Зробити своїми руками миючі та чистячі засоби для кухні досить просто. Вони безпечні, не отруюють навколишнє середовище і нешкідливі для людини. До того ж вартість такого засобу для чищення буде невеликою в порівнянні з широко рекламованими рідинами для миття посуду і прибирання з магазину.

Миючі та чистячі засоби для кухні, еко гель для миття посуду, дезінфікуючий засіб для кухні, чистяча паста, засіб для чищення плити, чистка духовки, дієвий засіб для чищення

Миючі та чистячі засоби для кухні

На кухні ми найчастіше використовуємо рідину для миття посуду. Результати проведених досліджень свідчать: для того, щоб якісно змити миючий засіб з тарілки, її необхідно обполоснути під проточною водою не менше 60 разів. Погодьтеся, мало хто буде витрачати стільки часу на миття посуду. Набагато зручніше і безпечніше користуватися натуральними, відомими ще нашим бабусям продуктами.

З брудним посудом допоможе впоратися простий у приготуванні порошок. Потрібно всього лише змішати в рівних кількостях соду і суху гірчицю. Отриману суміш наносять на вологу губку і використовують за призначенням.

Гірчиця має знежирюючу здатність, що допоможе відмити жирний посуд, а сода добре очищає присохлі плями і застарілий жир. Гірчичний порошок не шкодить рукам, не викликає алергії, легко змивається, вбиває шкідливі бактерії і мікроби, до того ж він абсолютно нешкідливий, на відміну від хімічних миючих засобів.

Якщо «згорів» чайник, відчистити почорнілі плями всередині можна, прокип’ятивши його з харчовою содою. Далі потрібно охолодити посуд і просто змити бруд жорсткою стороною мочалки.

Дієвий засіб для чищення

Для тих, хто хоче отримати більш дієвий засіб для чищення, пропонується складний рецепт:

  1. господарське мило — 200 г;
  2. гірчичний порошок — 100 г;
  3. сода харчова — 200 г;
  4. лимонний сік — 2 столові ложки;
  5. молода цедра лимона або кавова гуща — 100 г;
  6. бура в гліцерині (продається в аптеках) — 20–30 мл;
  7. харчовий ароматизатор (за бажанням);
  8. вода — 500 мл.

Мило натерти на тертці, додати сік лимона і буру в гліцерині і залишити на 3-6 годин (можна на ніч). Суміш повинна вийти тягучою, але не дуже густою. Якщо вона густа, потрібно додати води. При появі грудок збити масу за допомогою вінчика. Потім додати соду, цедру лимона (кавову гущу), ароматизатор, ще раз збити і розкласти по ємностях. Перед застосуванням засіб необхідно струшувати.

Чистка духовки

На чистку духовки у господинь йде багато часу. Але є спосіб, за допомогою якого можна ефективно очистити цей газовий або електричний прилад, не докладаючи особливих зусиль. З цією метою дно духовки змочують водою і посипають содою. Зверху ще раз рясно збризкують водою, щоб сода перетворилася в пасту. Залишають на ніч. З ранку весь жир легко зніметься. Після цього духову шафу миють рідким милом (заздалегідь розчинити в гарячій воді 3 чайні ложки натертого на тертці господарського мила).

Засіб для чищення плити, духовки і раковини

Натерти на тертці 100 г господарського мила, додати 1 столову ложку соди, гірчиці, меленої кави. Залити 300 г окропу. Мішати до розчинення мила.

Чистяча паста

Взяти:

  • 25 г господарського мила;
  • 1,5 склянки води;
  • 1,5 столової ложки соди;
  • 1,5 столової ложки гірчичного порошку;
  • 2 столові ложки аміаку.

Мило натерти на тертці, залити окропом і розмішати до повного розчинення. Коли основа трохи охолоне, додати соду і гірчичний порошок. Влити аміак і залишити на пару годин для застигання.

Чистяча паста своїми руками

Натерти на тертці 50 г господарського мила, залити його невеликою кількістю гарячої води і поставити на водяну баню або в мікрохвильовку. Періодично помішуючи, поступово долити до мильної стружки 0,5 л гарячої води. Коли мило повністю розчиниться у воді, трохи остудити масу і додати 1,5 столової ложки соди і 1,5 столової ложки гірчиці і все перемішати.

Краще відразу для приготування суміші вибрати ємність побільше, так як при взаємодії мила і соди може утворитися піна. Додати 2 столові ложки нашатирного спирту і швидко збити отриману суміш міксером. Якнайшвидше розлити її по ємностях з кришками, інакше з випаровуванням спирту у пасти знизяться очищаючі властивості.

Через кілька годин маса перетвориться в пасту, якою відразу можна користуватися. Паста легко береться звичайною губкою для миття посуду і, хоча практично не милиться, легко видаляє застиглий жир з тарілок і сковорідок. Крім того, нею можна користуватися і для чищення плити — варто трохи змочити водою забруднення, нанести зверху пасту і залишити на кілька хвилин. Будь-які, навіть застарілі плями, видаляються без зайвих зусиль.

Дезінфікуючий засіб для кухні

Пульверизатор з п’ятипроцентним розчином оцту допоможе провести дезінфекцію на кухні. Ним слід обробити губки і поверхню столу. Також цей засіб можна застосовувати для дезінфекції унітаза.

Еко гель для миття посуду

Потрібно взяти:

  • 25 г господарського мила;
  • 0,5 л гарячої води;
  • 4 столові ложки гліцерину;
  • 1 столову ложку горілки або розведеного спирту.

Натерти на тертці господарське мило, мильну стружку залити невеликою кількістю гарячої води і поставити плавитися на водяну баню або в мікрохвильовку. Періодично помішуючи, поступово влити всю воду. Після того як мило повністю розчиниться, потрібно дати масі трохи охолонути, додати горілку і гліцерин і все ретельно перемішати. Повинна вийде однорідна рідка маса. Зібрати з поверхні з’явилася в результаті перемішування піну. Дати мильною суміші охолонути і вилити в ємність з дозатором.

Ось такі нехитрі миючі та чистячі засоби для кухні можна зробити своїми руками.

Поділитись: