Новорічні канікули — це саме той відпочинок, після якого потрібно… відпочивати. Адже новорічні свята — це важкий стрес для всього організму. Тому кожного року перед нами постає питання, як налаштуватися на роботу після святкового застілля? І справа не тільки в алкоголі і вечірках, але і в банальному порушенню розпорядку дня і переїданні. Святкування призводить до того, що понад 60% людей, за словами психологів, виходять на роботу у цій депресії.
Як швидко відійти морально і фізично від новорічних свят?
Експерти виділяють 8 простих правил, як налаштуватися на роботу, що дозволяють максимально оперативно відійти від свят і повернутися в робоче русло швидко без серйозного удару по організму і психологічному здоров’ю.
Будильник під час свят — найкращий помічник
Новорічні вихідні часто використовують для того, щоб виспатися «за весь рік», забуваючи про міру. Зокрема, більшість дозволяє собі прокидатися ближче до обіду, роблячи для себе новий денний розпорядок. Занадто довгий сон — це не менша проблема для організму, ніж недосипання. Перевірити просто. Чим більше спите — тим більше хочеться. Адже організм перестає бути в тонусі.
Допоможе банальний будильник під час свят — не варто прокидатися пізніше 8-00 або 8-30. Прокидайтеся і робіть легку зарядку. Зробіть щось корисне — помийте посуд або приберіть в кімнаті. Найбільша помилка — знову повертатися в ліжко. Одягайтеся і вирушайте на ранкову прогулянку.
Проводьте час активно
Рухайтеся і ведіть активний спосіб життя в ці канікули — підіть на пробіжку, станьте на лижі або ковзани. Проводьте час на відкритому повітрі, щоб насолоджуватися прогулянкою. Не сидіть вдома або в одному місці. Навіть краще провести час на шопінгу, який також змусить витрачати калорії і рухатися. В цей же час багато новорічних знижок, якими варто скористатися. Головне не лежати весь день на дивані з величезною шоколадкою за переглядом всіх новорічних фільмів.
Правильний сніданок — запорука здоров’я
Отже, як налаштуватися на роботу за рахунок правильного сніданку? Сніданок — не просто час для поповнення запасів калорій на цілий день. Це час, коли потрібно добре зважувати все, що опиниться на столі. Але, найчастіше в новорічні свята сніданок настає в обід, організм звикає і потім йому важко перейти на звичайний режим. Тому, навіть в новорічні дні обмежте себе легким сніданком.
Продумайте раціон або банально не переїдайте
Намагайтеся не змішувати занадто багато страв за короткий час — не варто заїдати тортами оселедець і шашлик. Золоте правило полягає в тому, щоб не змішувати 1 тип білка — м’ясо не можна їсти з грибами, так само як і з рибою. Чим більше їмо, тим більше вганяємо себе в стан невдоволення собою. Переїли, погладшали. І, це головна тема в перші робочі дні. А, говорити потрібно лише про роботу.
Їжте більше салатів і організм подякує вам за таку турботу. Скористайтеся тривалою перервою щоб організувати собі правильне харчування, адже воно впливає не тільки на вагу, але і на настрій.
Відпочиньте в лазні чи сауні!
Перед початком робочого тижня варто влаштувати собі справжній банний день! Якщо проти лазні або сауни — залишайтеся вдома і прийміть ванну зі спеціальними ефірними маслами. Ванночка для ніг також не буде зайвим варіантом для любителів справжньої насолоди. Під час банних процедур виводяться токсини, тіло приводиться в тонус. А, якщо додати масла з нотками цитруса, то це налаштує вас на робочий лад.
Як налаштуватися на роботу — плануйте робочий день
У перший день виходу на роботу не хапайтеся зробити всі справи відразу. Розпишіть всі справи і складіть чіткий план. Зокрема, більшість професіоналів знають — вранці люди вважаються найбільш працездатними. Після обіду працездатність знижується і стає критично низькою пізно ввечері або навіть вночі. Тому, важливі справи на ранок, і поступово знижуйте рівень навантаження. Вирішити всі накопичені робочі справи в один день не вийде. Тому дотримуйтеся плану і не впадайте в паніку.
Організуйте робоче місце
Більше світла і свіжого повітря. Сховайте подалі новорічні атрибути, адже дивлячись на них, ви думками будете не раз переноситись до свят, тоді як потрібно активно працювати. Регулярно провітрюйте приміщення, не менше ніж раз на годину. Приплив свіжого повітря істотно підвищує працездатність.
Не переїдайте в робочі дні
Правильний, легкий сніданок і чашка свіжого підбадьорливого напою, будь то чай або кава допоможуть налаштуватися на робочий лад. Забудьте про «доїдання» на роботі святкового олів’є, ковбаски або холодцю. Переїдання додасть відчуття сонливості і тяжкості, а це точно не допоможе налаштуватися на робочий лад.
Дотримуючись цих, простих, рекомендацій ви зможете легко втягнутися в робочий ритм без стресу для себе. Тепер ви знаєте, як налаштуватися на роботу після новорічних свят, і не тільки. А ще вам цікаво буде знати, як підняти собі настрій.
Повністю згодна із статею. А, ще головне все сприйняття повинно бути радісним, тоді і робота у задоволення.
З власного досвіду знаю, що після свят та вихідних дуже важко налаштуватись на роботу. Мені, наприклад, допомагає налаштуватись, чашка запашної кави зранку. Звісно, багато хто зауважить, що це божевілля, що каву можна пити щодня, але на моєму прикладі – це саме воно) також допомагають думки, що після п’ятиденного робочого тижня, буде два вихідних))))
А не вже ранковий секс і не тільки ранковий не допомогають привести організм у підвищений тонус, позбавити дипресії та скинути зайві колорії?
Дмитре, не знаю як кому, але мені допомагає не тільки ранковий секс, а взагалі в любу хвилину і в любому місці :))))))) Я, як той піонер, завжди готовий :))))))) Скажу вам по секрету, щоб ніхто не почув: секс — це така класна штука……..