Радий вас вітати, дорогі читачі мого блоґу в рубриці «Жіноча територія»! Особливо це стосується прекрасної половини людства. Тут і зараз я пропоную або, навіть, нав’язую бесіду про щоденний догляд за руками. Ця тема завжди була і буде актуальна, незважаючи на погоду надворі, наш настрій чи то бажання. Отже, поїхали!

Щоденний догляд за руками, масляна маска, сирна маска, картопляна маска, маски для шкіри рук, ванночки для рук, скраби для шкіри рук, креми для шкіри рук, як доглядати за руками, як захистити шкіру рук, причини сухості шкіри рук

Тепле літечко пробіжить, і не за горами довга зима і місяці холоду, вітру, пересушеного повітря приміщень і температурних перепадів в кілька десятків градусів. Про власне обличчя ми намагаємося не забувати і вводимо в свій щоденний ритуал краси живильні креми і сироватки. А ось догляд за руками часто стає несистемним, навіть періодичним, тому ми поговоримо про те, як доглядати за руками влітку, а особливо взимку. Як правило, ми продовжуємо використовувати ті ж засоби, що і влітку, а це вже має наслідки, за які доводиться відповідати.

Щоденний догляд за руками, масляна маска, сирна маска, картопляна маска, маски для шкіри рук, ванночки для рук, скраби для шкіри рук, креми для шкіри рук, як доглядати за руками, як захистити шкіру рук, причини сухості шкіри рук

Чому щоденний догляд за руками так важливий?

Прийнято вважати, що вигляд рук розкриває вік жінки. Так воно і є, але хочу додати, що, крім віку, доглянутість кистей, включаючи манікюр, видає наше ставлення до себе. Секретів не залишається! І якщо для обличчя існує величезний спектр косметологічних і навіть хірургічних омолоджуючих процедур — від ін’єкцій до підтяжок, то кардинально поліпшити цими методами шкіру рук не вдасться. Тому, щоб завжди залишатися прикрасою своєї господині, рукам потрібний ретельний догляд і дбайливе до них ваше ставлення.

Причини сухості шкіри рук

Немає такої жінки, яка хоча б раз не зіткнулася з проблемою сухості шкіри. Крім знань, як доглядати за руками, потрібно ще замислюватися над тим, що прискорює процеси старіння і зневоднення шкіри на руках. Це відбувається по ряду причин:

  • Шкіра на кистях майже не має сальних залоз — їх в десять разів менше, ніж на обличчі.
  • Перепади температур: взимку — це мороз і вітер на вулиці, як і сухе повітря в приміщеннях. Влітку — активне сонце, восени і навесні — міжсезоння, провокує всілякі проблеми зі здоров’ям.
  • Регулярне контактування шкіри з водопровідною водою. Причому не має значення, холодна вона чи гаряча. У першому випадку шкіра грубіє і лущиться, в другому — стає більш уразливою.
  • Будь-яка побутова хімія: пральні порошки, засоби для миття посуду або вікон і т. п.
  • Бракує в харчовому раціоні вітамінів, жирних амінокислот і просто недостатня добова кількість споживаної організмом рідини.
  • Щоденні стреси, недосипання, не найкраща екологія мегаполісу.
  • Вік. На жаль, руки одними з перших піддаються віковим змінам. Це і надмірна сухість, і пігментація, а також витончення шкірного покриву.
Щоденний догляд за руками, масляна маска, сирна маска, картопляна маска, маски для шкіри рук, ванночки для рук, скраби для шкіри рук, креми для шкіри рук, як доглядати за руками, як захистити шкіру рук, причини сухості шкіри рук

Очевидно, що впоратися з усіма неприємними факторами повністю нам навряд чи вдасться, але нам цього і не потрібно. Досить застосовувати на практиці кілька простих рекомендацій, щоб щоденний догляд за руками не перетворився на складні, обтяжливі процедури, але і не звівся до однократного застосування крему перед важливим заходом.

Як захистити шкіру рук від старіння?

  1. На жаль, є серед жінок такі безтурботні персони, які в холодну пору року нехтують рукавичками. Згадайте, що аристократки носили (і носять) рукавички і влітку, не кажучи вже про зиму! Вони дбали про ніжність і білизну своїх ручок! А ми? Коли ж нам надягати рукавички? Прислухайтеся до своїх відчуттів! Можливо, для вас «холодна пора» починається вже з вересневих протягів. Скористайтеся багатством вибору рукавичок і мітенок на будь-яку погоду: додайте у свій гардероб не тільки красивий, але і надзвичайно корисний аксесуар!
  2. Гумові рукавички — елітний спосіб турботи про себе! Будь-яку роботу з прибирання будинку або в саду виконуйте тільки в рукавичках (гумових або робочих). Це не так складно, як здається. Купіть собі яскраву пару улюбленого кольору, покладіть на видне місце біля мийки на кухні або раковини у ванній (щоб точно не забути) і користуйтеся на здоров’я. Вже через тиждень ваші ручки скажуть вам спасибі і порадують вас гладкою красивою шкірою і, як і раніше, свіжим манікюром.
  3. У міжсезоння обов’язково приймайте полівітамінні комплекси, спрямовані на поліпшення якості шкіри і волосся. Включіть у свій раціон жирну рибу, сир, яєчний білок, горіхи. Це забезпечить ваш організм такими необхідними йому для синтезу колагену амінокислотами, мікроелементами і вітамінами груп A, B, E.
  4. Незалежно від пори року, постарайтеся менше нервувати і якісно висипатися.
  5. Не нехтуйте регулярним домашнім доглядом за руками!

