Експерти з FlyHealthy радять як вберегти себе від коронавірусу в літаку:
- Сідати біля вікна.
- Менше пересуватися по салону.
- Дезінфікувати руки.
- Не торкатися свого обличчя.
Як вберегти себе від коронавірусу в літаку
Редакція National Geograpghic зібрала кілька порад в експертів з компанії FlyHealthy, які можуть допомогти вберегтися від зараження новим штамом коронавірусу на борту літака.
Фахівці в своїх рекомендаціях ґрунтувалися на дослідженнях про споріднений коронавірус SARS, який з’явився в Китаї в 2003 році і також передавався респіраторним шляхом.
Вчені відзначають, що вибір сидіння біля вікна і перебування на місці під час польоту знижує ймовірність контакту з інфікованим пасажиром.
Цікаво, як ці вчені собі міркували, коли таке рекомендують? Уявіть собі ситуацію в літаку, коли всі пасажири почали займати місця біля вікон, яка там зчиниться давка, а то, навіть, і бійка. Рейс літака буде зірвано, а майно пошкоджено, а ще комусь потрібна буде медична допомога.
Згідно з дослідженням про польоти середньої дальності, лише 43% пасажирів, які сидять біля вікна, переміщаються по салону літака.
Вони мають набагато менше тісних контактів, ніж люди на інших сидіннях. В середньому це було 12 контактів. У пасажирів на центральному сидінні їх було 58, на прохідному — 64.
При цьому Ховард Вайс, професор Університету Пенсільванії, зазначає, що навіть якщо людина сидить не біля вікна, то ймовірність зараження залишається низькою, оскільки контакти на борту найчастіше є короткими.
«Якщо ви сидите біля проходу, звичайно, повз вас пройде чимало людей, але вони будуть рухатися швидко. У сукупності ми показуємо, що ймовірність передачі вірусу якому-небудь пасажиру досить низька», — говорить професор.
Ризик зараження коронавірусом
Ризик зараження збільшується, якщо хвора людина є членом екіпажу. Оскільки бортпровідники проводять набагато більше часу, прогулюючись по салону і спілкуючись з пасажирами, вони з більшою ймовірністю будуть мати більш тривалі близькі контакти. У хворого члена екіпажу є ймовірність заразити пасажирів. На думку вчених, вкрай важливо, щоб стюарди і стюардеси не літали хворими.
Ну так робити перед польотом їх ретельну перевірку. В чому тут проблема?
Експерти кажуть, що поки не вистачає інформації про стійкість коронавірусу у зовнішньому середовищі. Однак є свідчення, що коронавіруси можуть виживати на поверхні довше, ніж інші хвороби, — приблизно від трьох до 12 годин.
Тому вони радять, як вберегти себе від коронавірусу в літаку: мити в літаку руки звичайним милом або дезінфікуючим засобом на основі спирту. Також експерти закликають не торкатися свого обличчя і уникати контакту з кашляючими пасажирами будь-якими можливими способами.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.