Судячи по пошуковим запитам в Інтернеті, не всі городники знають коли наступають строки збирання часнику та правила його зберігання. Тому, щодо цієї теми, нижче публікуються корисні поради.
Строки збирання часнику та правила його зберігання
Збирати врожай часнику теж треба вміти, і відносно цього є свої правила. Точнісінько так само за правилами потрібно підготувати часник на тривалий термін зберігання, щоб він пролежав до самої весни.
Добре підходять для зимового зберігання озимі сорти часнику. Висадку ярового часнику проводять навесні, але для тривалого зберігання він не підходить, так як озимий. Врожай дозріває приблизно за 100 днів. Щоб взнати, коли пора приступати до збирання часнику, треба звернути увагу на колір бадилля: воно повинно бути жовтим, а суцвіття при цьому розтріскуватись. Якщо бадилля зелене, то захід краще перенести, але якщо запізнитися, то головки почнуть тріскатися.
Ознаки щодо збирання часнику
За якими ознаками можна точно визначити, що часник пора прибирати з городу:
- Зелена маса придбала жовтий колір, сухий вид.
- Суцвіття почали розкриватися або вже розкрилися повністю.
- На самих голівках висохли лусочки.
Передчасно зібраний урожай частково втрачає смакові якості, швидко починає відволожуватися, а якщо запізнитися, то зберігатися овоч буде недовго.
Як збирати часник, коли настали строки збирання часнику
Правила збору врожаю часнику незалежно від виду:
- Потрібно вибрати сухий день. Ґрунт повинен бути просохлим. Не можна це робити на наступний день після дощу, краще трохи почекати.
- Викопати головки, відразу прибрати пошкоджені, так як на зберігання їх закладати не можна — вони згниють, заражаючи овочі, розташовані поруч.
- Залишки землі руками акуратно зняти.
- Просушити плоди протягом 3–4 днів на сонці. Якщо ж на вулиці волого, часто йдуть дощі, то просушувати урожай треба в приміщенні з хорошою вентиляцією.
- Після просушування необхідно обрізати що залишилися корінці і сухе листя.
- Розсортувати головки часнику за розміром.
- Скласти в ящики, які мають вентиляційні отвори. Не можна використовувати вологу тару для зберігання, непродезінфіковані ємності, в яких раніше зберігалися інші овочі або фрукти. Можна також покласти головки в сітки по 5–7 штук в кожну, підвісити до стелі в погребі чи підвалі.
Як зберігати часник
Деякі городники успішно зберігають часник, сплітаючи в коси. Для цього сухе листя не прибирають. Коли вони повністю висохнуть, кілька плодів сплітаються в косу і підвішуються до стелі.
Зберігати зимові сорти можна при температурі від 1 до 5 градусів, а ярі — від 10 до 15. При високій вологості в приміщенні овочі можуть почати гнити, тому слід приміщення періодично провітрювати.
Ось такі нехитрі і прості строки збирання часнику та правила його зберігання.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.