Щоб ялинка довго стояла, під час її покупки обов’язково потрібно перевірити, щоб вона була свіжою. Гілочки в неї повинні не ламатися, а гнутися.
Щоб ялинка довго стояла
У сухої ялинки гілки із тріском обламуються. Перевірити можна і за допомогою голок. У свіжої ялинки вони еластичні, злегка маслянисті на дотик. Вони так само, як гілки, повинні бути гнучкими і не ламатися. Якщо легко потерти голки, пальці стануть маслянистими, і відчуватиметься хвойний аромат. Якщо аромату немає, а голки на дотик сухі, значить деревце обморожене. Узявши деревце за середину стовбура, вдарте якомога сильніше кінцем його стовбура об тверду поверхню. Якщо впало багато голок — значить, хвоя вже не свіжа. Не варто брати деревце, на зрізі стовбура котрого помітний темний обідок — скоріше за все, голки на ньому скоро осипляться.
Якщо ялинку зберігати на балконі в морозні дні, то зразу вносити її в кімнату не можна: через різкий перепад температур хвоя може швидко осипатися. Зелене деревце потрібно поступово зігріти до кімнатної температури, потримавши його спочатку на веранді чи то на сходовій площинці.
Щоб ялинка стояла довше
Щоб ялинка довго стояла і якомога довше залишалась свіжою, її слід поставити у відро з піском. Але перед цим стовбур деревця потрібно на 10–12 сантиметрів очистити від кори. На відро чистого піску додають 1 л води, попередньо розмішавши в ній одну пігулку аспірину і 2 столові ложки цукру. Кожні два-три дні пісок поливають водою кімнатної температури, а також час від часу обприскують гілочки із пульверизатора.
Є й інший спосіб продовжити життя новорічній ялинці: її ставлять у відро з вологим піском, котрий регулярно поливають водою із аспірином (1/4 пігулки на 1 л води) або кількома кристаликами перманганату калію. У цьому разі ялинка зберігається доволі довго.
Можна для живлення зрізаної ялинки застосовувати розчин, котрий містить у відрі води:
- 2 чайні ложки аміачної селітри;
- 1 чайну ложку суперфосфату;
- 0,5 чайної ложки калійної селітри.
Щодня у відро з ялинкою додають 1–2 столові ложки такого розчину.
Ще один розчин на кожні 3 л води складається із:
- 5 г лимонної кислоти;
- 6 г желатину;
- 16 г товченої крейди.
У міру того, як випаровуватиметься у відрі вода, потрібно додавати свіжу.
А якщо не ялинка, то що?
На Новий рік без ялинки казка немислима
Не важливо, натуральна чи штучна ялинка — вона обов’язковий атрибут свята. Тому так хочеться, щоб ялинка довго стояла. Але якщо в оселі є велика пальма чи фікус, вони можуть посперечатися красою з ялинкою, а то й замінити її. Але тоді Новий рік має бути «тропічним»! На пальмі як прикраси — банани, ківі, мандарини… та і суворі кактуси можна прикрасити, наприклад, срібним «дощиком».
А загалом, над оформленням кімнати, у котрій будете зустрічати Новий рік, треба добре потрудитись. На стінах добре б розвісити «букети» із ялинових, соснових гілок, прикрашених ялинковими іграшками, обвитих мішурою чи серпантином. До речі, ялинкову мішуру накрутіть на дротину, надайте їй будь-якої оригінальної форми. Закріпіть разом із яскравими ялинковими кульками, дзвіночками, підвісіть до люстри, торшера чи дзеркала.
Маленькі хвойні гілочки можна розкласти на святковому столі біля приборів між стравами. Вони нададуть столу особливого шарму.
«Писком» ялинкової моди вважається ефект «засніженості»: досить намазати гілки канцелярським клеєм й обсипати сіллю чи натертим пінопластом. Про вікна так само не забудьте. Можна вирізати із паперу трафарети — фігурку апельсинка, сніжинку, новорічну зірочку. Потім покласти їх на матовий чи прозорий целофан, обвести по контуру сріблястим чи золотавим маркером і вирізати, не доторкуючись до блискучого сліду. Силуети накласти на віконне скло й акуратно розгладити долонею — целофан приклеїться без будь-яких зусиль.
Особливої чарівності нададуть новорічному святу різнокольорові лампочки. Ще цікавіший вигляд матимуть свічі у підсвічниках, зроблених своїми руками. Можете залучити до їх виготовлення дітей. Цілком можливо, що у вашому домі знайдуться скляні баночки, наприклад, з-під дитячого харчування. Попросіть дітей розмалювати їх фарбами. Поставте всередину баночок красиві свічі. І побачите, як ваша кімната зразу наповниться яскравим теплом, казковим сяйвом. І взагалі у цей вечір усе залежить від вашої фантазії. З любов’ю прикрашена оселя створить гарний святковий настрій вам і вашим гостям.
От і всі хитрощі задля того, щоб ялинка довго стояла.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.