У ландшафтному дизайні сьогодні все більшу популярність завойовують рослини на штамбі. Виростити таку рослину в своєму саду бажаючих багато, однак варто розуміти, що крім звичайного догляду, їй потрібна особлива увага. Тому розповідь далі піде не тільки про специфічну обрізку, а й буде описана підготовка рослин до зими.

Підготовка рослин до зими

Особливості догляду за штамбовими рослинами

Як доглядати за штамбом та що таке підготовка рослин до зими — повинен знати кожен садівник. Важливо стежити за тим, щоб на штамбі не з’являлася поросль. Дикі пагони можуть рости по всій довжині стовбура, можуть з’являтися нижче щеплення і з-під землі. Гілки, що ростуть нижче місця щеплення необхідно відразу ж зрізати, оскільки вони значно сильніші прищепленої частини. Пагони забиратимуть все живлення, яке йде від коренів. Це призведе до хвороби прищепленої частини, а через 2–5 років і зовсім відімре. Краще таку поросль зрізати навесні або в середині літа.

Проблеми з порослю на штамбі з’являються тільки в перші 3 роки, далі щеплення набирається сил і вже не дасть їй розростатися. Однак за чистотою стовбура і далі необхідно регулярно стежити.

Щоб крона зберігала привабливий зовнішній вигляд, важливо регулярно зрізати нові пагони, які змінюють характерну для штамба форму. Це ті гілки, які пробиваються поверх плакучої крони або виступаючі за межі круглої форми. При належному освітленні число таких пагонів не повинно бути більше 5–10% від загальної маси. В цілому суть обрізки полягає в тому, щоб видаляти відмерлі, хворі, старі гілки або ті пагони, які ростуть в небажаному напрямку. Необхідно періодично підрізати і верхню частину пагонів, щоб вони краще гілкувалися.

Підготовка рослин до зими: штамбові рослини

Штамб досить чутливий до сильних морозів. Троянди на штамбі необхідно вкривати, краще для цього потрібно використовувати спеціальний матеріал. Навколо коренів споруджують горбок з землі. Пагони прищепленої частини зрізують до 15–20 см, і вкривають агроволокном або мішковиною. Штамб також необхідно обмотати в кілька разів і закріпити покривний матеріал широкими смужками тканини.

Є рослини, які (це хвойники, козяча верба, мигдаль, куляста біла акація, кизильники) вкривають трохи по-іншому. Для цього навколо рослин споруджують курінь з палиць, стінки якого закривають покривним матеріалом.

Особлива увага при підготовці до зимівлі заслуговують хвойні на штамбі.

Вкривають їх по-різному:

  1. Оскільки найслабше місце у хвойних — це місце щеплення, то його необхідно укрити матеріалом і обв’язати мотузками. В цьому випадку хвойні без проблем переживуть зиму.
  2. Ще однією проблемою може бути обламування крони від штамба через велику кількість снігу, що скупчився на ній. Щоб цього уникнути, по периметру можна поставити металеві стрижні і натягнути на них сітку. Весь сніг буде накопичуватися на її поверхні.
  3. Невеликі крони штамбових можна повністю обмотати покривним матеріалом.

Штамбові горобини, ясени, клени, декоративні яблуні легко переносять морози без укриття. Пам’ятайте, що вкривати в основному потрібно молоді рослини, в подальшому вони зможуть зимувати з мінімальним захистом.

Ось так виглядає підготовка рослин до зими. А ще можете прочитати цікаву статтю, як вкрити виноградник на зиму.

Поділитись: