Весняна побілка дерев, рукавів і плодових ліз, особливо тих кущів винограду, що не вкриваються на зиму, допомагає захистити їх не лише від шкідників, які виходять із сплячки, але й затримати раннє розпускання бруньок, а значить уберегти рослини від пошкодження заморозками.

Навіщо весняна побілка дерев і плодових ліз?

Білити дерева і лози потрібно тоді, коли встановиться суха і досить тепла погода. Не слід робити цього при температурі повітря нижче 0°C. Для побілки дерев використовують щітки, а якщо є, то фарбопульти, і готові порошки або розчини, які рекомендуються для вапнування дерев.

Але можна приготувати розчин для біління і самостійно. Для цього краще використовувати негашене вапно, яке заливають водою на кілька годин з розрахунку 1,5-2 кг на 10 л води, затим потрібно додати 300-500 г мідного купоросу. Для кращого прилипання бажано ввести у приготовлений розчин 150-200 г столярного клею.

Навіщо весняна побілка дерев і плодових ліз?

Весняна побілка дерев і плодових ліз повинна стати для кожного господаря весняним ритуалом, який не можна відкласти на потім, бо дерева та кущі потребують захисту. А хто ж їх захистить, як не ми!

Цікаво знати: як вибрати саджанці яблуні.