Найактуальніше питання всіх часів та народів: «Що зробити, щоб чоловік не пив?». Найпростіше, то це взяти і пристебнути його кайданками до батареї. Але якщо серйозно, то тут все залежить від ситуації, від того, який у нього стаж вживання алкоголю, чи потрапив він від нього в залежність. А то трапляються такі випадки, коли дружина скаржиться на чоловіка, що він п’є, а насправді це не зовсім так. Але цей варіант можна випустити з уваги, так як питання саме про чоловіка, що п’є.
Що зробити, щоб чоловік не пив?
Якщо вдатися до порад друзів/подруг, бабок-шептух, то спокійно можна не вилікувати, а вгробити чоловіка. Це може згубно зашкодити його здоров’ю, аж до смертельного результату. Щоб вирішити питання алкогольної залежності, потрібно звертатися до фахівців, а не шарлатанів. Для цього є лікарі наркологи, психотерапевти, психологи… Тому потрібно звернулася по поради до експертів у цій галузі, щоб вони нам розповіли про те, що зробити, щоб чоловік не пив.
Насамперед, огляньтеся на всі боки. Наскільки охайні ви та ваш будинок? Нерідко чоловіки просто починають пити через те, що життя повертається до них спиною, і в ньому немає жодної надії на просвітлення. То може змінюючи себе і своє життя, ви дасте позитивний приклад чоловікові? Просто постарайтеся поговорити з ним, і з’ясувати, чого йому не вистачає в житті, яку порожнечу він намагається залити спиртним?
Іноді саме розмова по душі дозволяє алкоголіку поглянути на себе з боку, зрозуміти скільки помилок він зробив і в результаті цього він просто починає вести зовсім інший спосіб життя, в якому просто немає місця для горілки та будь-якого іншого спиртного. Просто запам’ятайте — неможливо змусити чоловіка кинути пити алкоголь. Тільки психологічна підтримка та демонстрація своєї готовності завжди допомогти близькій людині, разом вирішити будь-які проблеми, може справді надати неоціненну підтримку у найзапущеніших ситуаціях.
Що зробити, щоби чоловік не пив?
- Ми не можемо керувати іншими, ми можемо керувати собою.
- Необхідно берегти особистий простір одне одного, водночас знаходити час для приємного спільного спілкування.
- Почати лікуватися, піти на психотерапію, якщо не виходить кинути самому.
Щоб чоловік перестав пити
Почати робити все навпаки, ніж ви робили до цих пір.
Ви влаштовували йому скандали? Чи бурчите з приводу його пияцтва? Рахуєте, скільки чарок випив? Принюхуєтесь? Але нічого насправді не змінюється? Отже, варто розпочати по-новому. Зрештою його пияцтво — це його особиста відповідальність. І тільки він сам може усвідомити, що в нього проблема та настав час її якось вирішувати. Почати лікуватися, піти на психотерапію, якщо не вдається кинути самому. І, можливо, він зможе це зробити лише тоді, коли перестане відчувати тиск з боку. Ваш в тому числі.
Чи ви, навпаки, вдавали, що нічого не відбувається? Значить, час глянути правді в очі. Зізнатися передусім собі, що у вашій сім’ї проблема. Проблема, що має рішення! І, можливо, є сенс сказати про свій висновок чоловікові — у той період, коли він буде тверезий і налаштований на розмову. І подбати про себе теж — насамперед.
Якщо чоловік п’є, ви, напевно, почуваєтеся втомленою, безсилою і, можливо, нещасною, вас дошкуляють болючі думки, не бачите перспектив. Тут теж правило «все навпаки» зможе спрацювати. Отже, ви потрапили у пастку співзалежності. Тоді зупиніться і зверніть увагу на те, що відбувається з вами. Саме з вами насамперед! Відсуньте чоловіка на півкроку убік. Зосередьтеся на собі, на своїх відчуттях, на своєму тілі. Якщо ви починаєте втрачати себе в його пляшці, значить, час зайнятися собою.
Якщо ви навчитеся повертатися в себе, до себе в ситуаціях, коли проблема починає вас хвилювати, багато чого у вашому житті і в сім’ї зміниться! Тут є різні способи, як допомогти, щоб чоловік не пив. Наприклад, піти до психолога. Або, скажімо, до анонімної психологічної групи. Благо, така є зараз у багатьох містах. Добре, якщо ви зможете не залишатися наодинці з вашою сімейною проблемою, а почнете отримувати реальну допомогу ззовні.
Поради психолога Аладдіна Щасливого, щоб чоловік не пив
Після довгих років запоїв, розлучення, втрати сім’ї та квартири мій тато вирішив кинути пити тільки тоді, коли прокинувся на ношах між моргом та реанімацією.
Але більшість чоловіків, які п’ють, не доходять до такої крайності і не хочуть кидати пити. Це приємно, весело, дозволяє відключитися від неприємних емоцій, від маси життєвих проблем, життя відразу стає таким хорошим, люди красивими і добрими, звідусіль тече любов і прийняття. Нехай цей стан приходить на кілька годин, але більшість цього не відчує ніколи. Навіщо позбавляти себе цього?
Сварки, міліція, вина, сором, приниженість, розлучення, втрата всього, морг — це все буде потім, коли протверезієш. І то не відразу, а трохи пізніше, а зараз можна зупинити час і знову закохатися в життя.
Якщо у чоловіка такий підхід до процесу, то змусити, переконати через сором, провину, приклади, страх, погрози, сльози практично нереально.
Я вам розповім про причину, і тоді ви будете готові зрозуміти, як зробити так, щоб чоловік не пив. Поїхали.
Алкоголізм — результат підпорядкування кільком внутрішнім ментальним законам = звичкам. Ці закони хибні = засновані на хибних переконаннях, хибних фактах. Якщо їх змінити, то у чоловіка просто відпаде бажання пити, при цьому збільшиться любов до життя в тверезому стані.
Ще одна хороша для вас новина — дружина на 50% впливає несвідомо на здатність чоловіка дійти усвідомлення хибних законів та заміни їх на нові бажані. Тому шанси у вас дуже високі. Деталі розкрию трохи далі.
Щоб розповісти про всі закони, потрібно книгу написати, тому я розповім про основний закон. Закон = звичку сприймати себе, як: «Я не правий», «Я поганий», «Я недостойний».
Звичка сприймати себе
Цей закон народився задовго до появи вашого чоловіка на білий світ. Якщо ви трохи згадаєте, як поводилися його батьки, то напевно побачите, що один із батьків робив щось неправильне, негідне, що викликає осуд, а інший — засуджував, лаяв, звинувачував. При чому не важливо, хто грав роль винуватця, а хто засуджує. Це не змінює успадкованої моделі поведінки.
Після народження засудження, покарання та звинувачення стали невід’ємним звичним місцем проживання вашого чоловіка. Ці неприємні емоції спочатку могли приходити від мами чи тата, потім від вчителів, потім від начальників і, звичайно ж, від вас.
Внутрішній закон чоловіка бути винним, неправим змушує його робити щось, що доводитиме правоту цього успадкованого закону. Його система почувається природно звично, лише коли почує від вас, або від когось іншого «Що ж ти так ось…», «Ай-яй-яй…», «Ну не можна ж так…», «Скільки можна вже…», та інші засуджуючі фрази та емоції.
Цей стан неправоти дуже неприємний. Відчуваєш сором, приниженість, провину. Цих неприємних емоцій хочеться позбутися. Із ними неможливо жити щасливим життям.
Частина людей, не бачачи іншого виходу, позбавляються їх через суїцид. Є багато різних способів позбавитися цих вбивчих почуттів. І один із них — це через алкогольне сп’яніння. Воно на якийсь час позбавляє неправоти, вини, сорому, приниженості, пригніченості та інших неприємних емоцій. І хоча б на пару годин ти можеш перевести дух, зарядитись любов’ю до життя і знову повернутися на «війну» з реальним світом.
Вічний цикл пияцтва
Вічний цикл пияцтва працює за такою схемою:
- Надходить твердження ззовні: Ти не правий, Ти поганий, Ти негідний.
- Усередині вже чекає згода: «Так, я не правий», «Так, я поганий», «Так, я недостойний».
- Неприємні почуття накопичуються до неможливості із ними жити.
- Від неприємних почуттів позбавляєшся через алкоголь. І цикл починається наново.
Зазвичай у суспільстві вважається, що критика, посоромлення, покарання, вказівка на недоліки стимулює людину виправитися.
Але, як бачимо, все це стимулює лише почуття провини і неправоти, що призводять до протилежного результату.
Для виходу з цього запрограмованого, по суті, звичного стану можете запитати себе, чи допомогла хоч комусь із ваших предків критика партнера?
У моїй сім’ї критика з дитинства була звичною. Як дихати повітрям. Роль засуджуючого батька грала моя мама. Роль винного, неправильного, негідного грав мій тато, а після розлучення мій другий тато (вітчим).
Чи допомогло мамі змінити чоловіка? Ні. Це допомогло їй двічі розлучитися.
Але моя мама, і ви, як дружина, цього не усвідомлювали. Зі 100% ймовірністю у ваших предків була така ж модель поведінки, в якій один правий, а інший не правий, один хороший, а інший поганий, один крутий, а інший — не дотягує.
Серед моїх предків був дідусь — герой Радянського Союзу, красень, льотчик, авторитарна впевнена особистість. І поряд із ним була його дружина. Просто дружина. Просто народжувала. Просто по господарству допомагала. Звичайна залежна дружина при завидному нареченому. Дідусь був завжди правий. Хто був не згоден, той отримував у лоба. Мою маму дідусь виховував лозиною. Мене в дитинстві дідусь боляче щипав, якщо я десь напартачив.
Це екранізація моделі: Не прав = Покарання.
Звичайно ж, я теж успадкував цю модель поведінки = цей закон.
Коли мій учитель допоміг це побачити, я дивувався:
Як же можна виховувати дитину без вказівки на її неправоту і без покарання, моя донька тоді на голову вилізе і ноги звісить. А потім стане некерованою і потрапить до в’язниці за звичку не підкорятися правилам.
Але я відразу зрозумів, що засудження та покарання — це лише паливо для зміцнення ненависного закону «Не прав = Покарання = Уникнення покарання через алкоголь, суїцид, наркотики та інші форми зловживання та залежності».
А от як зробити так, щоб не підкидати дров у вогонь, до мене дійшло лише з часом.
І ця модель виглядає так:
- Відзначати, у чому чоловік правий, у чому він хороший, у чому він гідний.
- Заохочувати моменти, коли чоловік правий, добрий, гідний.
- Чоловік починає звикати до цього і починає сприймати себе як «Я правий», «Я добрий», «Я гідний».
- Це приємні почуття, від них не хочеться тікати через алкоголь чи будь-яку іншу форму втікання. В алкоголі, суїциді, наркотиках та інших формах втікання відпадає потреба.
Модель перевернула мій світогляд.
Все красиво і зрозуміло, але застосовувати цей підхід щоб чоловік не пив вкрай складно. Я не звик відзначати хороше, це звучить дивно (незвично). До того ж виникає велика лінь (= робити незвичне). Добре — це нормально. Навіщо на нього звертати увагу? Але тепер ви знаєте навіщо.
Бажаю вам і вашому чоловікові достаток правоти, правильності, доброти і щасливої, велелюбної тверезості. З повагою, Аладдін Щасливий.
Слабкість до алкоголю
Жодним способом не заохочувати його слабкість до алкоголю, у стосунках з людьми із залежністю завжди ставити собі питання, а як мої слова та вчинки вплинуть на його (її) залежність. Поки ви не приймете для себе рішення, що партнер, що п’є, не влаштовує особисто вас, і він повинен це від вас почути, зрозуміти і прийняти. Все інше напівзаходи та співзалежні відносини.
Профілактика зловживання алкоголем
Для профілактики зловживання алкоголем у сім’ї, щоб чоловік не пив, необхідно підтримувати та розвивати доброзичливість та довіру. Важливо вміти ділитися у атмосфері сприйняття як позитивними, і негативними почуттями. Корисно підтримувати будь-які починання чоловіка та хвалити за будь-які, у тому числі незначні досягнення, підтримуючи адекватну самооцінку.
Одночасно не можна забувати себе і також особистісно розвиватися. Необхідно берегти особистий простір одне одного, у той же час знаходити час для приємного спільного спілкування. Чоловікові корисно мати хобі, різнобічні захоплення та ефективні способи впоратися зі стресом. За дотримання цих умов ймовірність алкоголізації різко зменшується.
Щоб чоловік не пив
Щоб чоловік не пив, ще на стадії створення стосунків, слід вибирати собі такого друга, який не грішить спиртним, і у якого близька рідня не має алкоголіків. Але якщо візьмемо реальність з чоловіком, що вже п’є, то тут слід робити наступне. Якщо чоловік заробляє і вартий того, щоб його зберігати, дружина повинна відмовитися від стратегії скандалів і докласти максимум зусиль до трьох речей:
- стати максимально стрункою та доглянутою;
- проявляти максимальну сексуальну активність із чоловіком, стати його найкращою жінкою;
- навчитися організовувати таке цікаве дозвілля, яке нестиме для чоловіка позитивні емоції, стане для нього улюбленою справою.
Сукупність цих трьох дій дозволить домогтися того, що чоловік слухатиме і чутиме свою дружину, адже чоловік слухається тільки тієї жінки, яку він хоче сексуально. По-друге, ми вирвемо чоловіка з лап п’яної компанії його друзів, або переформатуємо проблемну компанію. По-третє, ми запропонуємо чоловікові таку альтернативу проведення його вільного часу, яка буде цікавіша за пляшки, розважатиме і ще виявиться кориснішою для здоров’я та сім’ї.
Якщо чоловік п’є
Сама постановка питання «Що зробити, щоб чоловік не пив» не коректна і заводить у глухий кут. Ми не можемо керувати іншими, ми можемо керувати собою. Чи можна переформулювати питання так: що я можу зробити для свого щастя? Кожен має право діяти зі своїх інтересів і в інтересах свого потомства.
Ви не можете заборонити чоловікові пити, але можете вибрати собі спосіб жити. Чи можете ви змінити партнера, чи є можливість кращого шлюбу? Чи можете ви захистити себе та близьких від руйнівних дій чоловіка? Як ви можете подбати про свій комфорт? Якщо чоловік не зміниться, чи можна жити щасливо? Опишіть кілька варіантів, які вам доступні і залежать переважно від вас, і вибирайте між ними.
Правило №1: «Люби себе, наплюй на всіх — і в житті чекає на тебе успіх!».
Це не жарт, не чорний гумор, стьоб. Хочете, щоб чоловік не пив, любіть себе: не живіть не своїм життям, не живіть за інших, не живіть нещасливо! Тому що:
- якщо ви не любите і не цінуєте себе, ніхто з оточуючих вас не любитиме і на цінуватиме — ви ж їм не показали, як це робити і в чому це виражається;
- навчіться користуватися благами навколишнього світу у своїх інтересах, інакше ніхто й ніколи так і не дізнається, що у вас є ці «свої інтереси», ви так і залишитеся для всіх просто функцією (випрати, прибрати, зрозуміти, пробачити і т. д.);
- не сподівайтеся, що хтось чи щось змінить ваше життя — щастя кується своїми руками, насамперед для себе коханої, а не для когось ще, навіть якщо це улюблені діти чи чоловік.
Чому я так говорю? Тому що чоловік-алкоголік (або пиятика) — це:
- Влада в сім’ї — ви залежите від його вживання, він впливає на вас.
- Недолюблена свого часу дитина, яка вимагає до себе уваги, нехай негативної, але інакше вона не вміє.
- Безвідповідальна людина, сподіватися на розумність і силу волі якої можна тільки в тому випадку, якщо ви змирилися зі своїм становищем — немає в неї ні того, ні іншого, вона хвора!
- Нездорові залежні емоційні відносини — ви тільки даєте, нічого не отримуючи натомість. Точніше, накопичуєте образи, претензії та злість, що робить ваше життя дуже далеким від комфортного.
- Замість вирішення своїх актуальних завдань та інтересів, ви задовольняєте потреби іншої людини.
Вибір завжди за вами. Ніхто не говорить про те, що змінити своє життя легко чи швидко. Але якщо ви дійсно цього хочете, все можливо! Ласкаво просимо на консультацію до психолога!
Життя прекрасне, якщо ви проживаєте його щасливо! Чого вам і бажаю.
При виборі чоловіка уникати претендентів зі схильністю до алкоголізації. Не пий, козликом станеш!
От і всі корисні поради щоб чоловік не пив.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.