Майже всі рослини на планеті можна розмножити шляхом живцювання. Але на практиці далеко не завжди вдається отримати міцне коріння використовуючи цей метод, бо не всі знають як вкорінювати живці. Насправді, для успішного вкорінення живців необхідно знати кілька нехитрих прийомів.
Як вкорінювати живці
- Чим менш прозорий посуд, тим швидше відростуть і міцнішими будуть корінці. Правда, якщо у живця є листя, то можна брати і напівпрозорі або прозорі ємності.
- Ні в якому разі не можна міняти воду, при випаровуванні великої кількості рідини краще долити свіжої невеликими порціями.
- Не варто брати велику посудину і велику кількість води — відсутність кисню в нижніх шарах води призведе до загнивання корінців.
- Ніколи не ставте багато живців в одну ємність — 2–3 гілочки і не більше.
- Не варто вибирати занадто довгі пагони, і ті, які взяті з високо розташованих гілок — чим нижче батьківська гілка, тим більші шанси на вкорінення має живець.
- Вибирайте живці з бічних, а не вертикальних гілок рослин.
- Не беріть живці із занадто старих рослин — вони гірше вкорінюються.
Якщо всі пункти виконані правильно — можете бути впевненими в тому, що ваші живці дуже швидко розростуться і почнуть радувати вас своїми плодами або квітами.
Незвичайне укорінення живців
Зараз ви взнаєте один із незвичайних секретів як вкорінювати живці.
У кожного садівника і городника є свої секрети, як домогтися максимально швидкого вкорінення живців. Хтось вибирає для цього час за місячним календарем, хтось більше звертає увагу на саму процедуру вибору живця, а хтось має власну систему висадки живців.
Для того, щоб живець мав можливість отримувати не просто вологу або поглинати різні мікроелементи з ґрунту (що є процесом нелегким), є можливість давати рослині всі речовини в готовому вигляді, тобто, все і одразу. Як таке можливо?
Метод цей дуже простий і практикується городниками протягом багатьох десятиліть. Після того, як ви визначилися з місцем висадки своїх живців, і маєте самі живці, необхідно виконати наступні маніпуляції. Візьміть по одній сильній і здоровій картоплині на кожен живець. Видаліть (акуратно виріжте) всі так звані «вічка». Це стане запорукою того, що бульба буде живити ваш живець, а не намагатися самостійно рости.
В очищену картоплю необхідно вставити живці і після цього посадити їх. При цьому чим свіжішим буде зріз живця, тим краще він зможе вбирати з картоплі речовини, що надходять.
Звичайно, після посадки треба буде полити живці і накрити їх парником (це цілком можуть бути звичайні банки або пластикові пляшки). Живці вельми швидко стануть міцними рослинами, радуючи вас і ваших знайомих.
Ось тепер ви знаєте як вкорінювати живці за допомогою картоплі. Також багатьом цікаво буде прочитати рекомендації щодо розмноження троянд живцями.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.