В одинадцятому столітті, в одному з найдавніших міст Русі Києві був зведений храм, який стали називати собор Святої Софії в Києві. Храм розташувався в самому центрі міста Києва та став невичерпним джерелом творів мистецтва. Сьогодні в храмі, кожен може помилуватися численними фресками і мозаїкою.
Собор Святої Софії в Києві
Багато людей, з різних куточків земної кулі, прагнуть до Києва саме для того, щоб побачити архітектурне диво давньоруської і візантійської культури.
Спочатку архітектор задумав храм як п’ятинефну хрестово-купольну будову, що має 13 куполів. Вона була оточена галереями, зовнішніми — одноярусними і внутрішніми — двоярусними. Собор мав форму піраміди, з головним куполом в центрі. Після численних перебудов і реконструкцій до храму були прибудовані нові прибудови з куполами. Вони, до речі, також змінили свою початкову напівсферичну форму на форму грушоподібної. Сьогодні біля храму вже не 13, а 19 сяючих куполів.
В соборі Святої Софії
Заходячи в собор Святої Софії в Києві, ваш погляд полонить величезна фігура в центрі. Це Свята Діва Марія, вона вже протягом багатьох століть молитися за кожного з нас. Фігура розміщена в центральному апсиді, а її висота становить шість метрів. Викладена мозаїка зі шматочків кольорового скла і невеликих камінчиків, вражає відвідувачів храму своєю реалістичністю і піднесеністю. Поглядаючи від цієї величної постаті вниз, ви бачите і інші мозаїки, на яких послідовно зображені Євхаристія і великі Отці Церкви. Ці зображення, створені невідомими майстрами і зберігають багатовікові таємниці, дивують збалансованістю і внутрішнім сяйвом.
У східній частині храму збереглася мозаїка, на якій зображено Благовіщення. Раніше всі склепіння були розписані сценами з найважливіших християнських свят. Сьогодні від них залишилися лише невеликі фрагменти фресок. Деякі з них намагаються відновити за малюнками, але деякі загублені для нас назавжди.
Однією з особливостей храму є його розписи баштових стін уздовж сходів. Тут зображені не апостоли і навіть не сцени зі святих книг, тут показано придворне життя. А ось в самому храмі по сусідству зі сценами з святого Євангелія кожен зможе побачити і сцени з життя Ярослава Мудрого. Це він керував державою в той час, коли собор Святої Софії в Києві тільки починали будувати. І не дивно, що і його, і його дружину поховали на території храму. А дивно те, що ці могили, незважаючи на численні війни і руйнування збереглися до наших днів.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.