Зазвичай пероноспороз огірків (несправжня борошниста роса) з’являється в серпні, коли спостерігається значний перепад денних і нічних температур повітря. Це призводить до появи вологи, яка створює сприятливе середовище для розвитку грибка. Однак ця хвороба може уразити рослини в будь-який момент.

Пероноспороз огірків, несправжня борошниста роса огірків, захистити огірки

Пероноспороз огірків: що це таке

Несправжня борошниста роса спочатку з’являється на старому листі, потім уражається молоде. На верхній стороні утворюються світло-жовті плями, а на нижній у вологу погоду видно темний сіро-фіолетовий наліт. Пероноспороз огірків уражає лише листя, а без нього рослини швидко гинуть.

Несправжня борошниста роса огірків та як з нею боротись

При появі перших ознак хвороби кущі обробляють розчином оксихому (20 г на 10 л води) або купроксату (20–30 г на 10 л води). На 10 квадратних метрів використовують 1 л робочого розчину. Обприскування проводять з інтервалом 7–12 днів, закінчуючи обробку за 20 днів до збирання врожаю.

Після лікування фунгіцидами потрібно використовувати здатність рослин до швидкого відновлення вегетативної маси. Ефективним є все, що сприяє їх сильному росту, наприклад:

  1. Регулярні підживлення гноївкою в співвідношенні 1:10.
  2. Курячим послідом 1:15.
  3. 0,4–0,5%-м розчином сечовини.

Витрата — 5 л на 10 квадратних метрів.

Відновити ріст рослин можна навіть без підживлень, за допомогою лише води. Один досвідчений городник, коли висохло листя на його огірках, почав поливати їх холодною водою з колодязя. Через деякий час залишилося тільки огудиння. Але через два тижні рослини ожили, і він став проводити поливи водою нормальної температури, а також підживив. А ще через місяць на них з’явилося нове листя, рослини зацвіли і зав’язали плоди.

Пероноспороз огірків завдає менше шкоди при вирощуванні цих овочів під лутрасилом: рослини на ніч накривають, щоб роса не намочила листя, а вранці укривний матеріал знімають.

Поділитись: