Щоб ялинка довго стояла, під час її покупки обов’язково потрібно перевірити, щоб вона була свіжою. Гілочки в неї повинні не ламатися, а гнутися.

Щоб ялинка довго стояла, щоб ялинка стояла довше, продовжити життя новорічній ялинці

Щоб ялинка довго стояла

У сухої ялинки гілки із тріском обламуються. Перевірити можна і за допомогою голок. У свіжої ялинки вони еластичні, злегка маслянисті на дотик. Вони так само, як гілки, повинні бути гнучкими і не ламатися. Якщо легко потерти голки, пальці стануть маслянистими, і відчуватиметься хвойний аромат. Якщо аромату немає, а голки на дотик сухі, значить деревце обморожене. Узявши деревце за середину стовбура, вдарте якомога сильніше кінцем його стовбура об тверду поверхню. Якщо впало багато голок — значить, хвоя вже не свіжа. Не варто брати деревце, на зрізі стовбура котрого помітний темний обідок — скоріше за все, голки на ньому скоро осипляться.

Якщо ялинку зберігати на балконі в морозні дні, то зразу вносити її в кімнату не можна: через різкий перепад температур хвоя може швидко осипатися. Зелене деревце потрібно поступово зігріти до кімнатної температури, потримавши його спочатку на веранді чи то на сходовій площинці.

Щоб ялинка стояла довше

Щоб ялинка довго стояла і якомога довше залишалась свіжою, її слід поставити у відро з піском. Але перед цим стовбур деревця потрібно на 10–12 сантиметрів очистити від кори. На відро чистого піску додають 1 л води, попередньо розмішавши в ній одну пігулку аспірину і 2 столові ложки цукру. Кожні два-три дні пісок поливають водою кімнатної температури, а також час від часу обприскують гілочки із пульверизатора.

Є й інший спосіб продовжити життя новорічній ялинці: її ставлять у відро з вологим піском, котрий регулярно поливають водою із аспірином (1/4 пігулки на 1 л води) або кількома кристаликами перманганату калію. У цьому разі ялинка зберігається доволі довго.

Можна для живлення зрізаної ялинки застосовувати розчин, котрий містить у відрі води:

  • 2 чайні ложки аміачної селітри;
  • 1 чайну ложку суперфосфату;
  • 0,5 чайної ложки калійної селітри.

Щодня у відро з ялинкою додають 1–2 столові ложки такого розчину.

Ще один розчин на кожні 3 л води складається із:

  • 5 г лимонної кислоти;
  • 6 г желатину;
  • 16 г товченої крейди.

У міру того, як випаровуватиметься у відрі вода, потрібно додавати свіжу.

От і всі хитрощі задля того, щоб ялинка довго стояла.

Поділитись: