Відомо, що в одному і тому ж віці діти розвиваються по-різному. Тому особливий підхід до дітей та питання їхнього раннього розвитку були завжди актуальні.
Чому потрібен особливий підхід до дітей?
Всіх батьків цікавить як, наприклад, вчити дитину в ранньому віці збирати кубики, а не розкидати в різні кути, як долучити до читання і малювання.
І якщо дитина «не дотягує», то чому?
Відповідаючи на це питання треба зауважити, що на розвиток дитини впливає родова ситуація.
Якщо в момент її народження були проблеми — це може мати ряд негативних наслідків. Такі діти потребують особливого підходу та їх розвитком займатися просто необхідно.
Вражає той факт, що в перший рік життя дитини мозок розвивається на 60%, а до трьох років — на 80%. Такий приголомшуючий розвиток відбувається за рахунок формування нервової системи — мережі нервових волокон і їх взаємодії. З огляду на цей факт, вчені прийшли до висновку, що альтернативою розвитку маленької дитини повинна стати систематизація інформації.
Активне накопичення інформації у дитини відбувається у віці 8–9 місяців. Пізніше, батькам необхідно, спілкуючись з дитиною, допомогти систематизувати цю інформацію, одночасно продовжуючи її накопичення.
Для спілкування і навчання
Розвиток дитини в ранньому віці — це серйозна робота. Щоб досягти бажаних результатів потрібен особливий підхід до дітей. Тому, дорогі батьки, запасіться терпінням і налаштуйтеся на копітку працю. Буде потрібна залученість у всі сфери життя вашого малюка. Але пам’ятайте, що його періодично необхідно відпускати у «вільне плавання» для самопізнання навколишнього світу.
Мріючи виростити генія — подивіться на себе, оцініть реальність своїх амбіцій. Не перетворюйте своє життя і життя своєї дитини в сумне натаскування, в нескінченну гонку за призами. Захоплюйтеся успіхами свого малюка! Пам’ятайте: мама і тато для будь-якої дитини — приклад для наслідування. Вам тільки важливо навчитися правильному підходу.
Знайдіть час для щоденного спілкування зі своїм скарбом. Мине небагато часу і малюк сам почне ділитися своїми враженнями і з радістю покличе вас до занять. А якщо діти і батьки розуміють один одного — вони щасливі разом!
Ви хочете, щоб ваше чадо було розумним і розвиненим? Подумайте, в якому дитячому закладі можна було б залучити дитину до заняття малюванням, музикою, танцями, спортом або іноземною мовою. Напевно, це буде дуже цікаво вашій дитині.
Як допомогти дитині безпечно
Спостерігаючи за тотальним батьківським бумом на використання самих різних методик спрямованих на ранній розвиток дитини, виникає безліч питань. «А потрібно це нашим дітям?» — доводиться часто чути, особливо від бабусь і дідусів.
Вже стало очевидним, що більшість розроблених новаторських методик направлено на розвиток дитини в дошкільному віці. Це найбільш ефективний час для її розвитку.
У шкільний період широке застосування мають саме традиційні методи навчання, тому надія на розвиток дитини за знайомою їй авторською методикою малоймовірна. Як наслідок — проходження матеріалу, яким діти опановують до школи, може перейти в нудне і нецікаве проведення часу. Результатом є втрата інтересу до навчання, який в подальшому не так просто відновити.
Вивчення цього питання відкриває наступне: активне заняття розвитком дитини не означає форсоване засвоєння знань на випередження шкільної програми. Правильний підхід в цьому питанні допоможе дитині адаптуватися до занять в школі, легко вчитися, сприяти гармонійному розвитку особистості. Ось чому в навчанні треба застосовувати особливий підхід до дітей.
Поєднання методів виховання
Нас — батьків «не балували» навчальними програмами Марії Монтессорі і кубиками Зайцева. Ми вчилися в інститутах і були як всі. Чому ж використання розвиваючих методик все-таки так важливо в роботі з дитиною?
Наукові дані говорять про величезний потенціал новонародженої дитини. У порівнянні з потенціалом дорослого, у наших крихіток він вище на 300%. І якщо не скористатися в цей період можливістю грамотного застосування методів розвитку, втратити час для спілкування з дитиною саме в цей період — через кілька місяців така здатність безповоротно втрачається.
Тому, педагоги і вчені заявляють: розвитком дитини треба починати займатися з перших днів.
Сьогодні відомо безліч методик спрямованих на розвиток здібностей дітей і багато з них дійсно заслуговують на увагу. Найбільш відомі методики:
- Монтессорі.
- Сесіль Лупан.
- Зайцева.
- П.В. Тюлєнєва.
- Нікітіних, і т. д.
Але батькам треба пам’ятати, що, жодна з них не забезпечить всебічного гармонійного розвитку особистості дитини. Необхідне поєднання методів, так як одні з них спрямовані на розвиток мислення, інші — на фізичний розвиток, третє на формування творчих здібностей. Тому особливий підхід до дітей у їх вихованні ще ніхто не відміняв.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.