Питання, стосовно того, як утримуються індики в домашніх умовах, є продовженням теми, започаткованої в попередній публікації «Як розводити індиків».

Індики в домашніх умовах, як доглядати за індичатами, хвороби індиків

Індики в домашніх умовах: не така це й страшна справа…

І дійсно, не така це страшна справа, як дехто залякує не дуже досвідчених птахівників. Коли ви вирішите заводити індиків, то чого тільки не наслухаєтесь. Будуть вам говорити, що годувати їх треба тільки за допомогою поролону, щоб голову не розбили, і ліки постійно давати, щоб не дохли, й інші нісенітниці. Не звертайте на це уваги: якщо ви успішно вирощуєте курчат-бройлерів, то і з індиками впораєтесь.

Перш ніж купити індичат, постарайтесь пошукати в Інтернеті і почитати статті про цю птицю. Потім, теоретично підкованими, сміливо можете купувати з десяток триденних індичат. Скажу наперед, що ви в цьому не розчаруєтесь. Тим, хто ще сумнівається, дуже рекомендую спробувати. Адже результат вражає. Тушка 6-місячного індика важить 20-25 кг, при цьому м’ясо відмінної якості.

Звичайно, не всі ці птахи — важковаговики. Це стосується індиків важкого кросу БІГ-6 (найбільш важкий крос серед індиків). У них запас росту до 40-45 кг. Щоправда не в кожного птахівника такі можуть вирости. А от самці вагою 20-25 кг і самки вагою 15-18 кг — це майже норма. Тож якщо ви хочете мати на столі дієтичне м’ясо або індичку до Різдва — займіться розведенням цієї птиці. До того ж, на моє переконання, індички БІГ-6 не тільки скоростиглі, а ще й невибагливі. Крім дієтичного м’яса вони дають яйця, пух і перо.

Як доглядати за індичатами

Найголовніше для індичат — не переохолодити їх, інакше вони будуть відставати в рості. Тому в перший місяць їх життя дуже важливо дотримуватися температурного режиму у приміщенні:

  • 1-й тиждень — +32-35;
  • 2-й — +29-32;
  • 3-й — +27-29;
  • з 4-го по 13-й тиждень температуру поступово знижують до +20;
  • з 14-го і до кінця відгодівлі — до +16.

У віці 1-4 тижні пташенят утримують у коробці або під брудерами на підлозі. Підстилковий матеріал використовують такий: 1-5-й день — ганчірка, потім — дерев’яна стружка.

У 1-4-й день життя індичатам потрібно давати стартовий комбікорм, а з 5-го дня — повнораціонний корм. Добре до їжі додавати зелену цибулю, кріп, свіжий сир. Годівниці можна використовувати звичайні пластикові. Поїлки обов’язково повинні бути чистими, воду слід міняти 2 рази на день.

Індики в домашніх умовах дуже люблять траву. Влітку для підрослих індичат (починаючи з 1 місяця) можна робити вологу мішанку. До перемеленої суміші із зерна (кукурудза, ячмінь, пшениця) треба додати воду і розмішати. Корм має бути злегка вологим: якщо ви стиснете суміш у долоні, а потім розкриєте її, то корм повинен розсипатися, а не залишатися в грудці. До цієї суміші додати комбікорм для індиків (на 2 частини суміші взяти 1 частину комбікорму) та багато нарізаної зелені (можна використовувати траву, яку спололи на городі).

Пасти птицю породи БІГ-6 не треба. Це бройлерні індики: чим менше вони ходять, тим стають більшими. На одного птаха достатньо 1-1,5 кв. м. площі.

Хвороби індиків та їх профілактика

Профілактику хвороб треба проводити наступним образом.

  1. У 1-й день пташенятам потрібно давати глюкозу з аскорбіновою кислотою (змішати порошок і розвести у воді).
  2. 3 2-го до 4-го дня — енроксил (протимікробний препарат).
  3. З 5-го до 10-го дня давати воду з розчиненим у ній комплексом вітамінів.
  4. З 10-го до 12-го дня давати байкокс для профілактики кокцидіозу.

Дуже добре для профілактики хвороб давати чорний перець горошком (приблизно один раз на два тижні). Наприклад, якщо індича настовбурчилося, сидить понуро, то потрібно в рот йому покласти кілька горошин чорного перцю. Це перевірений засіб, пташенята потім одужують.

Ось такі вони, індики в домашніх умовах.

За матеріалами птахівниці Тетяни Медвєдєвої.

Поділитись: