Пригадую шкільні роки, коли у нашому класі серед відмінників навчання були одні дівчата. Потім син мій навчався в школі і у них була така сама історія. Мене дійсно цікавить питання: чому дівчатка вчаться краще хлопчиків? А ви як гадаєте?

Дівчатка вчаться краще, дівчатка краще навчаються

Чому дівчатка вчаться краще хлопчиків?

Існує думка, що дівчатка краще навчаються в школі, тому що вони акуратніші, спокійніші, старанніші за хлопчиків. Однак хлопчики більшого досягають у житті, адже вони біліші ініціативні, винахідливі та наполегливі.

Іноді ці особливості пояснюють тим, що мозок у хлопчиків та дівчаток влаштований по-різному. Але причина, найімовірніше, в іншому.

Дослідження психологів довели, що матері ще з перших тижнів життя дитини зовсім несвідомо частіше беруть немовлят-хлопчиків на руки, спонукають їх до того, щоб послухати, подивитися, проявити активність.

У віці півроку хлопчиків, навпаки, більше спонукають до самостійного дослідження простору, їх раніше спускають на підлогу і відпускають повзати по квартирі. Дівчаток у перші тижні їхнього життя найчастіше залишають полежати в ліжечку і рідше, ніж хлопчиків, відпускають погуляти самостійно в піврічному віці. Зате їх частіше садять на коліна, розмовляють із ними, спонукають до пильного спостереження за мімікою обличчя.

У результаті вже у півтора року дівчатка з набору картинок вибирають переважно зображення людей чи осіб, хлопчики ж — зображення різних «цікавих» предметів.

Крім усього іншого, від дівчат раніше починають вимагати охайності та чистоти, вміння самостійно їсти, самостійно одягатися, а хлопчикам часто дозволяють бути нечупарами. Таким чином, вже у два-три роки дівчатка часто справляють враження дисциплінованих і доросліших, ніж їхні однолітки хлопчаки. При цьому у хлопчиків прагнуть виховати, як правило, активність, спонтанність, винахідливість, з меншою жорсткістю реагують на їхню вікову впертість.

Такі відмінності до вимог у дитинстві наводять згодом до відмінностей стосовно навчання. Ось причини того, чому дівчатка вчаться краще хлопчиків.

Поділитись: