Вирощування брюссельської капусти та догляд за нею мало чим відрізняються від вирощування білокачанної капусти. Вирощують її розсадою.

Вирощування брюссельської капусти, насіння брюссельської капусти, одержання насіннєвого матеріалу

Вирощування брюссельської капусти

Для отримання розсади висівають насіння в розсаднику з розрахунку 4-5 г насіння на 1 м2. Відстань між рослинами має бути 3-4 см, а між рядами — 6-8 см, глибина посіву — 1 см. Коли з’являться 4-5 справжніх листків, розсаду можна висаджувати у відкритий ґрунт. Норма висаджування повинна бути така, щоб відстань між рослинами становила 60 см, а відстань між рядами — 70 см.

Через 10-15 днів після висадки розсади рослину підгодовують органічними добривами (гноївка, коров’як, пташиний послід). Рослини брюссельської капусти регулярно поливають, ґрунт розпушують, але не підгортають, так як при підгортанні нижні качанчики можуть згнити.

Як отримати насіння брюссельської капусти

Маточники брюссельської капусти, які будуть наступного року використовуватися для одержання насіннєвого матеріалу, викопують до заморозків при температурі не нижче мінус 6°С. Обрізають все листя, залишаючи тільки зачатки качанчиків і верхівкову бруньку, і зберігають маточники в холодному приміщенні в піску. Температура зберігання — 0°С.

За 15-20 днів до висадки у відкритий ґрунт маточники потрібно прикопати в захищеному ґрунті, щоб утворилася коренева система. Після посадки через 10-12 днів проводять підживлення настоєм коров’яку з розрахунку 2-3 літри 10%-ного розчину на рослину.

Наступне підживлення — мінеральними добривами — проводиться перед цвітінням. Добре використовувати суміш сечовини, суперфосфату та хлористого калію. На одну рослину йде приблизно:

  • 5 г сечовини;
  • 10 г суперфосфату;
  • 5 г хлористого калію.

Коли почнеться цвітіння, рослину потрібно підв’язати, а наприкінці цвітіння видалити пізні листкові та квіткові пагони.

Приблизно через 4 місяці вирощування брюссельської капусти після посадки насіння визріває. Стебла з дозрілим насінням зрізають, зв’язують в пучки і підвішують для просушування в приміщенні, що добре провітрюється. Одна рослина дає. приблизно 30-40 г насіння, цієї кількості достатньо, щоб засіяти 10-15 м2.

Поділитись: