Друзі, зараз ви дізнаєтесь про те, як вибрати кошеня і не помилитись із вибором, а також, де його взяти або купити. Бажано кошеня брати у перевірених людей в надійному місці — ось вам найголовніша порада. А тепер поїхали далі.

Як вибрати кошеня, кошеня було здорове, характер кошеняти

Де взяти або купити кошеня

Якщо ви вирішили придбати породисте кошеня, особливо якщо плануєте надалі брати участь з ним на різних виставках, то брати його потрібно тільки в спеціальному розпліднику. Тут вам зможуть надати всі необхідні довідки про щеплення, розкажуть, як за ним потрібно доглядати, чим годувати і т. д. І, звичайно ж, ви будете впевнені в чистоті породи.

Якщо вам не настільки важлива якість родоводу, то можна придбати кошеня у знайомих або у любителів породистих кішок.

З звичайним кошеням все трохи простіше. У вас є три основні варіанти придбання такого вихованця:

  1. Ви можете взяти кошеня у своїх знайомих. Так ви будете знати, в яких умовах малюк містився, як виховувався, і це певною мірою якась гарантія його здоров’ю в майбутньому.
  2. Існують спеціальні притулки для бездомних тварин, де завжди можна знайти кілька кошенят і зробити свій вибір за кольором, довжині шерсті і за іншими параметрами. Зазвичай тварини в таких притулках доглянуті і їм робляться всі необхідні щеплення.
  3. Бездомне кошеня. Ви побачили на вулиці маленький клубочок, який голодний і жалібно нявкає? Повз такого важко пройти і ви проявите благородство, зважившись взяти до себе додому таку істоту. Але вам потрібно бути готовим до того, що кошеня може бути чимось хворе. Краще, якщо ви якомога раніше перевірите стан його здоров’я в ветлікарні і зробите всі необхідні щеплення.

Як вибрати кошеня за віком

Дуже важливо взяти кошеня вчасно. Його не можна забирати від матері раніше необхідного часу. В ідеальному варіанті кішка сама починає відучувати кошенят від молока. Але в дійсності, на практиці, рекомендується забирати кошеня від матері не раніше двох місяців, а краще ще трохи пізніше.

Це пояснюється тим, що кошеня повинне отримати додатково з материнським молоком всі необхідні йому поживні речовини. А містяться вони тільки в молоці кішки, їх немає ні в якому заміннику молока. Таким чином, воно отримає природний захист від різних захворювань, зміцнить імунітет і буде захищене від інших небезпечних для нього впливів навколишнього середовища.

Якщо забрати кошеня хоча б на пару тижнів раніше, в півторамісячному віці, то це, швидше за все, негативно позначиться на його фізичному розвитку в майбутньому. Породистих тварин, як правило, забирають не раніше тримісячного віку.

До того ж кішка сама навчає кошенят правильно вилизуватися, полювати, ходити в туалет і т. д. Без цих основних умінь кошеняті важко пристосуватися до життя і у нього можуть виникнути серйозні проблеми. А граючи зі своїми братиками та сестричками, кошеня отримує правильний фізичний розвиток, навички спілкування і соціальної поведінки.

Як визначити характер кошеняти

Перш, ніж як вибрати кошеня, звичайно, хотілося б передбачити його характер. При всій складності цього завдання воно досить важливе, адже не хочеться мати агресивну тварину, яка в будь-який момент може покусати або подряпати.

Однак у кішок, втім, як і у собак є одна цікава особливість: з часом вони починають копіювати деякі звички та особливості поведінки своїх господарів.

Ще можна звернути увагу на породу обраної тварини, так як є певні стереотипи щодо їх характерів. Так, наприклад, прийнято вважати, що представники сіамської породи мстиві, дуже активні і досить агресивні, а перські — повільні і мляві, неласкаві. Однак не варто до такої інформації ставитися, як до істини в останній інстанції.

Деякі любителі кішок вважають, що є взаємозв’язок між характером кішки і її забарвленням. Наприклад, вони стверджують, що:

  1. Чорно-білі представники котячих дуже товариські, але виділяють одну людину, до якої проявляють особливу прихильність.
  2. Чорна кішка дуже цікава, трохи нервова і занадто чутлива.
  3. Смугасті — незалежні.
  4. Біло-руді і руді — спокійні і домашні, звичайно, флегматичні.
  5. Білі кішки примхливі і мстиві.

Звичайно, щоб вибрати кошеня потрібно за ним якийсь час поспостерігати: як воно грає, яка у нього манера гри тощо.

Щоб кошеня було здорове

Взагалі-то, навіть непрофесіонал зможе провести первинний огляд кошеняти і визначити, чи здорове воно. На що слід звернути увагу:

  1. Паразити на шерсті. Звичайно, це не дуже приємне явище, але і далеко не смертельне. Помітити таких паразитів не важко. Вони є, якщо кошеня часто чухається і покусує саме себе. Якщо на шерстці є лисини — значить паразити у нього давно. Їх можна виявити, розгорнувши руками шерсть і почухавши у кошеняти під шиєю — блохи відразу виповзуть назовні.
  2. Наступний фактор здоров’я — ступінь вгодованості тварини. При недоїданні у кошенят починають сильно стирчати кістки і хребет, а хвостик стає дуже тонким. Однак сильно роздутих бочків у кошеняти теж бути не повинно. Це може бути ознакою глистів, або регулярного розладу травлення. Можна перевірити наявність слідів проносу під хвостом. Якщо вони є, то не поспішайте з висновками — пронос може з’явитися у кошенят в результаті звичайного дитячого переїдання. Тому, якщо кошеня вам сподобалося, ви можете почекати пару днів, а потім знову його оглянути.
  3. Слід звернути увагу на вушка. Вони повинні бути чистими, і не мати ніякого запаху або ознак висипу.
  4. Очі і ніс повинні бути чистими, без будь-яких виділень. Якщо вони з’явилися — це привід звернутися до ветеринара.
  5. Не забудьте зазирнути кошеняті в пащу — ротова порожнина повинна бути рожевою, без будь-яких ранок і запалень.
  6. У здорових кошенят немає дефектів в ході, і завжди є інтерес до гри.

Тепер ви впевнено знаєте як вибрати кошеня на радість собі й оточуючим.

Поділитись: