Правильно вкласти дитину спати, щоб дитина добре спала — лише частина комплексного завдання, яке дозволяє дитині відпочити перед школою.
Щоб дитина добре спала
Дуже важливо провітрити кімнату (або, якщо це можливо, залишати кватирку відкритою на ніч). Прийняти теплий душ перед сном теж хороша ідея, адже вода розслаблює і знімає напругу.
Читання казок перед сном (батько читає казку вголос) не тільки дозволяє дитині швидше заснути, а й приносить користь з педагогічної точки зору. Ба, навіть дитині, що вміє читати, корисно слухати, як книгу читають вголос, це вчить її правильно використовувати інтонації. Крім того, дитина розуміє користь читання книг. Перед сном також корисно слухати повільну тиху музику, наприклад, класичну.
Плануйте відпочинок дитини так, щоб дитина добре спала не менше 10 годин на добу, але якщо вона висипається за 8 годин, не примушуйте її спати більше. Будити дитину теж потрібно трохи раніше, щоб уникнути ранкової метушні і не «зривати» її з ліжка. Різке пробудження вранці здатне зіпсувати всю ніч, а в школі дитина буде сонною, неуважною і дратівливою.
Тому збирати портфель теж рекомендують увечері, а не відкладати цю процедуру на ранок.
Якщо дитина не може заснути
Початок навчання в школі автоматично означає, що вашій дитині доведеться навчитися вставати раніше і не засиджуватися допізна — щоб приходити до школи не змореним і вчасно. Але деяким дітям важко навіть заснути вчасно, не кажучи вже про те, щоб уранці прокинутися. Як вирішити ситуацію?
Для початку варто дізнатися про причини того, чому дитина не може заснути. Дорослі люди, втомившись, просто «валяться з ніг», але дитина може не засипати саме від надлишку вражень та надмірної втоми. Особливо це стосується тих дітей, які мають активний темперамент і весь день проводять на ногах.
Для того, щоб дитина добре спала, потрібно заспокоїти її перезбуджену нервову систему, а для цього потрібен час. Тому таких дітей необхідно починати укладати за годину або навіть дві до того часу, коли дитина повинна заснути. Не намагайтеся вдаватися до командного тону та криків — дитина все одно не зможе заснути (так влаштований її організм), а лише плакатиме.
Найкраще попередити таких дітей: «залишилося пів години пограти, а потім пора в ліжечко». Також не варто переривати дитячу гру для того, щоб відправити чадо спати, нехай дитина сама закінчить свої справи, інакше думатиме про них і не зможе заснути.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.