Як доглядати за руками в домашніх умовах?

Зараз ми більш детально розберемо, що являє собою щоденний догляд за руками.

Щоденний догляд за руками, масляна маска, сирна маска, картопляна маска, маски для шкіри рук, ванночки для рук, скраби для шкіри рук, креми для шкіри рук, як доглядати за руками, як захистити шкіру рук, причини сухості шкіри рук

Креми для шкіри рук

Перш за все, кілька разів на день ми використовуємо креми для шкіри рук. Залежно від потреб шкіри і пори року, це може бути:

  • Зволожуючий крем або навіть гель — нежирна легка текстура робить його відмінним засобом для використання влітку в спеку. Потрібно лише пам’ятати про необхідність SPF-фільтрів в кремі, використовуваному перед виходом на вулицю. Адже сонце, як відомо, головний ворог молодості.
  • Поживний крем, щільний по консистенції, що містить велику концентрацію масел і вітамінів, необхідних шкірі в момент настання перших холодів.
  • Захисний крем, незамінний помічник у разі контакту з хлорованою водою або пилом без рукавичок. До його складу, як правило, входить силікон, який утворює на епідермісі найтоншу плівку.
  • Антивіковий крем. Його формула збагачена колагеном і еластином, маслами, що містять вітаміни А і Е, а також рядом відбілюючих компонентів, справляються з пігментними плямами.

Скраби для шкіри рук

А зараз цікава та корисна інформація відносно застосування скрабів для рук, адже щоденний догляд за руками без цих компонентів буде не таким ефективним. Головне, не перестаратись, бо не все, що тут описується можна застосовувати кожного дня. Читайте уважно!

Скраби з магазину. Варто пам’ятати, що застосування будь-якого крему буде більш ефективним в поєднанні зі скрабом. Процедуру відлущування відмерлих клітин епідермісу варто проводити не частіше ніж один раз на тиждень, а в холодну пору року — ще рідше (раз в 10-15 днів). Найкраще для цього підійде скраб для рук або для обличчя. Ексфоліанти (механічні частинки) для тіла з більш грубими абразивними матеріалами краще не застосовувати для тонкої, знежиреної шкіри кистей, щоб не травмувати її додатково.

Кава в якості скрабу. Якщо ж вам до душі домашні рецепти, то кращого засобу, ніж кавова гуща, годі й шукати. Її можна використовувати саму по собі, без домішок. Кава містить величезну кількість масел і антиоксидантів, омолоджуючи, зволожуючи і живлячи вашу шкіру прямо під час процедури відлущування.

Також для скрабу відмінно підходять цукор, морська або звичайна сіль, сода. Їх можна змішувати в будь-яких зручних вам пропорціях з медом, сметаною, косметичним або оливковим маслами і круговими рухами масажувати тильні сторони кистей, не забуваючи про нігті і кутикули. Якщо кристали занадто великі, то подрібніть їх в ступці або розітріть між двома великими ложками. Великі кристали можуть подряпати ніжну і вразливу шкіру.

Ванночки для рук

Після скрабу буде незайвим поніжити свої ручки в молочній ванні. Молочні протеїни давно відомі своїми зволожуючими властивостями. За бажанням, в тепле молоко можна додавати мед — це зробить ванночку ще більш поживною; крохмаль, що сприяє загоєнню глибоких тріщин або вівсяні пластівці (чверть склянки пластівців на склянку молока і склянку води). Тепла вівсяна суміш регенерує і зволожує шкірний покрив кистей. Приймати такі ванни потрібно 10-15 хвилин (поки зберігається температура суміші) для досягнення найкращого результату.

Щоденний догляд за руками, масляна маска, сирна маска, картопляна маска, маски для шкіри рук, ванночки для рук, скраби для шкіри рук, креми для шкіри рук, як доглядати за руками, як захистити шкіру рук, причини сухості шкіри рук

Взимку незамінна пом’якшувальна і заспокійлива ванна з гліцерином. Дві ампули гліцерину змішуються з двома склянками води до отримання напівпрозорої тягучої рідини. У ній руки потрібно тримати не менше півгодини.

Маски для шкіри рук

Картопляна маска. Найпростіший рецепт — картопляне пюре з молоком або оливковою олією. У нього можна додати лимонний сік для досягнення відбілюючого ефекту або кілька крапель улюбленого ефірного масла. Така маска — справжнє джерело вітамінів для краси ваших ручок!

Сирна маска. 2 столові ложки сиру старанно перетираємо з 1 чайною ложкою оливкової олії. Ця суміш відмінно зволожує пересушену шкіру ручок.

Масляна маска. Оливкову олію можна використовувати в чистому вигляді. Підігрівши її, нанесіть рясно на руки, надіньте рукавички (бавовняні) і не знімайте протягом декількох годин. Ідеально проводити цю процедуру на ніч. Вранці ви будете приємно здивовані гладкістю і свіжістю шкіри на ваших ручках. А для пересушеної, з тріщинами, шкіри додайте в масло кілька крапель ефірного масла апельсина.

Як бачите, дорогі мої, щоденний догляд за руками не несе в собі складних і хитромудрих процедур! Нічого складного, правда ж? Трохи турботи і ваші ручки завжди будуть вашою головною прикрасою! Люблячі руки повинні бути теплими і шовковистими! Дівчатка, зробіть їх такими!

Поділитись: