Кажуть, що літньої пори досить легко робиться розмноження троянд живцями. Правду кажуть! А ось коли саме і як це робити далі піде мова.
Розмноження троянд живцями
Правила квітникарства свідчать, що найсприятливішим місяцем для розмноження троянд живцями є липень. Для відбору живців беруть середню частину однолітніх напівздерев’янілих пагонів завтовшки 0,5–0,7 см. Нарізають їх обов’язково з тих рослин, які перебувають у стадії бутонізації (із забарвленими бутонами). Живці мають бути завдовжки 5–8 см. Нижній зріз роблять скісно під самою брунькою, а верхній має бути прямим на 0,5 см вище бруньки. Для зменшення випаровування вологи видаляють нижній листок.
До висадження живці зберігають у воді. Застосування стимуляторів росту значно прискорює утворення коренів. Із цією метою живці можна обробити гетероауксином (40–45 мг на 1 л води). Для цього нижні кінці живців поміщають у розчин, зануривши на 2–3 см, на 12–15 годин. При цьому намагаються не намочити листя.
Укорінення проводять у ящиках на стелажах чи спеціальних грядках з укриттям на кшталт каркаса, прикритого поліетиленовою плівкою. При цьому використовують субстрат із деревної, листяної землі та піску в співвідношенні 2:1:2. Товщина шару такого ґрунту повинна становити 5–8 см. До того ж зверху ще додають шар грубозернистого піску з вермикулітом (1:1) шаром 3–4 см. Можна також задля цього взяти суміш піску з торфом (1:1) або перліт.
Перед садінням субстрат дезінфікують рожевим розчином марганцівки. Живці висаджують похило. Заглиблення має бути не більше 1,5–2 см, а площа живлення для одного живця — приблизно 3–5 см. Після висадження живці поливають і притіняють, а також вони потребують підживлення.
Із досвіду моєї дружини
Спостерігаючи за тим, як робить розмноження троянд живцями моя дружина, то я не побачив в цьому ніяких складнощів. Живці потрібно брати так само, як описано вище. Навіть більше скажу: коли на день народження моєї дружини дарували букети троянд, то їй багато які сподобались, і вона брала живці безпосередньо із букетів. На моє здивування — вони всі прижились.
Моя дружина саджає живці прямо в ґрунт. А щоб вони не позасихали на сонці і завжди у них була достатня кількість вологи, то вона накриває живці пластиковими пляшками.
Робиться це так: від півторалітрової пластикової пляшки відрізає одну третю нижню частину з денцем. Потім «одягає» цією пляшкою живець, встромлюючи її в ґрунт нижньою частиною так, щоб не здув її вітер. А для поливу використовує горло пляшки, відкручуючи на ньому перед поливом пробку, поливає, а потім знову закручує на місце. Я не пам’ятаю такого випадку, щоб живці троянд в такий спосіб не прижились.
Ось і весь процес розмноження троянд живцями. Стоп, ще не все. Нижче на відео ще один спосіб.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.