В Ім’я Отця і Сина і Святого Духа! Сьогодні Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа — день пісний.

Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

Нині отпущаєши раба Твого, Владико, по слову Твоєму з миром…

Євангеліє від Луки: 2:29-30.

Найбільш важливим місцем наших зустрічей з Богом є храм. Тут у кожному таїнстві, в кожній молитві ця радісна зустріч твориться. Особлива зустріч відбувається на Божественній Літургії — головному християнському богослужінні. Ось і прийдешнє 15 лютого свято Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа знаменує зустріч людини з Богом.

Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

Свято Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа має свою історію. Жив у Єрусалимі ще до Різдва Христового старець Симеон. Був він праведний і благочестивий і разом з усім народом чекав пришестя в світ Спасителя і Відкупителя від гріхів людських. Духом Святим йому було передбачено, що він не помре, доки не побачить Месію, тобто Спасителя

На 40-й день після народження Ісуса Пресвята Діва Марія за законним звичаєм принесла Немовля в храм. Там Його зустрів старець Симеон. Він узяв Його на руки, благословив і сказав: «Нині отпущаєши раба Твого, Владико, по слову Твоєму з миром…». Як сказав Бог Духом Святим раніше Симеону, так той і зробив. Ще старець додав, сказавши, що це Немовля лежить, на падіння і повстання багатьох в Ізраїлі. Це означає, що про нього точитимуться суперечки і розмови. Багато хто знайде в Ньому для себе спокусу і загибель, декотрі пізнають Бога в Ньому. Інші ж врятуються, повіривши в Нього, без людського розумування.

Була в храмі і пророчиця Анна (за Євангелієм). Вона славила Бога і всім говорила про Нього. Вона також була присутня при зустрічі Симеона з Христом. Цю радісну подію і святкує Церква в день, званий Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа (Стрічення), як радість зустрічі Старого Завіту (старець Симеон і пророчиця Анна) і Нового Завіту (Ісус Христос).

Виконавши ухвалений обряд, Господь показав, що Старий Закон не заперечується, але настав час, коли його повинен змінити Новий Закон — той самий, виконання якого приведе людину в Царство Небесне. У цьому і є суть свята Стрітення Господнього (а не зустріч зими з весною, як помилково думає багато хто з людей).

Нинішні християни

Старець Симеон і праведна Анна побачили на власні очі Христа, доторкнулися до Нього. Проте ми, нинішні християни, послідовники нашого Спасителя, сини і дочки святої Церкви, набагато щасливіші за них. Адже ми зустрічаємося з Христом не один раз і не тільки в храмі, але на всякому місці владицтва Його. Ми зустрічаємося з Ним на будь-якому місці нашого земного буття протягом усього нашого життя. Таким чином, якщо тільки вдуматися, ми постійно повинні відчувати радість зустрічі з Творцем. Це і є Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

А ще ми віримо в останню зустріч з Ним у житті прийдешньої доби. З моменту нашого народження і до скону Господь через Церкву, через наших рідних і близьких постійно з нами, покриваючи Своєю любов’ю, як дітей Своїх, більше, ніж ми самі себе. Він завжди шукає людське серце і йде йому назустріч. І нам треба наслідувати Його. Поспішайте до Нього і в радості, і в горі, і тяжкість хреста людського полегшиться. «Поклич Мене в день скорботи, і Я порятую тебе, і ти прославиш Мене»; «Близький Господь до всіх, хто кличе Його, до всіх, хто кличе Його в істині» (Псалтир 144).

Таким чином усе буде добре і правильно, якщо зустріч із Богом і ставлення до самого себе будуть справедливими. З Богом скрізь і завжди добре!

Завдяки дару віри ми пізнаємо Бога. Щаслива та людина, яка знайшла Господа і живе з Ним. З такою людиною і в ній самій живе Бог! Ми, як старець Симеон і праведна Анна, стаємо Богоприємцями. Нехай не позбавить нас Господь своєї милості в житті земному і в житті вічному. Сподіваємося і віримо! Амінь.

Сьогодні велике свято — Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Священник отець Віктор ,(МУСТАФІН).

Поділитись: