви. Багато смертей вона пережила. Давно б її вже могло й не бути на лику землі, а проте вона жива, і жива Церква Господом і молитвами святих своїх, які, пройшовши хресний шлях і всього зазнавши, отримали силу за вірність свою увійти в Церкву Торжествуючу Небесну і стати стовпами Церкви земної. Святителю, отче Миколай, допомагай нам, адже ти стовп нашої Церкви. Допомагай нам, адже дух століття, дух світу цього дихає на нас, на церкву своїм сморідним диханням, уражаючи нас маловір’ям, малодушністю, відсутністю віри і холодністю до неї. Борися з усяким злом і негайно гаси його, воюй з ним даними тобі від Бога зброєю святої віри, Божої мудрості і правди, хрестом, молитвою і благочестям. Будемо всі і завжди пам’ятати і свідомо сповідувати Символ віри, будемо в Господі і з Господом. Ми — чада Церкви по любові Божій до нас. І любов ця безмежна, вона не залежить від часу, але завжди має силу. Любов ця збереже нас у всі дні до кінця віку. Амінь.

З днем Святого Миколая вас, дорогі читачі! Хай вас Бог береже!

Поділитись: