Інколи мене «прориває» і я люблю приготувати щось ексклюзивне, смачне і неповторне. А справа в тому, що я до діючих рецептів приготування люблю додати ще чогось на свій смак. За оцінкою сім’ї, до сих пір виходило і виходить смачно, просять ще… Завдяки моєму «прориву», в мене з’явилися законспектовані поради молодим господаркам, які я публікую прямо тут і зараз. Українська гостинність безмежна… Якщо у когось виникнуть питання, чи то критична точка зору, то прошу писати в коментарях до цього допису.
Поради молодим господаркам
- Не слід зберігати при мінусовій температурі холодець, заливні страви, желе, мус, крем: вода, що міститься в них, замерзне, відділиться від загальної маси, і страви втратять свої вигляд і смак.
- Якщо ви додасте в сметану трохи молока, вона не збіжиться в соусі, супі, підливці.
- Коли сметана не збивається, слід додати в неї курячий білок, остудити посуд у холодній воді і лише потім уже збивати.
- Корисний для організму каротин, котрий міститься в деяких овочах, руйнується від кислот, тому в салат чи вінегрет рекомендується додавати оцет безпосередньо перед подаванням на стіл.
- Перед тим як смажити млинці чи оладки, посипте сковороду сіллю і добре протріть ганчіркою.
- При зберіганні багатьох продуктів протипоказана волога. Тому перед закладанням на зберігання борошно, грубу сіль, сухофрукти слід підсушити. Для цього найкраще потримати їх на листі в трохи відчиненій духовці при температурі 40…50°C чи розкласти тонким шаром у сухому теплому приміщені. Зберігати такі продукти краще в тканинних мішечках, паперових пакетах, металевих чи скляних банках із добре підігнаними кришками. Час від часу банки треба провітрювати.
Щоб була завжди вдала випічка
А ось ще одні корисні поради молодим господаркам.
- Не ставте торт у жарку духовку, інакше він зовні буде тугим, а всередині залишиться сирим. Духовку зігрійте, але не розжарюйте, випікайте торт на повільному вогні.
- Цукор поліпшує якість готової випічки, але його слід класти строго за нормою.
- Пісочне тісто не слід довго місити. Після замішування його треба охолодити, позаяк із теплого тіста випічка буває жорсткою і кришиться.
- Теплий легкий кекс розрізайте гарячим ножем — тоді він не зімнеться.
- Випічка з тіста, замішаного на маргарині, довго не черствіє.
- Готовий торт, не виймаючи з форми, поставте на мокрий рушник, і випічка легко вийде з форми. Не виносьте торт на холод, він може «осісти».
- Щоб листковий пиріг із фруктовою начинкою краще спікся, проколіть у кількох місцях нижній шар тіста.
- Аби пиріжки були більш рум’яними і м’якими, їх потрібно смажити в закритій сковороді із широким дном. А більш ароматними вони бувають, якщо фритюр складається із 3-х частин олії та однієї частини вершкового масла.
- Глазур для тіста і печива можна забарвити в червоний колір соком буряка, у жовтий — соком апельсина.
Секрети смачних пирогів
А зараз корисні поради молодим господаркам стосовно випічки смачних пирогів.
- Щоб пиріг довше зберігав свіжість, у тісто додають олію.
- У приміщені, де обробляють тісто, не повинно бути протягну: він сприяє утворенню дуже щільної скориночки на пирогах.
- Якщо начинка для пирога рідка, додайте 2–3 столових ложки товчених сухарів або крохмалю.
- Ні тісту, ні опарі не слід давати перестоюватися, оскільки це викликає погіршення якості тіста. Достатньо трьох годин, але обов’язково в теплі.
- Тісто для пирога, що випікається на деку, розкачують якомога тонше, щоб добре відчувався смак начинки. Закриті пироги змащують перед випічкою збитим яйцем, молоком, цукровою водою. Завдяки цьому на готовому пирогу з’являється апетитний глянець. Красивий блиск виходить, коли пиріг змащують жовтками.
- Перед випічкою тісту дайте повністю настоятися. Якщо тісто недостатньо підійшло воно погано піднімається і пироги довго не пропікаються. Перш ніж поставити пиріг з дріжджового тіста в духову шафу, йому дають підійти протягом 15–20 хвилин. Якщо тісто вже підійшло, а у вас немає можливості поставити його в духовку, прикрийте тісто добре змоченим папером, струсивши з нього воду.
- Протягом перших 20-и хвилин випікання дверцята духовки відчиняти не можна.
- Пироги на деку випікають на середньому вогні, щоб начинка не пересохла. Високі пироги випікають на слабкому вогні, щоб вони рівномірно пропікалися.
- Щоб перевірити готовність пирога, злегка натисніть на пиріг пальцем, якщо ямка відразу зникне — виріб готовий.
- Гарячий пиріг краще не різати. Але якщо це необхідно, потрібно ніж нагрівати в гарячій воді, швидко витирати і різати.
От і всі на даний момент корисні поради молодим господаркам.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.