В Ім’я Отця і Сина і Святого Духа! 21 листопада Православна Церква святкує Собор Архистратига Михаїла та інших небесних сил.

Собор Архистратига Михаїла, вивчати слово Боже, людина повинна творити добро, читати Святе Писання

Величаємо вас, Архангели та Ангели і всі воїнства, Херувими та Серафими, які славлять Господа.

(Із церковного богослужіння).

Собор Архистратига Михаїла

21 листопада Церква прославляє безплотні сили Небесні та їх начальника, Архистратига Михаїла. Бог є Дух, Він невидимий, і Його ніхто не може бачити. Але, Його милість і поблажливість такі, що Він став видимим та описуваним в іконах через Сина, який став Сином Людським. При створені світу невидимого — духовного — Господь створив ангелів. Їх призначення — служіння. Існує ієрархія безплотних сил, і в кожної з них своє призначення, але загальне одне — служіння.

Кожному, хто приймає хрещення, Господь дає ангела-хранителя. Він невідступно слідує за хрещеним, попереджає, береже його. Своїми гріхами і нестаранням ми ж його відганяємо від себе, стаючи при цьому незахищеними і відкритими для інших безплотних сил — бісів. Скільки гріхів — стільки і бісів. Ангел-хранитель так само може явитись і попередити про небезпеку — через людину або через навіювання думки. Різні бувають люди і різні в них характери та враження. Тому неоднаковим може бути і повідомлення від безплотних сил.

Небезпекою є і спокуси, адже можна прийняти сатанинські сили за світлих ангелів. Аби бути впевненим у точності інформації, однозначно слід не грішити, а згрішивши, часто сповідатися. Усвідомлення власної гріховності дозволить уникнути власного обману. Ангел-хранитель супроводжує нас не лише в тимчасовому житті, але й в житті потойбічному. Постане перед Судом Божим за нас, як виконавець свого послуху, як свідок і як наш захисник.

Вивчати слово Боже і творити добро

Нам потрібно навчатися у слові Божому. Усе залишить людина, коли вона дійде до своєї могили: невід’ємне лише це духовне надбання, цей святий скарб. Із запасом навіювань справжньої віри та Євангельських правил дивиться православний на бурхливе життєве море.

Не таким ревним став нинішній християнин. Примножились немочі, скоротився час, і людині більше доводиться докладати зусиль, аби зробити бодай найменшу дещицю добра. Вона втомлюється все більше і більше, і значить, треба більше часу, щоб відновити сили. А віра прийнятого хрещення ще й закликає молитися. Якби ми знали лише одне: що життя — це подвиг, а не задоволення і розслаблення від напруги. Якби ми керувались одним: що життя — це хрест, скорботи, а задоволення є поблажливість до наших слабкостей. По-іншому знаходили б ми сили у Слові Божому, богослужінні і молитві.

Читати Святе Писання

У стародавніх християн на умі були не комп’ютери та машини, а Святе Писання було в них першим навчанням і повсюди в оселях настільною книгою. Були такі, які не сідали за обід, не прочитавши якогось розділу з Біблії, не лягали спати, не поговоривши про якісь висловлювання з неї або про добрі приклади з життя святих мужів. Дітям для вправ у читанні давали Біблію, пояснюючи те, що в ній простіше. Дехто читав її, не стоячи і не сидячи, а навколішках.

Неприхильність до духовних знань відбувається від нашої зіпсованості. Про духовне слід міркувати і в тому через віру переконатись. Матеріальне ж бачимо, відчуваємо і ним захоплюємось. Слово Боже, як небо від землі, вище від усіх наук. Дух святої віри є зерно, а всі інші знання можуть служити лише його оболонкою. Амінь.

Святкуємо сьогодні Собор Архистратига Михаїла.

Поділитись: