Зараз ви коротко дізнаєтесь про існування снігових фестивалів у різних країнах світу. До вашої уваги на фото будуть представлені снігові скульптури, а також крижані готелі. Загалом про все по порядку.

Зимові свята, фестивалі та снігові скульптури

Згадався час, коли Новий рік у Дніпропетровську видався сніжним та по-справжньому зимовим. І це не могло нас не потягнути до старих дитячих забав. Тому я і мої друзі, з якими зустрічали це свято, з радістю залишали на недоторканому снігу в лісі відбитки «янголів», а також із задоволенням ліпили снігову бабу.

Але коли потім я поділилася фото з іншим своїм приятелем і назвала наш витвір «сніговою скульптурою», він не оцінив жартівливого характеру цього терміну. Якось навіть ображено він скинув мені посилання — ось де дивися, що таке справжні снігові скульптури. Гаразд, нехай він вважає, що присоромив мене… А насправді, звичайно, нічого не присоромив, але інтерес до теми викликав — дякую йому! Отже, у цьому пості йтиметься про справжнє мистецтво: скульптура та архітектура зі снігу та льоду.

Снігові скульптури, крижані готелі, фестиваль снігу в Саппоро, зимовий карнавал у Квебеку, лижний фестиваль
Снігові скульптури, крижані готелі, фестиваль снігу в Саппоро, зимовий карнавал у Квебеку, лижний фестиваль

У туризмі існує поняття «високий сезон» і воно правомірно означає час найбільшого пожвавлення та напливу туристів. І про яке б місце земної кулі не йшлося, якось звично вважати, що високий сезон — це насамперед сезон із комфортною температурою. Однак, і в холодну зиму деякі зовсім навіть не південні країни змогли організувати такі події, які приваблюють сотні тисяч туристів з усього світу! Найголовнішими суто зимовими заходами називають такі:

  1. Міжнародний фестиваль льоду та снігу в Харбіні (Китай).
  2. Фестиваль снігу в Саппоро (Японія).
  3. Зимовий карнавал у Квебеку (Канада).
  4. Лижний фестиваль в Осло (Норвегія).

З названих свят лижний фестиваль у Норвегії є найстарішим, його святкують із 1892 року в Осло, на пагорбі Холменколлен. Програма фестивалю складається зі спортивних змагань: стрибки з трампліну та катання на бігових лижах. Фестиваль дуже популярний серед норвежців, ще б пак: адже про цю націю кажуть, що вони народжуються з лижами на ногах! Та власне, і саме це спортивне спорядження, якщо не помиляюся, вигадане саме в Норвегії. Але якщо ви і не норвежець, і не фанат лижного спорту, то може для зимової розваги вам краще вибрати щось із трьох інших свят.

Зимовий карнавал у Канаді надає туристам набагато більше заходів для активного зимового дозвілля:

  • катання на собачих упряжках;
  • гарячі напої з традиційним кленовим сиропом;
  • СПА-процедури в снігу;
  • змагання на каное бурхливою річкою серед величезних гострих крижин.

І, звичайно, грандіозні виставки, на яких демонструються снігові скульптури.

Снігові скульптури, крижані готелі, фестиваль снігу в Саппоро, зимовий карнавал у Квебеку, лижний фестиваль

Також справжніми витворами мистецтва зі снігу славиться японський фестиваль. Японці взагалі визнані поціновувачі миттєвої краси. Так і протягом зимового фестивального тижня вони готові створювати реальні шедеври з такого недовговічного матеріалу як сніг та крига — снігові скульптури та крижані витвори мистецтв.

Але найвідомішим у сфері снігової скульптури є Міжнародний фестиваль у Харбіні. Китай розташований набагато південніше Канади та Норвегії. Але в деяких областях дуже сильно відчувається проникнення холодного повітря з Сибіру, середня зимова температура там може досягати 20 градусів морозу. Тому немає нічого дивного, що китайське місто Харбін перетворилося на своєрідну столицю зимового мистецтва. Одна із снігових скульптур була занесена до книги рекордів Гіннеса, як найбільша серед подібних споруд. Вона зображала Ніагарський водоспад і перетин Берінгової протоки.

Снігові скульптури, крижані готелі, фестиваль снігу в Саппоро, зимовий карнавал у Квебеку, лижний фестиваль

Крижані готелі

Снігові скульптури започаткували розвиток зимового напрямку, вони почали розвиватися далі і все це вилилося в таке дивовижне явище: крижана архітектура. Але навіть у північних країнах крига не може розглядатися як справжній будівельний матеріал. Тому, зрозуміло, з неї не будують довговічні функціональні будинки, а лише тимчасові екзотичні споруди для туристів, так звані крижані готелі.

Цікава історія виникнення першого такого готелю у Швеції, в селі Юккас’ярві. У 1989 та 1990 роках там проходили авторські виставки, де фігурували снігові скульптури. І сталося так, що звичайні готелі не змогли помістити всіх приїжджих. Тому деяким туристам дозволили переночувати у спальних мішках із оленячої шкіри прямо у виставковому залі. Усі залишилися живі та задоволені! З того часу з’явилася стабільна традиція: з грудня по квітень щорічно зводиться готель, в якому все, крім ліжок, зроблено з льоду. Навіть склянки в готельному барі, і ті крижані!

Снігові скульптури, крижані готелі, фестиваль снігу в Саппоро, зимовий карнавал у Квебеку, лижний фестиваль

У тенденції будівництва таких крижаних готелів були помічені й інші країни: Канада, Норвегія, Фінляндія, Румунія. Зважаючи на все, браку в постояльцях ці готелі не відчувають.

Снігові скульптури, крижані готелі, фестиваль снігу в Саппоро, зимовий карнавал у Квебеку, лижний фестиваль

Ну а я зовсім не любитель зимового холоду! Тому обмежу я свої зимові святкування та розваги ліпленням снігової баби, це популярні у нас снігові скульптури. Цього мені цілком достатньо, щоб насолодитися зимовим колоритом!

Поділитись: