Для кожної досвідченої господарки домашні заготівлі на зиму давно вже стали нормою життя. А ось для тих, хто тільки но починає набиратись досвіду в цій справі, публікую цей простий і корисний рецепт солоних огірків, щоб десь там під Новий рік, чи то просто до сімейного столу смакувати огірочки.

Рецепт солоних огірків

Що для засолювання потрібно

  • 10 кг огірків;
  • 300 г кропу;
  • 50 г хрону;
  • 3–5 штук стручкового червоного гіркого перцю;
  • 10–20 зубків часнику;
  • для приготування розсолу на 5 л води додати 300–400 г солі.

Рецепт солоних огірків

Для засолу відберіть невеличкі огірки (9–14 см), з тонкою темно-зеленою шкіркою, щільною м’якоттю, з невеликою насіннєвою камерою, з недорозвиненим насінням.

Далі треба посортувати огірки приблизно за однаковими розмірами, помити і замочити у холодній воді на 2–3 години, потім їх вертикально і щільно укласти в бочку або в іншу тару. На дні і між шарами укласти прянощі і так аж до заповнення бочки, поверх всього також покладіть прянощі:

  1. Кріп.
  2. Корінь хрону.
  3. Гіркий стручковий перець (свіжий або сушений).
  4. Часник.

Щоб солоні огірки були більш смачними, додайте в них листя чорної смородини чи то вишні, також для цього підійдуть петрушка і селера.

Після того, як в розсолі розчиниться сіль, його слід профільтрувати. Для більшого розміру огірків треба готувати більш концентрований розсіл.

Під час засолювання огірків у відкритій діжці треба зверху покласти полотно, накривши його підгнітним щитом і зверху придавити легким гнітом, а потім залити розсіл. Через 14–18 днів бродильний процес закінчиться і огірки можна вже вживати. Для більш довшого їхнього зберігання, діжка з огірками повинна знаходитись в приміщені з температурою не нижче 0 і не вище 4°C, час від часу змиваючи плісняву.

Поділитись: