Ще на початку XV століття в трактатах по будівельній справі говорилося, що, перепробувавши безліч способів покрівельних покриттів, люди знайшли найкращий варіант — керамічну черепицю. Немає сумнівів, що черепична плитка — один з найдавніших матеріалів, який не втратив популярності з плином часу. В даний час, покрівля з керамічної черепиці стала затребуваною і в нашій країні, до того ж абсолютно різними верствами забудовників.

Покрівля з керамічної черепиці, виробництво керамічної черепиці

Чому так популярна покрівля з керамічної черепиці

Така популярність змусила наш ринок покрівельних матеріалів стрімко розвиватися, що призвело до появи багатого асортименту покрівельних конструкцій:

  • натуральної керамічної черепиці;
  • бітумної черепиці;
  • цементно-піщаної черепиці тощо.

Довговічність, надійність і естетична привабливість різних видів черепиці зробили цей матеріал найбільш часто використовуваним у всьому світі. Наприклад, в Західній Європі керамічною черепицею покрито 19% всіх покрівель, металочерепицею — 3%, а цементно-піщаною — 68%! У Північній Америці найчастіше використовують бітумну черепицю, нею покрито більше 90% всіх дахів.

У нашій країні теж поступово відмовляються від традиційних матеріалів, і при зведенні нових і ремонті старих покрівель, все активніше застосовують різні види черепиці.

Для індивідуальних будинків і заміських котеджів, на думку більшості будівельних експертів, ідеальним покрівельним матеріалом є керамічна черепиця. Таке ставлення експертів вона завоювала своєю екологічною чистотою, вогнестійкістю, довговічністю і архітектурною виразністю. Недоліки така черепиця теж має: трудомісткі монтажні роботи, крихкість і велику вагу. Але, не дивлячись на це, її популярність зростає.

Виробництво керамічної черепиці

Виробники керамічної черепиці випускають її в кількох видах:

  1. Штампова.
  2. Пазова стрічкова.
  3. Пазова.
  4. Плоска.
  5. Хвиляста стрічкова.
  6. S-образна стрічкова.

При монтажі кожного виду є певна специфіка. Для отримання повної герметичності повинні дотримуватися основного правила — верхні плитки накривають нижні.

Не тільки в Україні, але і на Заході, покрівля з керамічної черепиці завжди приваблює своєю красою та екологічністю. Саме через високу екологічність вона приваблює забудовників.

Але фахівці в будіндустрії постійно шукають варіанти гідної заміни такої покрівлі на аналоги, при цьому зберігаються властивості кераміки.

А як вам покрівля з керамічної черепиці? Можете щось порадити альтернативне?

Поділитись: