Щоб взимку можна було смакувати свіжими ягодами, поповнювати організм вітамінами, для цього способом замороження ягід створюємо їх запас на зиму. Ягоди для заморожування повинні бути стиглими і не пошкодженими, інакше якість їх буде в процесі зберігання знижуватися. Важливим є і те, щоб вони не були переспілими і розм’якшеними.
Перед заморожуванням
Перед заморожуванням ягоди необхідно перебрати, звільнити від сміття і черешків, промити холодною проточною водою на друшляку і бажано трохи просушити, щоб не було зайвої вологи. Це найзручніше робити, розклавши їх на паперові рушники тонким шаром.
Виняток становить тільки малина й ожина — вони мають м’яку структуру і після миття ще дужче розм’якшуються, тому, їх взагалі не миють. Ці ягоди просто ретельно перебирають, видаляючи все сміття.
Полуницю і суницю спочатку миють разом із черешками, а потім черешки обривають — таким чином зберігається максимальна кількість соку в ягодах.
Дуже важливо просушити ягоди перед заморожуванням, тому що кристали льоду в холоді можуть зруйнувати все навколо себе.
Замороження ягід
Щоб ягоди в процесі заморожування не злипалися до купи і їх легко можна було відокремлювати, бажано розкласти їх в один шар на будь-який плоский піддон або деко і помістити в морозилку на дві години. Як тільки ягоди промерзнуть, їх можна розкласти в пластикові лотки або поліетиленові пакети. У такому випадку ми отримаємо цілі ягідки.
Оптимальна температура для замороження ягід — -18–23 градуси. Так ягоди будуть зберігатися протягом року.
Як заощадити місце і розмістити всі заморожені ягоди більш компактно? Можна використовувати для цього звичайні поліетиленові пакети, а також пластикові контейнери з кришками. Або перетерти ягоди на пюре і заморозити.
Порада: краще заморожувати ягоди невеликими порціями, а за необхідності потім можна взяти два-три пакетики.
Будь-який посуд із замороженими ягодами має бути щільно закупореним, це не дозволить їм втрачати природну вологу і накопичувати лід.
Для найбільш ніжних ягід (малина, ожина, полуниця) краще використовувати не пакети, а пластикові контейнери, в яких ягоди не втратять свою форму.
Для зберігання і замороження ягід найкраще виділити в морозильній камері окрему полицю (або полиці).
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.