Йде активне збирання врожаю на городах і заготівля овочів на зиму. Але, разом із цим, також іде підготовка ґрунту під майбутні врожаї. Тому від деяких городників можна почути що у них на бульбах вже кілька років з’являються брунатні бородавки. Кажуть, що це рак картоплі. Чим лікувати ґрунт?

Рак картоплі, чим лікувати ґрунт, знезаразити ґрунт

Рак картоплі: чим його лікувати

Рак картоплі проявляється у вигляді розростання тканин із утворенням наростів на бульбах розміром до 10 мм або у вигляді брунатних бородавок. Хвороба може заражати картоплю впродовж усього періоду росту і розвитку. На уражених бульбах патогенний грибок утворює спори, котрі залишаються в ґрунті або із садивним матеріалом потрапляють у сховище. Грибок може зберігатись у ґрунті 5–7 років. Він уражає так само інші рослини родини пасльонових.

Недобір урожаю в результаті розвитку раку картоплі може досягати 40–60%. Але найбільш небезпечне те, що, крім зниження врожайності, інфекція накопичується в самому ґрунті. Збудник хвороби стійкий до несприятливих умов довкілля. Спори грибка не гинуть, навіть проходячи шлунково-кишковий тракт тварин, і тривалий час зберігаються в гної.

При збиранні картоплі ракові нарости треба спалювати на території зараженої ділянки. Так само необхідно збирати і спалювати пасльонові бур’яни разом із корінням. Знезаразити ґрунт від інфекції раку картоплі можна, якщо саджати на ділянці кукурудзу. На заражених ділянках можна так само саджати:

При виявленні захворювання потрібно зразу ж замінити сорти картоплі. Наразі стійкими до раку є сорти:

  1. Жовтеня.
  2. Камераз №1.
  3. Коблер.
  4. Веселовсткий.
  5. Темп.
  6. Приєкульський ранній.
  7. Фітофторостійкий та інші.

Вирощування їх і застосування сівозміни на ділянці дозволять через 5–6 років повністю знищити інфекцію.

Слід мати на увазі, що рак картоплі — захворювання карантинне, при його виявленні городники мають повідомити про це агронома найближчого господарства, заявити в карантинну інспекцію або на станцію захисту рослин. Бульби із заражених ділянок не можна вивозити, передавати іншим городникам і використовувати із насінною метою. Не слід самостійно вживати хімічні засоби для знезараження ґрунту. Такі обробки ділянок можуть провадити лише фахівці із захисту рослин.

Гарних вам врожаїв!

Поділитись: