Хто літав до Італії літаком, можливо знає про місто Тревізо, від якого рукою подати до Венеції. І в пошукових системах авіа квитків, та й у самому квитку так і значиться: Тревізо і поруч у дужках Венеція. Ну, чи навпаки. Крім того, з цього міста дуже зручно і поїздом вирушати в подальшу подорож, і не тільки до Венеції.

Місто Тревізо

Ось так і вийшло, що назва цього міста міцно вкоренилася у туристичній свідомості, як транзитний пункт, місто-супутник Венеції, ворота до провінції Венето.

Місто Тревізо: прогулянка містом

Але у своїй останній італійській поїздці я мала час, щоб прогулятися по старому центру міста. І я була просто зачарована! Стало так прикро від того, що рідко хто вважає за потрібне приділити персональну увагу цьому місту. Щоб хоч якось вирівняти цю ситуацію, я хочу зараз познайомити вас із чарівним Тревізо. Що я можу розповісти? А ось що.

Аеропорт Тревізо

Заради об’єктивності почати треба все-таки з аеропорту, як з головного «стратегічного пункту». Як дістатися з аеропорту у власне саме місто чи навпаки? Будь ласка: автобус №6, ходить приблизно раз на 20 хвилин, проїзд 1,30 євро, з’єднує аеропорт та залізничний вокзал. Дуже зручно. До речі, на залізничному вокзалі є камера схову — якщо раптом у вас буде якихось кілька годин на прогулянку містом. Шукати її потрібно не всередині вокзальної будівлі, а з боку перону, вартість 3 євро.

А ось аеропорт особливими зручностями для пасажирів не відрізняється… Він невеликий, неадекватний пасажиропотоку. Сидячих місць для очікування дуже мало. В один із моїх перельотів рейс затримали на цілу годину і це був просто жах. Ну та гаразд, негативну частину закінчую, переходимо до краси Тревізо.

Старе місто Тревізо

Ну, Італія взагалі така країна, що вік якоїсь споруди в 300-400 років — це ніби і не вік. І в Тревізо це відчувається повною мірою. У старій частині міста не окремі будинки привертають увагу, погляд плавно переходить від одного будинку до іншого, кожна вулиця та площа виглядають дуже гармонійно. Вже потім, пізніше, в тірольських містах Больцано та Мерано я побачила центральні вулиці з однаковою назвою.

Місто Тревізо

Ось це portici означає портики, як нескладно здогадатися. І в тих містах ці вулиці входять до переліку основних визначних пам’яток. У Тревізо ці портичі зустрічаються на всіх центральних вулицях, це напрочуд романтично! Я не могла від них відірватись і знімала все поспіль, хоч вони й схожі одна на одну.

Місто Тревізо
Місто Тревізо
Місто Тревізо
Місто Тревізо
Місто Тревізо
Місто Тревізо
Місто Тревізо

А найголовніші та найстаріші будівлі в Тревізо — це повне захоплення. Палаццо-делла-Раджон (1200 рік).

Палаццо-делла-Раджон
Палаццо-делла-Раджон
Палаццо-делла-Раджон

І Лоджія Кавальєрі — 13 століття.

Лоджия Кавальери
Лоджия Кавальери

А от приміром і ще хатинка.

Місто Тревізо

На ній я виявила табличку без очевидних вказівок на вік, але дуже мило представляє нам «цей стародавній будинок Вашого улюбленого Тревізо».

Місто Тревізо

Венеціанські краєвиди

Я не знаю, що за водні протоки прикрашають це місто: чи це канали, чи якісь річечки? Але раптом за якимось поворотом виявляєш вигляд, від якого просто втрачаєш орієнтацію: де я, чи не у Венеції?!

Венеціанські краєвиди
Венеціанські краєвиди
Венеціанські краєвиди
Венеціанські краєвиди
Венеціанські краєвиди

А ще на цих каналах періодично зустрічаються такі звірюги.

Венеціанські краєвиди

Загалом, місто Тревізо дуже гарне, просто якийсь бальзам на душу. Дуже гідний початок для подорожі провінцією Венето!

Поділитись: