Я, як і багато інших городників, вирощую томати не тільки в ґрунті, а й кімнатні помідори в домі. Далі мова піде про те, як виростити помідори на підвіконні.

Як виростити помідори на підвіконні, кімнатні помідори, кімнатні томати, томати на підвіконні

Як виростити помідори на підвіконні

Вирощувати томати на підвіконні зовсім не складно. Потрібно тільки правильно підібрати для цього сорт. Кращими вважаються сорти:

  1. Грибовський-1180.
  2. Перемога-165.
  3. Первєнєц-190.
  4. Де-барао.
  5. Грушоподібна сливка.
  6. Соната.
  7. Форма-77.

Як виростити помідори на підвіконні? Ґрунт готують таким чином. Беруть по 2 частини листової землі річкового піску, 1 частину торфу, все добре перемішують, засипають у тару об’ємом 3 л, недосипаючи доверху 2–3 см. На дно необхідно покласти трохи гравію або битої червоної цегли для дренажу.

Потім можна приступити до посіву. Насіння по 3–4 штуки висаджують у центр горщика на глибину 1–1,5 см, потім поливають, прикривають тару склом і ставлять на південне підвіконня. Якщо через деякий час скло запітніє, значить, вологість ґрунту є оптимальною. Якщо ж на ньому утворюються великі краплі, це говорить про те, що земля надмірно зволожена. Тому скляну кришку потрібно відкрити, щоб зайва волога випаровувалася.

Через 6–7 днів на цьому городі з’являться сходи. Коли вони торкнуться скла, його знімають, а через один півтора тижня виривають зайві рослини, залишивши в горщику одну найсильнішу. Ґрунт має бути постійно помірно вологим. Після появи на рослині XI справжнього листка то мати утворюють перші бутони. У цей період їх слід підживити добривами для кімнатних квітів. Коли томат досягне висоти 25–30 см, у землю встромлюють кілочок заввишки 60–70 см і підв’язують до нього рослину. При висоті куща 50 см верхівку доцільно відщипнути, що сприяє утворенню великої кількості квітконосів, а значить, і плодів. Урожай при такій технології вирощування можна збирати через 90 днів після посіву насіння.

Врожайні сорти кімнатних помідорів

Серед кращих кімнатних сортів у моїй колекції виділяється сорт «Мікра». На кущі заввишки 30 см виростає маса однорідних стограмових червоних солодких плодів. Кущ не витримує такої ваги, плоди гнуть його до землі, але завдяки тому, що вони тверді, то не гниють, хоча м’якоть соковита, ніжна. Сорт ранній, з дружною віддачею врожаю.

Найкращих слів заслуговує і такий сорт «Дрова». Це справжня «купа дров», тому що плоди в буквальному сенсі слова лежать один на одному. Таким дивом неможливо намилуватися. Кущ цього сорту теж заввишки 30 см, потужний, з картопляним типом листя, а на ньому — красиві довгі сливки (10–12 см) з перетяжками. Вони червоні, щільні, солодкі. Врожай такий, що важко описати. Плодоношення розтягнуте, це дає можливість тривалий час насолоджуватися свіжими помідорчиками.

Ультраскоростиглий (80 днів) сорт «Боні М» теж низькорослий, на кущі безліч округлих червоних плодів вагою 100 г.

Втім, усі кімнатні сорти дуже врожайні, зокрема і такі, як:

  • Лінда.
  • Віконна леді.
  • Лолліпол.
  • Пінокіо.
  • Рома віконна.

Кімнатні помідори більш нових сортів

Хотілося б відзначити кімнатні помідори більш нових сортів, плоди яких дуже довго зберігаються свіжими. При цьому вони не втрачають своїх поживних, цілющих і смакових якостей, гарного зовнішнього вигляду. До речі, у всіх томатів, що довго зберігаються, сік густий, як паста. Сіяти їх можна у травні, а зривати плоди у стадії молочної стиглості.

У сорту «Різдвяний» плоди не відрізнити від яблука, навіть хвостик мають як у яблука. Сорт низькорослий, надзвичайно врожайний, плоди вагою 100–120 г, шкіра тверда, м’якоть соковита, з приємним смаком.

Сорт «Шедевр-1» має пласко-округлі плоди вагою до 250 г. Мною було нараховано на одному кущі 106 плодів.

Сорт «Зимове серце» здивує вас своєю красою: на низькорослому кущі висить маса 300-грамових лимонно-зелених серцеподібних плодів.

Зимові кімнатні томати високорослих сортів

Ви також ніколи не розлучитеся з високорослими сортами зимових томатів.

Подарунок осені — надзвичайно врожайний, дуже красивий сорт, у якого плоди вагою до 200 г.

У сорту «Жираф» плоди менші — 70–80 г, зав’язуються кетягами по 40-50 штук. У відкритому ґрунті, навіть коли вже падає сніг, вони висять ще зелені, а ближче до морозів стають червоно-оранжевими.

Усі кімнатні помідори зимових сортів стійкі до хвороб, у тому числі і до чорної бактеріальної плямистості. Тепер ви знаєте як виростити помідори на підвіконні.

Поділитись: